Milijardui žmonių 43 šalyse gresia choleros pavojus, penktadienį įspėjo Jungtinės Tautos, ir nors protrūkius galima sustabdyti, JT teigimu, tam labai trūksta išteklių.
Nuo daugiausiai aukų pareikalavusio choleros protrūkio Malavio istorijoje jau mirė mažiausiai 1 210 žmonių, o vakcinų vis dar trūksta, ketvirtadienį pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
Kinijos Uhanio mieste aptikta bakterija, kuri vienam studentui sukėlė cholerą ir kuri atskirai buvo rasta maisto turguje parduodamų minkštašarvių vėžlių mėginiuose. Ši žinia smarkiai sujaudino paprastus Kinijos žmones, nes priminė COVID-19 atsiradimo istoriją.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šeštadienį pareiškė, kad choleros protrūkio rizika Rusijos okupuotame Ukrainos Mariupolio uostamiestyje yra aukšta, tačiau čia šios ligos atvejų iki šiol nefiksuota.
Rusai dėl galimo choleros protrūkio įveda karantiną Ukrainos Mariupolio uostamiestyje, praneša transliuotojas BBC, remdamasis šio miesto mero patarėju Petro Andriuščenka.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Pasaulio sveikatos organizacijos pranešimais, informuoja, kad Mozambike (Afrika) užregistruota beveik 1500 choleros atvejų (1 mirties) po šalį nusiautusio ciklono Idai ir jo sukeltų potvynių.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad kovo 22-ąją tarptautinė bendruomenė mini Pasaulinę vandens dieną. Pasaulio sveikatos organizacija atkreipia dėmesį į gėlo vandens svarbą, nes dėl vandens trūkumo ar prastos kokybės gali plisti užkrečiamosios ligos.