Pirmųjų lietuviškų žodžių išmokęs iš „Google vertėjo“, po metų, praleistų Lietuvoje, ukrainietis Igoris Kovtunas jau perskaitė apysaką „Dėdės ir dėdienės“, o šiemet išlaikė ir lietuvių kalbos egzaminą.
Alytuje gimęs, Niujorke gyvenantis žinomas kineziterapeutas, meno kolekcininkas Shmuelis Tatzas – ryški ir įsimintina asmenybė. Jo domėjimasis litvakų (iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorijos kilusių žydų) dailininkais ir jų darbais yra ne aistringas pomėgis, o malonus į(si)pareigojimas siekiant gilinti litvakų kūrybos pažinimą Lietuvoje.
Mano skambutis Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkę Dalią Donskichytę pažadina iš miegų. Nors jau vidurdienis, mergina sako iki išnaktų tapiusi. „Po treniruotės grįžau pavargusi, bet labai norėjau pažaisti su vieno pradėto darbo fonu. Nė nepastebėjau, kaip atėjo trečia nakties“, – mieguistu balsu pasakoja Dalia ir priduria, kad krepšinio pasaulyje nedaug tokių žmonių, kaip ji. „Apsidaužiusių, – šypteli. – Ir prie meno.“
Vietoj istorinės tapybos – koliažo principu integruotas naujai nupieštas Švč.Mergelės Marijos veidas, apkaustų ertmės užpildytos skudurais, o jie patys padengti priemaišų ir dažų mišiniu. Tokį nežinomo pirmtako broką teko pašalinti Šaukoto Šv.Trejybės bažnyčios paveikslą tvarkiusiam restauratoriui.
Žinomo Kauno dailininko Antano Obcarsko tapybos studija "Antaniniai obuoliai" ir VšĮ „Gabrielės meno galerija“ Lietuvos ambasadoje Prancūzijoje pristato keturių lietuvių dailininkų grupės parodą „4 antaniniai obuoliai“. Joje – paties A.Obcarsko ir tapytojų Jolitos Puronaitės-Lubienės, Irmos Gūžienės ir Ugniaus Motiejūno kūriniai.
Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakultetas ir Dailėtyros institutas, Kauno kolegijos Menų akademija, Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus šiais metais minimo Kauno meno mokyklos 100-mečio proga surengė tarptautinę mokslinę konferenciją „Menas moderniai šaliai moderniame mieste”, kuri įsiliejo ir į programą „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“.
Emocinis intelektas – gebėjimas atpažinti savo bei suprasti kitų žmonių emocijas – sudėtingas, bet itin reikalingas įgūdis. Net ir suaugusiam dažnai sunku įvardyti ar išreikšti patiriamas emocijas, todėl šiuolaikinio ugdymo specialistai siūlo šią kompetencija pradėti lavinti kuo anksčiau. Pasak grafikos dizainerės, iliustratorės, menų mokytojos Jogundos Žičkutės, emociniam intelektui ugdyti labai tinka ir menų pamokos.