Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė pareiškė, kad keturių darbo dienų savaitė – ateities modelis, todėl ji žada tarpininkauti siekiant darbdavių ir profesinių sąjungų susitarimo dėl to.
Vis pasigirsta siūlymų, kad darbo savaitę reikėtų sutrumpinti ir dirbti tik keturias darbo dienas. Ką apie tai mano tautiečiai ir ekonomistai? Plačiau apie tai – LNK.
Lietuviai dirba daugiau ir ilgiau, lyginant su turtingiausių Europos sąjungos šalių gyventojais, tačiau uždirbamais pinigais lygintis su jais negali. Kodėl taip yra, atsako „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas, praneša LNK.
Atsiranda sėkmingų pavyzdžių, įrodančių, kad keturias dienas trunkanti darbo savaitė ne tik nekenkia ekonomikai, bet priešingai – gerina darbo našumą ir visuomenės sveikatą. Tik ar Lietuva tam jau pasiruošusi?
Japonijos premjero Yoshihide Suga kabinetas siūlo pereiti prie keturių dienų darbo savaitės. Tai nebus labai griežtas įstatymas, bet, panašu, daug japonų džiaugsis ilgesniais savaitgaliais.
Dirbant daugiau kaip 55 valandas per savaitę, padidėja mirties nuo širdies ligų ir insulto rizika, rodo pirmadienį paskelbto Jungtinių Tautų (JT) tyrimo rezultatai.
Latvijos visuomeninių iniciatyvų portale manabalss.lv surinkta daugiau kaip 10 tūkst. parašų už darbo savaitės trukmės mažinimą nuo 40-ies iki 32-ų valandų.
Didžiosios Britanijos profesinių sąjungų federacijos vadovė Frances O'Grady (Frensis Ogreidi) ragina sutrumpinti darbo savaitę iki keturių dienų, skelbia britų leidinys „The Independent“.
Sumažėjęs atostogų dienų skaičius gali sumažinti ir darbuotojų motyvaciją, be to, tikrai nepadidins darbuotojų ir įmonių produktyvumo, sako verslo psichologė Beartičė Kaziliūnaitė.