Taikos prospekte esančiame išpuoselėtame gėlyne įsikūrė asocialūs asmenys. Gėlyne mėtosi kuprinės, net kilimų atraižos, nemenkai ir prišiukšlinta. Priėjus arčiau, pribloškia sklindantis tvaikas.
Kruopščiai puoselėtiems gėlynams vis dažniau žalos padaro ne tik netinkamas dirvožemis ar užklupusi sausra, bet ir invaziniai šliužai. Jais atsikratyti sudėtingiau, nei užbėgti už akių jų atsiradimui. Laiku atlikti pagrindiniai pavasario darbai gėlyne užtikrina, kad vasarą galėtume džiaugtis įvairiaspalviais žiedais.
Miesto rūmų prieigas puošusios saulėgrąžos, verbenos ir ašuotės skaičiuoja paskutines dienas. Tačiau kaunietės nusprendė, kad negalima leisti tokiam grožiui pražūti.
Pradėjus rekonstruoti šaligatvius ir dviratininkų taką Taikos prospekte, daugiamečių augalų gėlynas buvo išardytas. Tačiau gėlės nepateko į šiukšlyną, joms atsirado vietos keliose klaipėdiečių pamėgtose vietose.
Kalėdiniai akcentai atsirado ir prie Kauno miesto savivaldybės esančiose gėlių klombose. Rūdinto metalo rombuose šventiniu laikotarpiu bus tarsi mažas miškelis, apkabintas lemputėmis.
Prie Kauno miesto savivaldybės atsiradus naujajam gėlynui, rūdinto metalo jo klombų paviršius jau kurį laiką ne tik kursto kontraversiškas kauniečių kalbas, bet ir bjauroja rekonstruojamos Laisvės alėjos dalies veidą. Į neseniai išklotą granitinį grindinį jau įsigėrusios dėmės.
Teritorijoje prie Kauno miesto savivaldybės atsiradusi naujovė sulaukė aršios kauniečių kritikos. Šiuo metu rekonstruojamoje Laisvės alėjos dalyje, priešais miesto valdžios buveinę, riogsantys naujai įkomponuoti rūdinto metalo rombai, pasak gyventojų, visai neįsilieja į bendrą aplinkos kontekstą centrinėje miesto dalyje.
Miestui gražinti skiriami mokesčių mokėtojų pinigai neretai atsiduria šiukšliadėžėje arba vagių krepšiuose. Valdininkai jau nebežino, ko griebtis, kad ką tik pasodintos našlaitės liktų savo vietose.
Baigiantis vasarai Miško kvartale tradiciškai surengtas gražiausių prie daugiabučių namų vešinčių gėlynų konkursas. Kvartalo bendruomenės atstovų teigimu, kiemai kasmet tampa vis gražesni, daugėja gyventojų, besirūpinančių aplinka, kurioje gyvena.