JAV išrinktasis prezidentas Donaldas Trumpas šalyje kelia moterų pyktį. Po naujojo prezidento pergalės amerikietės įkvėpimo ėmė semtis iš XVII a. gyvenusios moters, gaminusios nuodus, nuo kurių mirdavo nepatenkintų žmonų vyrai.
Kai lauke įsivyrauja rudeniška žvarba, dažnas renkasi gyventi sėsliau – daugiau laiko praleidžia namuose, įninka į filmus ir serialus, mažiau dėmesio skiria fiziniam aktyvumui ir laikui gamtoje. Kokie pavojai tyko įnikus į sėslų gyvenimo būdą? Kaip šaltąjį sezoną praleisti sveikai ir aktyviai?
Šiais laikais sėdėjimo darbe išvengti sudėtinga. Apskritai, sėdėjimas žmogui evoliuciniu požiūriu yra visai nenatūralus ir net žalingas. Kaip sau padėti, patarė LNK studijoje apsilankęs kineziterapeutas Juozas Kupčiūnas.
Jau 24 kartą Kaunas jungiasi prie Europos judumo savaitės. Miestiečiai raginami bent trumpam išlipti iš automobilių ir pasirinkti aplinkai palankesnius kelionių būdus. Tokius pokyčius tradiciškai skatins Darnaus judumo savaitės renginiai. Kauniečių laukia sportinės veiklos, ekskursijos-paskaitos, dviračių treniruotės, lauko diskoteka su riedučiais ir diena nemokamo viešojo transporto.
Dėl per ilgo sėdėjimo ilgų skrydžių metu keleiviai gali susidurti su įvairiomis sveikatos problemomis: gali svaigti galva, sustingti raumenys, tinti kojos ar pėdos. Padidėja trombozės, dar vadinamos „keliautojo tromboze“, rizika, kuriai įtakos turi mažas judėjimas ir dehidratacija. Keliavimas per kelias laiko juostas gali paveikti miego kokybę.
Širdies ir kraujagyslių ligos Lietuvoje itin dažnos. Priešais Vyriausybės langus vakar duris trumpam atvėrė Kardiologijos informacinis centras, kuriame žmonės konsultuoti apie širdies nepakankamumą. Vietoje buvo galima atlikti ir tris tyrimus, o norinčiųjų eilė nusidriekė dar prieš konsultacijas. Žmonės sako, kad ne tik vargsta eilėse pas gydytojus, bet ir pasigenda informacijos apie tokius viešus renginius. Apie tai pasakota LNK reportaže.
Praėjusią savaitę Lietuvai uždarius dar du pasienio punktus su Baltarusija, Medininkų poste vilkikų eilės penktadienį padidėjo, Šalčininkų – sumažėjo, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
Anatolijus Mikalauskas nevaikšto pas gydytojus ir negeria vaistų. Užmigti jam padeda burlentės, galvos skausmą malšina ledrogių ašmenys, o blogas mintis išpučia kalnų vėjas.
Lietuvoje veikia mažiausiai penkios vadinamųjų suverenų grupės, dauguma jų palaiko ryšius su panašiais veikėjais iš Rusijos ir Baltarusijos, ketvirtadienį skelbia LRT tyrimų skyrius.