Prahos miesto tarybos nariai pirmadienį pranešė, kad uždraudė kelionių agentūrų organizuojamus naktinius turus po barus, nes miestas nori orientuotis į „kultūringesnį turistą“.
Lina Bušinskaitė – viena iš daugelio, kuri nusipirko kelionę į Rodo salą. Kadangi keliauja ne viena, su sūneliu, kelionės žada atsisakyti, tačiau kelionių agentūra pateikti kito kelionės pasiūlymo neskuba, o Kelionių agentūrų asociacija sako, kad tokių prašymų iš keliautojų išvis nesulaukė. Liną pakalbino LNK žurnalistas.
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlomiems Turizmo įstatymo pakeitimams – jais dar labiau stiprinama turistų apsauga, gerinamos sąlygos smulkiems kelionių organizatoriams bei įtvirtinama Nacionalinė turizmo informacinė sistema.
Ekspertai prognozuoja kelionių organizavimo sistemos griūtį Lietuvoje ir dalies rinkos dalyvių žlugimą, jeigu kelionių organizatoriai dėl didesnio pelno atsisakys tradicinės partnerystės su kelionių agentūromis, rašo „Lietuvos rytas“.
2020-ieji didžiausią smūgį kirto kelionių agentūroms – net 63 proc. jų patyrė nuostolį, parodė „Creditinfo Lietuva“ atlikta įmonių veiklos analizė. Taip pat beveik pusė – 45 proc. – restoranų ir viešbučių pernai dirbo nuostolingai. Kiti sektoriai dirba vis pelningiau, o didžiausio pagerėjimo pernai sulaukė prekybos, transporto ir apdirbamosios pramonės įmonės.
Europos Komisijai pradėjus pažeidimo procedūrą prieš Lietuvą dėl Seimo sprendimo, kad lėšos už neįvykusias keliones turistams turi būti grąžintos per 90 dienų, Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad terminas būtų sutrumpintas iki 14 dienų.
Vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT), siekdama apsaugoti vartotojus, perkančius kelionę agentūroje, nuo galimų nesusipratimų, dalijasi jiems svarbia ir aktualia informacija.
Turizmo departamentas planuoja iš naujo pradėti kelionių agentūrų priežiūrą, nes šiuo metu agentūros veikia be jokių reguliavimų ir įsipareigojimų, todėl dėl kai kurių veiklos buvo nukentėję turistai, rašo "Verslo žinios".
Nuosekliai plečiantis lietuvių kelionių geografijai ir mažėjant jų sezoniškumui, atsiranda vis daugiau norinčių per šventes atsipalaiduoti už Lietuvos ribų ir Naujųjų metų sutikimo šventę suderinti su užtarnautu poilsiu.
Lietuviai, latviai ir estai mieliau keliones planuoja patys negu kreipiasi į kelionių agentūrą, o lietuviai keliauja mažiausiai iš Baltijos šalių gyventojų. Tokias tendencijas atskleidė trijų Baltijos šalių gyventojų nuomonės tyrimas, kurį 2015 m. rudenį atliko rinkos tyrimų bendrovės RAIT Lietuva, RAIT Latvia ir „Faktum&Ariko" (Estija).
Per ateinantį pusmetį išvykas į užsienio šalis (į šiltus kraštus, atostogauti su šeima ir pan.) planuoja 12 proc. lietuvių ir 18 proc. latvių. Labiausiai keliauti trokšta estai – kas trečias (33 proc.) Estijos gyventoja