Lietuvos jūrų muziejuje sėkmingai reabilituojamas prieš tris savaites iš pajūrio atgabentas Baltijos pilkųjų ruonių jauniklis. Tai primas kartas, kai nusilpęs jauniklis patenka ne pavasarį, o rudenį.
Spalio 18 dieną 13 val. Lietuvos jūrų muziejuje atidaroma tarptautinė fotografijų paroda „Kiek dar turime laiko“. Joje – belgų fotografo Christiano Clauwerso unikalios nuotraukos iš priešingų pasaulio polių – Arkties ir Antarkties.
Rudens sezoną Lietuvos jūrų muziejus pradeda kviesdamas lankytojus susipažinti su nauja ekspozicija „Jūros ir Lietuva: 793–1918 m.“. Ekspozicija moderni, vizualiai itin patraukli ir kupina egzotiškų faktų. Daug kas, pamatęs vien ekspozicijos pavadinimą, klausia, ar ne klaida, gal turėjo būti 1793 m.?
Lietuvos jūrų muziejus visą rudenį kviečia aktyvius senjorus dalyvauti nemokamuose edukaciniuose užsiėmimuose projekte „Aš į jūrą plaukiau – susitikimai Lietuvos jūrų muziejuje“.
Jau rugsėjo 14 d. Lietuvos jūrų muziejuje atidaroma išskirtinė paroda „Irklais per Atlantą“. Viską apie ją ir kelionę bus galima sužinoti iš pirmų lūpų: 13 val. pievelėje už delfinariumo rengiamas susitikimas su Aurimu Valujavičiumi, kurį ves Paul de Miko, žadantis iškvosti iš keliautojo tai, ko niekas dar negirdėjo. Susitikimo renginys nemokamas.
Lietuvos jūrų muziejus vėl leidžia klaipėdiečiams pajusti gyvenimo po burėmis skonį ir rengia plaukimus kurėnu „SüD.1“ ir kitais tradiciniais Kuršių marių laivais. Antri metai vyksta Klaipėdos miesto savivaldybės finansuojama programa „Ąžuolinės burės“.
Lietuvos jūrų muziejus, skatindamas akademinį jaunimą tyrinėti Lietuvos santykio su jūra temas, pernai įsteigė profesoriaus Kazio Pakšto premiją ir skelbia mokslinių darbų pateikimo pradžią.