Visas Lietuvoje esantis registruotas nekilnojamasis turtas (NT) šių metų sausio 1-ąją buvo įvertintas 205 mlrd. eurų – 9 proc. daugiau nei prieš metus, penktadienį pranešė masinį NT vertinimą atlikęs Registrų centras (RC).
Pora metų stagnavusi nekilnojamojo turto rinka Lietuvoje atsigauna. Ekspertai pastebi, kad žmonės po ilgo laiko vėl ima dairytis būsto ne tik sau, bet ir investicijai. Taip pat dėl sumažėjusių palūkanų gyventojai drąsiau skolinasi.
Įmonėms ir gyventojams, turintiems komercinės paskirties nekilnojamojo turto (NT), Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pradėjo siųsti pranešimus apie komercinio NT mokesčio deklaravimą už praėjusius metus.
Lietuvai gresia problemos dėl milijardinės Europos Sąjungos paramos. Lietuva jau devynis mėnesius negauna pusės milijardo eurų. Anot Valstybės kontrolės, finansų ministro ir premjero, realu prarasti dar daugiau. Esą buvusi konservatorių Vyriausybė prižadėjo reformų, kurių neįmanoma padaryti. Anot finansų ministro, realu, kad teks įvesti nekilnojamojo turto mokestį.
Sumažėjusios palūkanų normos ir naujų projektų plėtra lėmė pernai Lietuvoje gerokai išaugusį būsto rinkos aktyvumą. Tą demonstruoja tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ būsto pardavimo duomenys. Per praėjusius metus bendrovė savo vystomuose projektuose iš viso pardavė 239 butus – beveik dvigubai daugiau nei 2023 metais – ir fiksavo itin sėkmingą paskutinį metų ketvirtį.
Atlaisvinus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninės naudojamus pastatus miesto centre, ši nekilnojamąjį turtą savivaldybė planuoja parduoti.
Premjeras Gintautas Paluckas sako nematantis pagrindo įvesti visuotinį nekilnojamojo turto (NT) mokestį. Pasak jo, augant NT vertei vis daugiau būsto savininkų apmokestinama jau galiojančiu mokesčiu.
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad per šiandien deklaruoti bei susimokėti nekilnojamojo turto (NT) mokestį dar turi apie 15 tūkst. gyventojų. Skaičiuojama, jog tai jau padarė 21,6 tūkst. asmenų, o bendra jų deklaruota suma siekia kone 10 mln. eurų.
Siekiant didinti būsto prieinamumą, naujoji valdžia sieks skatinti nuomai skirtų savivaldybės būstų statybą, sako Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Algirdas Sysas.