Brokeris Ignas Zabarauskas pasidalijo patarimais, kaip kuo pelningiau parduoti būstą, kokius privalumus pabrėžti, o gal padės dailios vazos ir kilimai interjere?
Įsigyjant nekilnojamąjį turtą, norint priimti pagrįstą finansinį sprendimą, labai svarbu suprasti banko paskolos sąlygas. Šiuolaikinėje rinkoje pirkėjai tampa vis labiau finansiškai išprusę, todėl prieš pasirinkdami lygina įvairių skolintojų paskolų sąlygas, pastebi jau 20 metų veikiančios nekilnojamojo turto (NT) vystytojos UAB „Centromera“ direktorius Artūras Jurša.
Būsto kainos šalyje nenumaldomai auga, tad nusipirkti namą ar butą, ypač jaunoms šeimoms, darosi beveik neįmanoma. Nekilnojamojo turto vystytojai beda pirštu į per didelę biurokratiją, esą geriausiu atveju statybos leidimo jau turint sklypą reikia laukti trejus metus. Be to daugėja įvairiausių reikalavimų, o ir tie vienas kitam prieštaraujantys.
Antradienį Seimas planuoja svarstyti Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo keitimo projektą, kuriuo siekiama supaprastinti ir atpiginti būsto paskolų refinansavimo procesą.
Geros prognozės norintiems pirkti būstą. Nekilnojamojo turto (NT) rinkoje ryškėja tendencija – didėja naujos statybos būstų pasiūla. Ekonomistai prognozuoja, kad sparčiai augantis vidutinis darbo užmokestis bei nusistovėjusios būstų kainos gali paskatinti žmones investuoti į NT. Tačiau naujausia gyventojų apklausa pateikia kitokią realybę. Net kas trečiam lietuviui yra sunku įsigyti naują būstą.
Beveik šeši iš dešimties gyventojų pritaria draudimui Rusijos ir Baltarusijos piliečiams įsigyti nekilnojamojo turto Lietuvoje, rodo Notarų rūmų ketvirtadienį paskelbta bendrovės „Vilmorus“ apklausa.
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tikina neturinti didelių vilčių, kad Nekilnojamo turto (NT) mokesčio įstatymas dar bus svarstomas šioje Seimo kadencijoje. Pasak jos, rudenį netinkamai buvo iškomunikuota mokesčio svarba ir paskirtis, o rinkiminiais metais jį priimti yra sunkiai tikėtina.
Statybų verslo atstovai teigia, jog vietoj atskirų slėptuvių ir priedangų sostinėje būtų racionaliau pastatyti metro, kuris galėtų tarnauti ir kaip apsauga kilus grėsmei, tam pritaria ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Laurynas Kasčiūnas.
Diskusijos dėl mokesčių reformos pakete numatytų Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pakeitimų, taip pat liečiančių ir individualią veiklą, Seime šiuo metu yra atidėtos, prie jų gali būti sugrįžta tik kitą parlamento sesiją, ketvirtadienį paskelbė portalas „15min“.