Pieno supirkimo kainos Lietuvoje augo ketvirtą mėnesį iš eilės – per šių metų spalį, palyginti su praėjusiu mėnesiu, vidutinės natūralaus pieno supirkimo kainos padidėjo 8,4 proc., iki 305,2 eurų už toną.
Šalies pramonės atstovai kreipėsi į Vyriausybę dėl tiesioginio įsikišimo Pieno įstatymo teisėkūros procese, kadangi teisės aktą rengianti Žemės ūkio ministerija toliau sistemingai ignoruoja ir neatsižvelgia į įvairių institucijų teikiamas pastabas.
Sudėtinga situacija pasaulio rinkose dėl koronaviruso kelia iššūkių visam pieno sektoriui. Didžiąsias pieno perdirbimo įmones telkiančios asociacijos „Pieno centras“ direktorius Egidijus Simonis teigia, kad dėl ekstremalios situacijos problemos dėl produktų realizavimo keičiasi kiekvieną dieną.
Italijos ekonomikos sulėtėjimas gali turėti neigiamų pasekmių ir lietuviškų pieno produktų pardavimams šioje šalyje. Italija yra didžiausia lietuviškų sūrių importuotoja.
Nors pieno supirkimo kainų žirklės tarp šeimos ūkių ir stambiųjų žaliavos tiekėjų išlieka gana didelės, kainų skirtumas dideliems ir mažiems ūkiams šiais metais, palyginti su praėjusiais, sumažėjo.
Pasaulinė pieno rinka, pradėjusi spartų augimą prieš dvejus metus, stoja, todėl pieno produktų eksportuotojai ruošiasi lėto augimo laikotarpiui - tokį rinkos raidos scenarijų regi ekspertai.
Pieno perdirbėjus vienijančios asociacijos „Pieno centras“ vadovas Egidijus Simonis rinkoje įžvelgia pieno supirkimo kainų stabilizavimo ženklus. Taip jis komentavo pieno produktų prekybos aikštelės „Global Dairy Trade“ (GDT) paskutinės prekybos sesijos rezultatus, kai GDT indeksas kilstelėjo 2,8 proc. ir tai buvo trečia prekybos sesija iš eilės, kai GDT indeksas kyla.
Spalio pabaigoje Kauno technologijos universitetas (KTU) pardavė penkis jam nebereikalingus pastatus. Vienas jų – tarpukario modernizmo ikona "Pienocentro" rūmai.
Didžiosios Lietuvos pieno perdirbimo įmonės stambiesiems pieno gamintojams kovą už natūralų pieną vidutiniškai mokėjo 334 eurus už toną, arba 3,4 proc. mažiau nei vasarį.