Moldovos Konstitucinis Teismas ketvirtadienį, spalio 31-ąją, surengtame posėdyje pripažino teisėtais referendumo dėl europinės integracijos, kurį stojimo į ES šalininkai laimėjo minimalia persvara, rezultatus.
Šiemet vykusių prezidento rinkimų dviem turams, referendumui dėl pilietybės išsaugojimo ir Europos Parlamento (EP) rinkimams surengti valstybė išleido 31,72 mln. eurų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.
Kazachstano prezidentas Kassymas-Jomartas Tokayevas (Kasymas Žomartas Tokajevas) ketvirtadienį pareiškė, kad šiais metais šalis surengs referendumą dėl to, ar statyti pirmąją Vidurio Azijoje atominę elektrinę.
Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni (Džordža Meloni) kitą savaitę vyksiančius Europos Parlamento rinkimus, kuriuose, kaip manoma, sustiprins pozicijas tokios kaip josios kraštutinių dešiniųjų partijos, šeštadienį pavadino referendumu tarp dviejų priešingų Europos vizijų.
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sekmadienį patvirtino, kad privalomasis referendumas dėl Konstitucijos pataisos siekiant išplėsti dvigubos pilietybes galimybes įvyko, tačiau sprendimas nepriimtas.
Emocijos po nepavykusio referendumo nerimsta. Susirinkę visų partijų atstovai žada, jog daugybinę pilietybę, jei ne referendumu, vis tiek sugalvos, kaip įteisinti. Net prašo moratoriumo – kol klausimas neišspręstas, laikinai lietuvių pilietybių nenaikinti. O užsienio lietuviai lieja pyktį dėl nežinia kur pasimetusių 15 tūkst. balsavimo biuletenių.
Referendumas dėl dvigubos pilietybės nepavyko. Suskaičiavus absoliučią daugumą balsų, referendume dalyvavo 1 mln. 396 tūkst. 828 arba 59 proc. rinkėjų. Iš jų pilietybės pokyčiams pritarė 1 mln. 11 tūkst. 14 arba 73,9 proc. balsavusiųjų, tačiau to nepakako.