Gruodžio pradžioje dainininkas Eltonas Johnas gerbėjams pranešė liūdną žinią – jis prarado regėjimą. O prieš kelias dienas 77 metų dainininkas pasidalijo širdį veriančiu pareiškimu – užrašu, kurio nori ant savo antkapio.
77 metų dainininkas Eltonas Johnas prakalbo apie savo sveikatą. Dalyvaudamas miuziklo „Ir Velnias dėvi Prada“, kuriam jis parašė žodžius, jis pasakė, kad prarado regėjimą.
Pasaulio ekspertai sako, kad jau kurį laiką žmonija susiduria su dar viena sunkiai valdoma pandemija – akių pandemija, nes visų mūsų rega prastėja ir su tuo susiduria vis jaunesni visuomenės nariai. Kaip su tuo kovoti, kuo tai gresia ir kaip efektyviausiai pailsinti akis? Į šiuos klausimus LNK žiniose atsakė Santaros klinikų vaikų oftalmologė Aušrinė Misevičė.
Net 90 proc. informacijos žmogus suvokia per regą, todėl regėjimas yra vienas svarbiausių pojūčių. Poilsio ir miego režimo nesilaikymas, žalingi įpročiai ir kitokie veiksniai silpnina regėjimą ir provokuoja regos sutrikimus. Yra alternatyvių ir labai įdomių būdų, kaip galime sau padėti stiprindami regėjimą. Vienas tokių – autostereograma.
Dvylikos asmenų šeima dėl karo Ukrainoje į Lietuvą atvyko pernai balandį. Sutuoktiniai Kateryna ir Anatolijus augina vieną biologinį vaiką, globoja dar aštuonis, o 8-erių Olgą yra įsidukrinę. Šiuo metu jų dėmesys labiausiai sutelktas į jauniausią šeimynos narę, turinčią įgimtą akių ydą, dėl kurios mergaitė vos gali matyti.
Kauno klinikų pacientas Romanas – vienas iš šešių žmonių, gruodžio mėnesį sulaukusių pačios geriausios kalėdinės dovanos. Po ragenos transplantacijos jam grįžo regėjimas.
Tamsiausias metų laikas neišvengiamai lemia išaugusius pavojus kelyje, o tai verčia susirūpinti eismo dalyvių saugumu. Esminiu žingsniu pėstieji laiko atšvaitų įsigijimą, vairuotojai – žieminių padangų keitimą, tačiau neretai pamiršta pasirūpinti svarbiausiu elementu – savo rega.
Pristabdyti apakimą ar išvaduoti nuo didžiulių skausmų – šito dažniausiai siekiama atliekant lazerciklodestrukcijos (LCD) operaciją. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje pradėtas taikyti naujas klastingos akių ligos gydymo būdas jau išgelbėjo ne vieno paciento regėjimą.
"Po nuotolinio mokymo tie vaikai, kurie dar dešimtmetį ar kelis galėjo matyti gerai, dabar mato prastai. Į mus kreipiasi labai daug tėvelių dėl vaikų pavargusių akių", – pastebi gydytoja oftalmologė Regina Ševelkaitienė. Pasak gydytojos, jei vėl grįžtų nuotolinis mokymas, reikėtų keisti darbo režimą.
Išsausėjusios, skaudančios, ašarojančios akys, suprastėjęs regėjimas – tai tik dalis simptomų, kuriuos pastaruoju metu vis dažniau Lietuvos gyventojai išsako specialistams. „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas sako, kad net ir patys pacientai supranta, jog nemaža dalis su akimis susijusių problemų yra dėl kasdienių įpročių karantino metu. Kaip galima sau padėti, o kada jau metas skubėti pas gydytojus?