Rumunija ir Bulgarija trečiadienį tapo visateisėmis Šengeno erdvės narėmis, taip išplėsdamos šią erdvę iki 29 narių ir užbaigdamos 13 metų trukusį abiejų šalių laukimą.
Vengrijos sprendimas palengvinti atvykimo į šalį tvarką Rusijos ir Baltarusijos piliečiams yra didžiulė galimybė ir „skylė“ patekti į Šengeno erdvę, sako Lietuvos ambasadorius Europos Sąjungoje (ES) Arnoldas Pranckevičius.
Šiaulių pasieniečiai Panevėžio rajone sulaikė Mianmaro pilietį, kuris iš Latvijos į Vakarų Europą vežė keturis neteisėtus migrantus, Latvijoje pasiprašiusius prieglobsčio.
Austrija ketvirtadienį pareiškė, kad derybos su Rumunija ir Bulgarija dėl dalinio jų prisijungimo prie Europos Šengeno erdvės tebevyksta, nors Bukareštas paskelbė, kad trys šalys jau pasiekė politinį susitarimą.
Europos Sąjungos (ES) valstybėms atnaujinus Šengeno informacinę sistemą, Vidaus reikalų ministerija tikisi, kad tai padės užtikrinti efektyvesnį informacijos keitimąsi tarp šios erdvės šalių.
Europos Komisija trečiadienį pranešė raginanti Europos Sąjungos Tarybą nedelsiant priimti reikiamus sprendimus, kad Bulgarija, Rumunija ir Kroatija galėtų visapusiškai dalyvauti Šengeno erdvėje, atsižvelgdama į reikšmingus šių trijų Europos Sąjungos valstybių pasiekimus taikant Šengeno taisykles.
Nors Lietuva Šengeno erdvėje yra daugiau kaip 10 metų, neretam keliautojui, ypač skrendančiam iš oro uosto pirmą kartą, kyla klausimų apie keliones Šengeno ir ne Šengeno erdvėse.
Vilniaus oro uoste per pasieniečių inicijuotas pratybas ketvirtadienį laikinai bus atnaujinta Šengeno erdvės keleivių dokumentų patikra, pranešė Lietuvos oro uostai.