Kelmės rajone pirmadienio naktį užsiliepsnojus ūkiniam pastatui, sudegė automobilis, malūnas, kviečiai, žirniai, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).
Iš tolimosios Botsvanos po visą pasaulį pasklido ne tik žinia apie stebuklingus Lietuvos sodus, bet ir daugybė mažučių šiaudinių angelų, paukštukų ar saulyčių.
Kai rudens darganos vis žvarbesnės, 56-erių tautodailininkė Aušra Steikūnienė traukia iš sandėliuko aukso spalvos javų šiaudus, kuriuose per vasarą sukaupta daug saulės energijos. "Net moksliškai yra įrodyta, kad kosminę darną simbolizuojantys šiaudiniai sodai kuria aplink save harmoniją, ramybę", – įsitikinusi šio unikalaus meno atstovė, į tautodailę ėjusi vingiuotu keliu.
Kitąmet Lietuva teiks paraišką, kad šiaudinių sodų rišimo tradicija būtų įrašyta į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.
Kas dvejus vis kitoje šalyje organizuojamas renginys sukvietė į Lietuvą meistrus iš tolimiausių pasaulio kampelių. Festivalyje dalyvauja šiaudų meno meistrai iš Japonijos, Australijos, Kinijos, Ukrainos, JAV, Estijos, Vengrijos, Nyderlandų, Serbijos ir kt.
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Ignalinos pasieniečiai sulaikė kontrabandines cigaretes gabenusius lietuvį ir baltarusį, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
Klaipėdos etnokultūros centras advento metu klaipėdiečius vėl kvietė bendram darbui – šiemet nupintas beveik žmogaus ūgio šiaudinis sodas.
Šaltais ir tamsiais Advento vakarais į etnokultūros centrą klaipėdiečiai renkasi jau trečius metus. Vakarodami prieš pora metų jie numezgė daugiau nei 20 metrų šaliką, pernai nuaudė šimtaraštę juostą, o šiemet ėmėsi dar sudėtingesnio darbo – pynė šiaudinį sodą.
„Sodas – pagrindinė švenčių puošmena. Jis būdavo kabinamas virš stalo, turėjo ritualinę, apeiginę prasmę. Tai – pasaulio tvarkos simbolis,
Penktą rudenį Panevėžio rajono Naujamiesčio miestelio gyventojai kuria skulptūras iš šiaudų.
Artėjant prie Naujamiesčio pasitinka šiaudinių figūrų pristatyta pieva ir aplink jas triūsiantys kūrėjai. Kai kurie jų likus dviem dienoms iki atidarymo dar skuba baigti savo kūrinius.
Penktus metus keliolika vietos gyventojų kartu su moksleiviais ir tautodailininkais kurdami iš šiaudų nestokoja fantazijos, o kai kurios skulptūros siekia net 11 metrų.
„Kaip smagu – matom rudenį, paukščiai skrenda. Namuose nematom tokių dalykų. Štai, mašinos važiuoja, visi žiūri,