Ukrainos ministrų kabinetas patvirtino sprendimą iš Tarptautinio rekonstrukcijos ir plėtros banko (TRPB) paimti 662 mln. JAV dolerių paskolą socialinės apsaugos programoms finansuoti.
Lietuvoje trečiadienį minint socialinių darbuotojų dieną socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė šioje srityje nusipelniusiems žmonėms įteikė apdovanojimus.
Kultūra, sportas, socialinė ir sveikatos apsauga – tik kelios iš prioritetinių augančio Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto sričių. Tačiau čia suplanuota begalė gyventojams svarbių ir tiesiogiai jų gyvenimo kokybę gerinančių darbų. Bus siekiama skatinti įvairių socialinių paslaugų įvairovę ir prieinamumą, meno mėgėjai galės lankytis moderniuose kultūros centruose, bus tęsiamos jau pradėtos ir naujai suplanuotos iniciatyvos.
Šiemet planuojant priimti sisteminės negalios reformą iš esmės keisis negalios nustatymo modelis, o iki 2030 metų gerokai padaugės paramą gausiančių neįgaliųjų, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė. Monikos Navickienės teigimu, neįgalieji visą pagalbą gaus per vienintelę naujai kuriamą Asmens su negalia teisių agentūrą.
Vyriausybės patobulintas kitų metų valstybės biudžetas yra pozityvus dėl augančių pensijų, neapmokestinamojo pajamų dydžio didinimo, dėmesio švietimui, tačiau svarbu, kad biudžeto deficitas toliau nedidėtų, o vėliau – ir mažėtų, teigia Prezidentūra.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kokie pokyčiai nuo liepos 1 d. pasieks dirbančiuosius, ieškančius darbo, vienišus senjorus, neįgaliuosius, šeimas su vaikais ir kitus šalies gyventojus.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad siekiant pagerinti šalyje teikiamų socialinių paslaugų kokybę ketinama peržiūrėti socialinių išmokų reglamentavimą bei teikiamų paslaugų efektyvumą. Ji taip pat priduria, kad Lietuva socialinės apsaugos rodikliais vis dar gana smarkiai atsilieka nuo Europos Sąjungos (ES) lygio.
Jungtinėje Karalystėje teisėtai gyvenantys ir dirbantys lietuviai ir toliau galės naudotis socialinėmis garantijomis bei gauti sveikatos priežiūros paslaugas. Tai numato nuo rytojaus, t. y. 2021 m. sausio 1 d., įsigaliosiantis Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimas.
Mažinant pensininkų skurdą, Prezidentūra siūlys Seimui įstatymu įtvirtinti, kad indeksuojant pensijas jų augimas būtų spartesnis už vidutinį darbo užmokestį.