Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) pateikė Europos Komisijai (EK) papildomą Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano pakeitimą. Daugiausia siūlomų pakeitimų susiję su žaliosios architektūros tobulinimu.
Praėję metai Kaunui įsimintini ne tik dėl pastatyto Dariaus ir Girėno stadiono Žaliakalnyje bei atidaryto modernaus Vandens sporto centro Nemuno saloje. Sparčiai besikeičiantį ir toliau augantį miestą papildė per 7 tūkst. naujai registruotų gyventojų. Naujagimių susilaukusiems kauniečiams išdalinta beveik 2 tūkst. kūdikio kraitelių. Dirbantiesiems daugiau kaip 10 proc. padidėjo vidutinis atlyginimas į rankas.
Europos Komisijai (EK) patvirtinus Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginį planą, žemdirbių atstovai sako, kad planas gali būti įgyvendintas ir yra lankstesnis nei planuota anksčiau. Visgi kai kurie žemdirbių atstovai teigia nerimaujantys dėl pievų atkūrimo, ekoschemų, kiti sako, kad strategijoje labiau remiami stambūs, o ne smulkūs ūkiai.
Liepos 21 d., ketvirtadienį, 10 val. kviečiama dalyvauti Žemės ūkio ministerijos organizuojamame Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano aktualijų pristatyme.
Oficialu – Kauno taryba antradienį patvirtino strateginį plėtros planą (SPP) ir tolesnę miesto augimo kryptį iki 2030-ųjų. Kokybinio proveržio siekiama ekonomikos, kultūros, švietimo ir sporto, miesto valdymo, teritorijų plėtros, darnaus judumo bei žaliojo kurso srityse. Svarbiausias miesto dokumentas pakoreguotas atsižvelgiant į gyventojų pastabas.
Beveik vienbalsiai su nedidelėmis korekcijomis Klaipėdos politikai patvirtino artimiausių trejų metų miesto strateginį planą, į kurį vis dėlto neįtrauktas miesto centre esančios K.Donelaičio aikštės atnaujinimas.
Dalis žemdirbių toliau kritikuoja žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką bei ministerijos parengtą Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 metų strateginį planą. Žemdirbių teigimu, ministro sprendimai nėra derinami su žemdirbiais, jie naikina šalies žemės ūkį, todėl jie kartoja, kad K. Navickas turi trauktis iš posto.
Daugiau negu 400 klaipėdiečių pasiūlymų – tiek jų sulaukė Klaipėdos miesto savivaldybė, pakvietusi gyventojus aktyviai dalyvauti kuriant miesto ateitį. Dauguma miestiečių norėtų, kad Klaipėdoje atsirastų daugiau laisvalaikio ir kultūros erdvių.