Kelionės praturtina kiekvieną iš mūsų: praplečiame savo akiratį, patiriame naujų įspūdžių, susipažįstame su kitomis kultūromis. Tyrimai rodo, kad visa tai ne tik pagerina psichologinę būseną, bet ir ugdo asmenybę. Šiandien daugelis užsienyje gali semtis ir profesinės patirties. Štai Kauno technologijos universiteto (KTU) doktorantė Gabrielė Šarapajevaitė studijų metu aplankė ne vieną šalį. Ji neslepia – svetur įgyta patirtis buvo didelis stimulas siekti karjeros mokslo srityje.
Austėja Zaleckytė, 2019 m. baigusi Babtų gimnaziją, šiemet atsiėmė du aukštojo mokslo diplomus. Buvęs Raudondvario gimnazijos mokinys Edvinas Stankūnas, Vienos universitete įgijęs magistro laipsnį, šioje aukštojoje mokykloje kitais metais baigs doktorantūros studijas. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Ugnės Karvelis gimnazijos abiturientė Enrika Medimaitė Leideno universitete (Nyderlandai) pasirinko Tarptautines studijas. Tai tik nedidelė dalis jaunų pakaunės gyventojų, studijuojančių ar jau baigusių studijas užsienio universitetuose.
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, pirmadienį dalyvavusi pokalbių popietėje su konkurso „Kitas 100“ laimėtojais, pabrėžė, kad Lietuvai, kaip valstybei, labai svarbus yra indėlis tų žmonių, kurie mokosi geriausiuose pasaulio universitetuose ir sugrįžę dalijasi savo sukauptomis žiniomis.
Penktadienį Vyriausybėje įvyko valstybės finansuojamų stipendijų, skirtų studijuoti geriausiuose pasaulio universitetuose, konkurso „Kitas šimtas“ nugalėtojų pagerbimo ceremonija.
Ištuštėjo ne tik Kauno gatvės, bet ir studentų bendrabučiai. Didžioji dalis akademinio jaunimo karantinuojasi pas tėvus. Atgal į savo namus grįžo ir keli šimtai užsienyje studijuojančių studentų.
Studijos užsienyje – dalies Lietuvos jaunuolių laukianti didelė permaina, su kuria susiję daug parengiamųjų darbų. Vienas svarbiausių turėtų būti sveikatos draudimas.