Anglijos mokslininkai nustatė, kad trys ketvirtadaliai visų Didžiosios Britanijos upių – užterštos. Vandens tarša matuojama ir Lietuvoje, o dešimtyse vandens telkinių gyventojams maudytis draudžiama, praneša LNK.
Šilutės rajone, kuriame dėl potvynio paskelbta ekstremali situacija, upių vandens lygis krenta, šiuo metu vis dar apsemta 17 tūkst. hektarų teritorija.
Specialistai perspėja, kad Vakarų Lietuvai gali smogti trečioji potvynio banga. Jau šiandien pajūrio ir pamario krašto upių lygis gali šoktelėti iki stichinio žymens.
Penktadienį Architektų namai skendo bendruomenių idėjose bei lūkesčiuose, kaip būtų galima atgaivinti, įveiklinti Kauno upių pakrantes. Išsakyti ir poreikiai, nuogąstavimai, baimės, įžvalgos apie šiuo metu jau susiformavusius vertingus aspektus, kuriuos reikėtų išlaikyti.
Šalies gyventojai ir įmonės, per parą sunaudojantys nuo 10 iki 100 kubinių metrų vandens iš valstybinių ežerų, upių ir kitų vandens telkinių, nuo kitų metų privalės registruotis.
Bėgant metams Lietuvoje žmogaus santykis su upėmis labai pasikeitė. Kadaise upės buvo gerbiamos ir net dievinamos, o vėliau naudotos ūkio veiklai, siekiant išspausti kuo daugiau naudos. Taip įvairiuose šalies kampeliuose atsirado kone 1,5 tūkst. užtvankų, dalį kurių šiandien gamtininkai vadina piktžaizdėmis. Net ir ilgiausia vien Lietuvoje tekanti Šventosios upė – nebe tokia tyra ir nepaliesta, o suspausta užtvankų, hidroelektrinių.
Balandžio 19 dieną vyks specialios pratybos Ukrainos sostinėje, kad būtų pasiruošta greitai reaguoti, gelbėti žmones ir atlikti neatidėliotinus darbus kilus potvyniui, rašoma UNIAN.