Vilniuje pranešta apie namuose užspringusį ir ligoninėje mirusį kūdikį. Dažnai tokie atvejai baigiasi nelaime, nes tėvams trūksta žinių, kaip padėti savo vaikui. Specialistai ragina užsirašyti į pirmosios pagalbos kursus.
Greitosios medicinos pagalbos tarnybos (GMPT) specialistė Jolita Karčiauskaitė pasidalijo savo patirtimi gelbėjant užspringusį vyrą ir laimingai pasibaigusia istorija.
Vieno paspringusio naujagimio gaivinimo istorija, sujaudinusi tūkstančius internautų, neliko be atgarsio. Praėjusią savaitę į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę panikos ištikti tėvai atvežė jau nekvėpavusį savo kūdikį. Dažniausiai vaikai čia nepatenka, tačiau tai, ką padarė medikai tą dieną, buvo fantastika. Apie naujagimį išgelbėjusius gydytojus ir jų patarimai tėvams, ką daryti paspringus vaikui, LNK reportaže.
Atšilus orams, Jonas kartu su artimaisiais nusprendė išsikepti šašlykų ir taip pasidžiaugti artėjančia vasara. Tačiau niekas negalėjo įtarti, kad ramus pasisėdėjimas artimųjų rate baigsis Kauno klinikų Intensyviosios terapijos klinikoje. „Prisimenu tiek, kad artimasis mane prajuokino tuo metu, kai burnoje turėjau mėsos gabalėlį, – prisimena Jonas. – Netikėtai įtraukiau šašlyką giliai į gerklę ir užspringau. Po kiek laiko praradau ir sąmonę“.
Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stotis (GPMS) savo feisbuko paskyroje pasidalino patarimais, kaip galima išgelbėti gyvybę, kai žmogus užspringsta.
Ketvirtadienį Joniškio ligoninėje užspringęs mirė dešimties mėnesių kūdikis.
Policijos departamento duomenimis, vaikas į ligoninę atvežtas iš savo namų Joniškio rajone Kriukų kaime.
Pirminiais duomenimis, vaikas žaisdamas užspringo guminiu žaisliuku. Įvykio aplinkybes tiria policija.
Užspringęs vaikas pradeda kosėti. Kosulys yra efektyviausias svetimkūnį būdas pašalinti iš kvėpavimo takų. Svetimkūnis gali iš dalies arba visiškai uždaryti kvėpavimo takus.
Dalinis užspringimas pasireiškia šiais požymiais:
• garsus kosulys;• vaikas verkia ar kalba;• tarp kosėjimų gali įkvėpti oro;• vaikas sąmoningas.
Teikiant pagalbą, reikia netrukdyti vaikui kosėti, stebėti, ar neatsiranda sunkios obstrukcijos požymių. Būtina kviesti greitąją medicinos pagalbą (bendruoju pagalbos tel. 112, „Omnitel„ tinkle – 103, „Bitė