Iš pažiūros menkas vabzdys žievėgraužis tipografas sukelia stichinių nelaimių, o tada tenka kirsti mišką. Tai kelia pasipiktinimą, bet neseniai paskelbta, kad situacija gerėja.
Po kelerių metų pertraukos Juodkrantėje vėl pavyko užfiksuoti europinį maldininką (Mantis religiosa). Kol kas Kuršių nerijoje žinomos vos kelios šio vabzdžio fiksacijos – 2019 m. Juodkrantėje ir 2020-aisiais Nidoje. Centrinėje ir Pietų Europoje labai plačiai paplitusi vabzdžių rūšis, šiltėjant klimatui, natūraliai plečia savo ribas.
Laumžirgis – tai vasaros vakaro simbolis. Šie gamtos „sraigtasparniai“ grakščiai suka ratus virš ežero, o kartais prazvimbia visai arti. Bet ar žinojote, kad laumžirgiai yra nepaprastai geri medžiotojai? Tiesą sakant, tokie geri, kad JAV mokslininkai nori juos pasitelkti ateities ginklų kūrime.
Krumpliaračiai yra šis tas, ką mes laikome žmonių išradimu. Ir ne be reikalo – jūsų automobilio transmisija yra pagaminta, ne užauginta. Tačiau krumpliaračius tikrai rasime ir gamtoje – štai šis Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose dažnai sutinkamas vabzdys tokius turi.
Klaipėdietės Sofijos namuose, be kelių jos auginamų kačių, visai netikėtai atsirado ir tropikų vabzdys – gyvalazdė. Šis egzotiškas gyvis, pasirodo, yra išrankus maistui, jautrus gyvenimo permainoms, tačiau puikiai jaučiasi laikomas šeimininkės delne.
Vidurvasarį Rokiškio rajone esančioje Ilzenbergo dvarvietėje pastebėtas itin retas vabzdys, pritraukęs ne tik biologijos mokslininkų, bet ir gamtos stebėtojų dėmesį. Tai vabalas, pavadintas intriguojančiu vardu – niūraspalvis auksavabalis (lot. Osmoderma barnabita).
Klaipėdiečiai skundžiasi, kad šį pavasarį juos puola itin agresyvūs vabzdžiai. Dėl staiga kilusių alerginių reakcijų gyventojai plūsta į vaistines. Medikai įspėja, jog po tokių gyvių atakų gali prireikti net antibiotikų.