Išsimiegojimas per išeigines negelbsti

Jei žmogus nuolat neišsimiega, nevertėtų tikėtis, kad tai galima kompensuoti ilgai miegant per savaitgalio dienas.

Kasdien skiriant miegui mažiau nei šešias valandas per parą, žmogus provokuoja negrįžtamą darbingumą, o atstatyti jį per išeigines, kiek jis bemiegotų šeštadienį ir sekmadienį, neišeis.  Kitaip tariant, išsimiegojęs už dvi dienas, žmogus pajus lengvumą galvoje, bet kaip ir anksčiau bus „lėtų apsukų“. Prie tokios išvados priėjo Pensilvanijos  valstybinio koledžo (JAV) pschiatrijos profesorius ir specialistas miego klausimais  Alexandros Vgontzasas.

Profesorius Vgontzasas įrodė tai atlikęs eksperimentą, kuriame dalyvavo jauni vyrai ir moterys. Tyrimo dalyviai praleido mokslininko laboratorijoje 13 naktų iš eilės. Pirmąsias keturias naktis jie miegojo aštuonias valandas. O paskui šešias naktis miegojo tik šešias valandas. Likusias tris naktis eksperimento dalyviai galėjo neišlipti iš lovos 10 valandų.

Per tyrimą taip pat paaiškėjo, kad vyrai blogiau pakelia neišsimiegojimą nei moterys. Tikėtina, priežastis ta, kad gilaus (lėto) miego fazė moterims labiau naudinga nei vyrams.

„Būtent moterims, o ne vyrams gilus miegas turi apsauginį efektą. Moterys, ilgiau giliai miegojusios, gali geriau  susitvarkyti ir su savo pareigomis visą darbo savaitę, net jei jos ir ne visai išsimiegojo. O po dviejų gilaus miego naktų jų jėgos visiškai atsistato“, - tvirtino A.Vgontzasas.

Taip pat paaiškėjo, kad miego stygius daro įtaką moters elgesiui santuokoje. Tuo tarpu tarp vyrų toks požymis nepastebėtas.


Šiame straipsnyje: miegas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Liudas

Liudas portretas
per iseigines reikia pailseti, as tai ir su draugais i miesta islendu, o sekmadieni dazniausiai losiu pokeri ar siaip triobetej statymus darau , taaip laikas smagiai ir pralekia
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių