DARPA kuria skrydžio trajektoriją keičiančias kulkas

  • Teksto dydis:

Armijos snaiperiams svarbiausia – tikslumas. Nepataikę į taikinį, jie sukelia grėsmę saviškiams, atskleisdami jų potencialią buvimo vietą. Bet pataikyti į judantį taikinį nelengva, kai sąlygos sudėtingos, pavyzdžiui, gūsingas vėjas ar blogas matomumas dėl dulkių.

Todėl Pažangių gynybos projektų agentūra (Defense Advanced Research Projects Agency –DARPA) ėmėsi ambicingo projekto, kurio tikslas – sukurti technologiją, kuri „sukeltų revoliuciją ginklo šaudymo nuotolio ir tikslumo srityse,“ ir taip padidintų snaiperių efektyvumą ir karių saugumą. Ir ką jie sumąstė? Ne ką kita, o lyg iš fantastinių filmų atėjusias nusitaikančias kulkas, galinčias keisti trajektoriją skyrdžio taikinio link viduryje.

Jų naujosios „Extreme Accuracy Tasked Ordinance“ (EXACTO) kulkos veikia panašiai kaip lazeriais nukreipiamos bombos, kurias JAV mokslininkai sukūrė Vietnamo karo metu. Technologija apjungia .50 kalibro manevringą kulką su nukreipimo sistema, galinčia pakeisti jos skriejimo kryptį ir ištaisyti nuo kurso galinčių nukreipti bet kokių trukdžių poveikį.

Ant EXACTO kulkos smaigalio paviršiaus yra optiniai jutikliai, renkantys duomenis, siunčiamus į vidines sistemas interpretavimui. Surinkti duomenys naudojami kulkos padėties korekcijai keletu skriejimo kryptį keičiančių pelekų.

DARPA’os svetainėje teigiama, kad sistema turėtų „smarkiai padidinti taiklaus šaudymo atstumą tiek dieną, tiek naktį, lyginant su esamomis geriausiomis snaiperių sistemomis,“ sumažinti nusitaikymo laiką ir netaiklių šūvių skaičių.

DARPA neseniai paskelbė technologiją demonstruojantį vaizdo siužetą, kuriame ginklas tyčia šiek tiek nukreipiamas nuo taikinio. Nepaisant nukreipimo į dešinę, kulka sėkmingai pakeitė skrydžio trajektoriją ir pataikė į taikinį:


Šiame straipsnyje: kulkamokslasšovinys

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių