Kapinių turizmas: žymių žmonių amžinojo poilsio vietas nušvietė žvakių šviesa

Visų Šventųjų dienos vakarą prestižinėse Petrašiūnų kapinėse žvakių šviesoje paskendo žinomų asmenybių amžinojo poilsio vietos. Kauniečiai neslėpė, kai kurios anapilin iškeliavusios asmenybės niekada nebus užmirštos, todėl Lapkričio 1-ąją norėjosi dar kartą padėkoti už indėlį į Lietuvos ateitį.

Noras padėkoti

Dalis kauniečių ir miesto svečių specialiai Lapkričio 1-ąją atvyko į Petrašiūnų kapines uždegti žvakučių ant įžymių žmonių kapų. Štai kunigas Ričardas Mikutavičius Petrašiūnų kapinėse visada sulaukia daug dėmesio, ir šį Vėlinių savaitgalį kapas nuklotas žvakėmis.

„Kunigas Mikutavičius krikštijo mano vaikus, buvo labai jautri akimirka. Norėjosi jį prisiminti, padėkoti, pagerbti, nes tikrai jis nenusipelnė tokio likimo. Tai buvo šviesus ir visų mylimas žmogus“, – kalbėjo kaip tik žvakelę uždegęs Titas.

Vaikams rodome, kur palaidoti žymūs žmonės, pasakojame apie jų nuveiktus darbus, idėjas.

Žmonių srautai traukė ir prie Almos Adamkienės amžinojo poilsio vietos. Čia gerbėjai taip pat norėjo nušviesti kelią į dangų bei prisiminti buvusią pirmąją šalies ponią šilčiausiomis maldomis.

„Ji buvo tikras Lietuvos šviesulys, prie kiekvieno žmogaus galėjo prieiti, su meile ir atjauta išklausyti. Gal dėl to čia daug žmonių renkasi, ją prisimena, maldoje palydi“, – tikino ponia Danguolė.

Edgaro Cickevičiaus nuotr.

Kita kalbinta kauniečių šeima pripažino, kad kasmet aplanko ne tik savo šeimos kapus, bet ir užsuka į Petrašiūnus. „Vaikams rodome, kur palaidoti žymūs žmonės, pasakojame apie jų nuveiktus darbus, idėjas. Esu klausiusi Leonido Donskio paskaitų, manau, kad jis turėjo aiškią tiesos liniją. Nepraeiname ir pro Irenos Matijošaitienės kapą. Ji man kaip žmogus taip pat labai patiko. Vyrui labiau įdomus sportas, todėl toliau aplankysime sportininkų alėją, ketiname užsukti ir pas Garastus“, – kalbėjo su visa šeima po Petrašiūnų kapines vaikštinėjanti Kamilė.

Edgaro Cickevičiaus nuotr.

Atėjo, nes gražu

Kiti kalbinti šių prestižinių kapinių lankytojai neslėpė, kad būtent čia užsuko dėl žvakių šviesos gausos.

„Petrašiūnų kapinės tikrai gausiai lankomos, čia visada būna tokia šiek tiek mistinė atmosfera, kai liepsnelės šiek tiek banguoja nuo vėjo, raibuliuoja tos žvakutės. Įdomu, kieno kapus lanko žmonės. Mes patys jokių žvakių čia nenešėme, atėjome tiesiog pasigrožėti ta ramybe“, – pasisakė Dalia.

„Maršrutą susidėliojome taip, kad į Petrašiūnų kapines galėtume užsukti, kai jau patemę. Tada žvakių šviesos priduoda savotiško žavesio“, – antrino ir kita kapinių turizmo mėgėja ponia Alvyda, pripažinusi, kad su šeima Visų Šventųjų dieną stengiasi aplankyti kuo daugiau kapinių, pasižiūrėti, kaip įžymių žmonių kapai papuošti, pasisemti idėjų, kaip bus galima ir giminaičių kapus padekoruoti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

capalas

capalas portretas
Moterie, višta tu, jau pasisakei visur kur tik galėjai. Eik gyvent savo gyvenimo ir nesivalkiok po svetimas kapines.

haipas

haipas portretas
NEKROFILU PIARAS

Žmogui

Žmogui portretas
Bet taikliai sugalvojo. O kaip vadinti tokius vojažus? Prifotkinam, sudedam į straipsnį ir duodam pletkyninkams saldainiuką paloti. Gal jau laikas baigti su ta apkalbų kultūra. Negana to, kad gyvai pilna pletkininkų lojančių kieno akmuo ant kapo didesnis, kieno plonesnis, bet dar ir spauda prie patyčių kultūros prisideda. Ir dar Vėlinių dieną.
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių