Išpuolis Kauno apylinkės teisme: smurtautoją prašoma suimti, tačiau, kas to imsis – neaišku

  • Teksto dydis:

Ikiteisminiam tyrimui dėl ketvirtadienio išpuolio Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose vadovaujanti prokurorė priėmė sprendimą kreiptis į teismą dėl jį įvykdžiusio Vilmanto Juodelės suėmimo dviem mėnesiams.

Vadovaujantis įstatymais, su šiuo prašymu kreiptasi į tą patį Kauno apylinkės teismą, nes jo aptarnaujamoje teritorijoje įvykdytas šis išpuolis. Tačiau, kaip pranešė šio teismo atstovė, siekiant išvengti galimų abejonių dėl šališkumo ar interesų konflikto, teismo pirmininkas Arūnas Purvainis nusprendė inicijuoti per Kauno apygardos teismą šio klausimo perdavimą kitam apylinkės teismui. 

Nors, kaip teigta vakar po šio išpuolio surengtoje spaudos konferencijoje, jis sukrėtė visą teismų bendruomenę, dėl ko šališkumo šešėlis šiuo atveju vis tiek kris ant visų Temidės tarnų.

Pasak Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus atstovės, teikiančios informaciją apie Kauno apygardos prokuratūros, kurios prokurorė vadovauja šio didelį atgarsį sukėlusio įvykio tyrimui, veiklą, įtariamąjį prašoma suimti minėtam terminui, nurodant tik vieną iš trijų tam būtinų pagrindų – kad jis gali bėgti ir slėptis nuo teisėsaugos.   

Kaip jau rašyta, šiuo išpuoliu įtariamo 37-erių metų Rokiškio gyventojo V. Juodelės biografijoje jau yra du teistumai. 2009-aisiais už viešosios tvarkos pažeidimą gimtojo Rokiškio teismas jam skyrė 1300 litų baudą. O 2024-aisiais tas pats Rokiškio teismas už vagystę jį buvo nubaudęs laisvės apribojimu pusei metų, tačiau pažeidus su šia bausme susijusius įpareigojimus, ji vėliau pakeista į areštą. O tada V. Juodelė atsidūrė Kauno kalėjime, kur pernai rugpjūtį sumušė kameros kaimyną, kuriam konstatuotas nežymus sveikatos sutrikdymas. Kauno apylinkės teismui nagrinėjant bylą dėl V. Juodelės smurto prieš minėtą kalinį, jis leido sau smurtauti ir prieš jo bylą nagrinėjančią teisėją Vitą Padriezaitę, taip užsidirbdamas dar vieną bylą.

Tik dabar jau pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius, numatančius atsakomybę už viešosios tvarkos pažeidimą bei nepagarbą teismui. Pastarasis Baudžiamojo kodekso straipsnis skelbia, kad „tas, kas viešai veiksmu, žodžiu ar raštu užgauliai pažemino teisingumą vykdančius teismą ar teisėją dėl jų veiklos, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų“. Pagal gresiančią griežčiausią bausmę už šį nusikaltimą jis priskiriamas nesunkiems.

Kaip jau pranešta, prieš teisėją pradėta smurtauti jai paskelbus nutartį, kuria buvo atmestas V. Juodelės prašymas dėl laikino asmens dokumento grąžinimo. Tuo metu teismo posėdžių salėje buvo tik V. Juodelė, teisėja bei teismo posėdžių sekretorė, nes planuota tik paskelbti minėtą nutartį, dėl ko nei kaltinimą palaikantis prokuroras, nei V. Juodelės advokatas, jeigu šis jį turi, nedalyvavo.

Iš pradžių metęs į teisėją tris kėdes, kuriomis buvo sudaužyta teismo posėdžių salės įranga, naudojama nuotoliniam prisijungimui prie teismo proceso, vėliau smurtautojas puolė teisėją ir kumščiais. Kai ši, paspaudusi teismo salėje esantį pavojaus mygtuką, kartu su posėdžių sekretore bandė palikti įvykio vietą. Tada teisėjai jau smogta į krūtinę, bet jai pavyko su posėdžių sekretore patekti į greta esančias raštinės patalpas ir ten užsibarikaduoti.

Teisėjai smogta kumščiu jau teismo fojė, ką turėjo įamžinti ten esančios vaizdo kameros.

Kaip buvo akcentuota po šio išpuolio surengtoje spaudos konferencijoje, tik dėl laimingo atsitiktinumo, tuo metu, kai buvo nuspaustas pavojaus mygtukas, konvojaus, atlydinčio nuteistuosius į teismo posėdžius, tarnybinės patalpos nebuvo tuščios, t.y. ne visi konvojaus pareigūnai tuo metu dalyvavo su savo atlydėtais asmenimis teismo posėdžiuose. Jiems operatyviai sureagavus į aliarmą, įtariamasis sulaikytas jau spėjęs nusileisti iš antrojo aukšto, kurioje yra teisėjos V. Padriezaitės posėdžių salė, į pirmąjį.

Šiuo metu V. Juodelė jau buvo paleistas iš Kauno kalėjimo, kaip atlikęs jam skirtą arešto bausmę.  Portalo kauno.diena.lt duomenimis, jis buvo išleistas į laisvę pernai spalį. Ir ketvirtadienį buvo pirmas kartas, kai jis į V. Padriezaitės bylą atėjo pats, o nebuvo atvežtas konvojaus pareigūnų, kaip kalinys.

Nustatyta, kad V. Juodelė išpuolį įvykdė, būdamas blaivus.

Paprastai nesunkių nusikaltimų, kuriems priskiriama ir nepagarba teismui, ir viešosios tvarkos pažeidimas, atvejais dėl įtariamųjų suėmimo į teismą nesikreipiama, bet, kaip jau rašyta, ketvirtadienio įvykiais Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose pasibaisėjo ir prezidentas G. Nausėda, o po pietų į šį teismą, kaip skelbta, aptarti situacijos bei jos sprendimo būdų atvyko atvyko ir teisingumo ministras.

Portalo kauno.diena.lt žiniomis, sprendimą kreiptis į teismą dėl V. Juodelės suėmimo lėmė didelis atgarsis, kurį sukėlė jo išpuolis prieš teisėją.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Taigi

Taigi portretas
Čia kėdės turi būti net galiūnams nepakeliamos ,gerai pritvirtintos , o gal teisėjų zona atskirta nuo salės apsauginiu tinklu, arba teisiamieji ,privalomai už saugaus užtvaro , nesvarbu - kaltas/nekaltas. Tada gal nereikės tų saugos darbuotojų samdyti.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių