Dėl žuvų – rizikos šou

Negalėjo pasiekti nelaimėlio

Pernai balandį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės Kopgalio užkardos pasieniečiai gelbėjo Smiltynėje tarp molo akmenų įkritusį ir koją susilaužiusį vyrą.

Traumą patyrusį 55-erių klaipėdietį pasieniečiai įkėlė į keturratį, skubiai pargabeno į krantą ir perdavė medikams.

Panaši nelaimė tais pačiais metais balandžio pradžioje ištiko nuo molo žvejojusį marijampolietį. Tada pasieniečių įgula į krantą nukentėjusįjį pargabeno laivu ant oro pagalvės "Viesulas".

2013 metų gegužės 8-ąją po vidurdienio Smiltynėje nuo molo tarp akmenų į vandenį įkrito žmogus.

Į įvykio vietą išskubėjo Klaipėdos ugniagesiai gelbėtojai, informacija apie nelaimę pasiekė policiją, greitosios pagalbos medikus, Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrą ir Pakrančių apsaugos rinktinę.

Po ilgesnių paieškų gelbėtojai rado vyrą, tačiau medikams jo atgaivinti nepavyko.

Panašiomis aplinkybėmis 2009-ųjų birželio pradžioje žuvo uostamiesčio Joniškės gatvėje gyvenantis 41 metų žvejys. Jis taip pat nuslydo nuo šlapių akmenų ir įkrito į vandenį.

Nuskendo gelbėdamas brolį

2004 metų kovo 2-ąją prie šiaurinio molo nuskendo 17-metis meškeriotojas, jis nuslydo nuo tada čia dar kyšojusių seniai sudužusio laivo liekanų.

2003 metų gegužės 12 dieną prie šiaurinio molo įvyko tragedija. Du Melnragėje gyvenantys vaikai atėjo pasmalsauti, kaip sekasi žvejams. Berniukai šokinėjo nuo akmens ant akmens, kol 8-metis vaikas paslydo ir įkrito į jūrą. Jo gelbėti šoko 14-metis brolis. Pamatę jūros bangose besikapanojančius vaikus keli suaugusieji taip pat atsidūrė jūroje.

Viskas baigėsi tragiškai – vyresnysis broliukas ir vienas suaugęs vyras nuskendo, dar vienam žmogui prireikė medikų pagalbos.

Įspėja trauktis

Jau ne vienerius metus abu molai – tvarkingai aptverti, yra įspėjantys apie pavojų skelbimai. Tačiau žvejų tai nesulaiko.

Jūrų uosto policijos viršininką atostogų metu pavaduojantis vyriausiasis tyrėjas Dainius Rudys teigė, kad nuolat prie molų šio policijos padalinio pareigūnai nepatruliuoja, tačiau neretai čia pasirodo ir iš pavojingos vietos išvaro žvejojančiuosius.

"Mūsų veiklos zona yra visas uostas, todėl labai dažnai prie molų negalime atvykti. Tačiau kartais patruliuojame valtimis, įspėjame žmones lipti nuo akmenų. Dažniau dirbame terminaluose, dabar dar darbo dėl SGD terminalo turime", – paaiškino pareigūnas.

Ropščiasi į pavojingas vietas

Prie molo kabantys ženklai įspėja, kad žvejyba yra draudžiama. Tačiau akivaizdu, jog dauguma žūklės mėgėjų to nepaiso.

"Vaikyti žvejus nuo molo – ne mūsų prerogatyva, telieka tikėtis žvejų sąmoningumo. Tačiau kartkartėmis prevenciškai organizuojame reidus, kad įspėtume žvejus nelipti ant molo akmenų, nes tai pavojinga jų gyvybei. Tenka pripažinti – tą dieną žvejai dingsta nuo molo, tačiau netrukus jų vėl susirenka gausybė. Labiausiai kelia nerimą tai, kad žvejai ropščiasi ant akmenų, kurie arčiausiai vandens. Jie slidūs, todėl iki nelaimės – tik vienas žingsnis", – aiškino valstybinės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus padėjėja ryšiams su visuomene Dovilė Ringis.

Neretą dieną ant molų leidžiantys klaipėdiečiai Jonas ir Edmundas tikino čia sutikę tik pareigūnus, kurie tikrina, ar žvejai yra įsigiję leidimus žvejoti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

r

r portretas
Teisingai sakote , visame pasaulyje molai yra ne tik uosto irenginys , bet ir poilsiautoju traukos centras. Tik pas mus reikia drausti , drausti ir dar karta drausti. O del rizikos , tai ji nera didesne , nei vaziuoti automobiliu. Dazniausia beda yra besaikis gerimas zvejojant. Tokiems "zvejams"kiekviena krantine pavojinga.

visas

visas portretas
Visas normalus pasaulis neriasi is kailio ,kad tik pritraukti gyventojus ,svecius ,zvejybos megejus ,o pas mus -tik draudimai ir draudimai : Nezvejok nuo molo ,nelipk i vandeni ,neik ant ledo ir .t.t TACIAU NIEKO NERA DAROMA NET MINIMALIOMIS SANAUDOMIS ,KAD BUTU IRENGTOS SAUGIOS ,PATOGIOS VIETOS ,ZMONIU TRAUKOS VIETOSE ...

molai

molai portretas
Šiaip jau, molas yra uosto įrenginys ir jis tikrai nepritaikytas nei pasivaikščiojimams, nei žvejybai :) Molus jeigu ir tvarkyti, tai tikrai ne dėl žvejų :)))
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių