- Bernardas Šaknys
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Už automatinius tualetus mokėti trumposiomis žinutėmis. Taip spręsti neveikiančių viešųjų tualetų problemą siūlo uostamiesčio politikai. Praėjusią savaitę savivaldybės tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdyje svarstyta ir visai atsisakyti mokesčio.
Nerado veikiančio
„Kraupus vaizdas. Negi mes taip negerbiame klaipėdiečių? Ypač pandemijos metu, kai uždaryta savivaldybė ir maitinimo įstaigos“, – stebėjosi savivaldybės tarybos narė Lina Skrupskelienė. Ji pasakojo apėjusi tris tualetus ir nė vienas jų neveikė.
Miesto tvarkymo skyriaus vedėja tikino, kad tualetai jau sutvarkyti. Tačiau mokami yra reguliariai sugadinami, ypač esantis prie Skulptūrų parko.
„Jūs neįsivaizduojate, kiek mes vargstame. Vieną kartą buvo pagavę paauglį, jo tėvai sumokėjo už tvarkymą. O daugiau neišeina pagauti. Mes parašome pareiškimą, bet kadangi nedidelė žala, policija nutraukia tyrimą“, – teigė Irena Šakalienė.
Vien pernai tualetų priežiūra kainavo daugiau nei 120 tūkst. eurų. Iš visų mokamų tualetų savivaldybė per metus tesurenka apie 1,5 tūkst. eurų. Pinigams išimti dar tenka apmokėti inkasacijos paslaugą.
„Tai gal padarykime visus nemokamai – nebus ką laužti, nereikės remontuoti ir nebus nuostolių“, – siūlė komiteto narys Arūnas Andziulis.
Suomiai perėjo prie žinučių vien dėl to, kad jų viešieji tualetai būdavo niokojami viduje. Kai susimoki žinute, tu save identifikuoji.
Rinkliava vietoj apsaugos
Tačiau Miesto tvarkymo skyriaus vadovė teigė, kad tualetų rinkliava skirta ne jų aptarnavimo išlaidoms dengti.
„Jis yra šildomas. Jei bus nemokamas – apsigyvens benamis, ir iš viso nebeturėsime tualeto“, – paaiškino I.Šakalienė.
Daugumai posėdžio dalyvių labiausiai patiko L.Skrupskelienės paminėtas Suomijos pavyzdys, kur už naudojimąsi tualetu atsiskaitoma trumpąja žinute.
„Suomiai perėjo prie žinučių vien dėl to, kad jų viešieji tualetai būdavo niokojami viduje. Kai susimoki žinute, tu save identifikuoji. Išsprendžiamas saugumo klausimas“, – teigė L.Skrupskelienė.
Lina Skrupskelienė / Vytauto Liaudanskio nuotr.
I.Šakalienė teigė, kad jau dabar ruošiamas naujas automatinis tualetas, už kurį bus galima susimokėti banko kortele. Jei sistema be grynųjų pasiteisins, svarstoma perdaryti visus tualetus, kad jie veiktų pagal vienodą sistemą.
Dar vienas siūlymas – atsiskaitymas programėle. Ji galėtų rodyti ir tai, kur yra viešieji tualetai.
„Žinote, kaip kartais būna svetimame mieste – tualetas už kampo, o tu ieškai ir nežinai, kur. Svečiams būtų patogiau“, – kalbėjo Alvidas Šimkus.
Kad viešuosius tualetus rasti būtų lengviau, savivaldybė ketina paruošti jų žemėlapį.
Bandys įtraukti verslą
Politikai svarstė nepelningą tualetų priežiūrą atiduoti verslui. Tačiau abejojama, kad atsiras norinčiųjų imtis.
„Ar jums būtų įdomus toks verslas, kuris nieko neuždirba? O jei padarysite po eurą, žmonės nueis šalia tualeto. Mes gi matome, kokia žmonių elgsena“, – teigė Miesto tvarkymo skyriaus vedėja.
Verslininkai, atvėrę savo tualetus klaipėdiečiams ir miesto svečiams, jau dabar gali pasinaudoti nekilnojamojo turto lengvata. Tačiau šiuo metu ji teikiama tik Bangų gatvėje esančiam grožio salonui ir Friedricho pasažui.
„Jei turėtume bendrą sistemą, pavyzdžiui, lipdukas ant durų, kad čia galima pasinaudoti viešuoju tualetu, žmogus vestų vaiką ar eitų pats be jokios sąžinės graužaties“, – kalbėjo tarybos narė L.Skrupskelienė.
Savivaldybės atstovai sutarė paraginti verslininkus aktyviau prisidėti sprendžiant viešųjų tualetų problemą.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Į Teatro aikštę atkeliavo Kalėdų pranašas – eglutė
Trečiadienio rytą į Teatro aikštę atkeliavo svarbiausias Kalėdų elementas – eglutė, pranešė miesto savivaldybė. ...
-
Klaipėdoje bus atnaujinami pėsčiųjų ir dviračių takai
Ateinančiais metais Klaipėdoje bus pradėti pėsčiųjų ir dviračių takų tinklo atnaujinimo darbai Smiltelės ir Minijos gatvių atkarpose, pranešė savivaldybė. ...
-
Kaip žiemos sezonu tinkamai pasirūpinti vandens skaitikliais?
Prasidėjus šaltajam periodui, „Klaipėdos vanduo“ primena gyventojams apie būtinybę pasirūpinti geriamojo vandens apskaitos mazgų apšiltinimu. Atsakinga vamzdynų ir skaitiklių priežiūra padės išvengti ne tik nepatogum...
-
Žvejybos uosto rajone teko stabdyti darbus: nepagelbėjo net skambutis policijai
Žvejybos uosto rajone rangovai buvo priversti stabdyti darbus dėl gyventojų paliktų automobilių. Paaiškėjo, kad statybininkams nepagelbėjo net skambutis policijai. ...
-
„Mano būsto“ taurės siekia aštuonios komandos
Klaipėdos krepšinio mėgėjai, praeitą sezoną dalyvavę „Bendruomenių“ turnyruose, šiemet kovoja „Mano būsto“ taurės varžybose. ...
-
Senamiestyje pajudėjo viešbučio statybos
Po septynerių metų atkaklios kovos su vietos biurokratais senamiestyje, Tomo gatvėje, viešbutį ketinantys statyti verslininkai pagaliau gavo statybos leidimą. Šioje vietoje, kur dar visai neseniai archeologų kadaise išraustose ir pal...
-
Virš jūros – atominis debesis?
Tarp Klaipėdos ir Palangos sekmadienio popietę užfiksuotas įspūdingos formos debesis. Danguje pasirodė atominės bombos sprogimo metu susiformuojančio grybo formos debesis. ...
-
Klaipėdoje – Kalėdų eglutės įžiebimas: šventę stebėti galės visi
Lapkričio 30-ąją uostamiestyje sužibs šventinio stebuklo laukimo simbolis. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į Teatro aikštę, kur vyks šventinis koncertas ir bus įžiebta pagrindinė uostamiesčio eglė bei atverta ledo ...
-
Siuntų patikra – tik kilus įtarimų
Vienas būdų į mūsų šalį atgabenti draudžiamus dalykus – atsisiųsti juos siuntiniais. Nors pareigūnai neretai randa tokių neteisėtų siuntinių, kiek jų pasiekia adresatus, atsakyti niekas negali. ...
-
Ko Lietuvos švietimo sistema galėtų pasimokyti iš tarptautinio bakalaureato programos?
Kodėl Lietuvoje verta mokytis pagal tarptautinę programą? Kokios jos stipriosios pusės lyginant su lietuviška nacionaline švietimo programa, kokias galimybes ji padidina? Į šiuos klausimus atsakė Lietuvoje apsilankę tarptautinio bak...