- Milda Skiriutė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Artėjantiems trejiems metams miesto valdžia parengė ambicingą planą, kuriam įgyvendinti reikės daugiau nei pusės milijardo eurų. Klaipėdoje norima sukurti tokias sąlygas, kad uostamiestis taptų geriausia vieta gyventi, dirbti ir kurti verslą.
Kitąmet – didesnis biudžetas
Šią savaitę miesto tarybai bus teikiamas svarstyti savivaldybės administracijos parengtas 2017–2019 metų strateginis veiklos planas.
Numatytiems darbams reikės net 596,6 mln. eurų. Iš jų 203,9 mln. eurų numatoma išleisti jau kitais metais.
Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino, kitąmet planuojamas miesto biudžetas – 20 mln. eurų didesnis nei šių.
"Viena tai nulėmusių priežasčių – 2017 m. pradedame įgyvendinti tikslinės teritorijos, besitęsiančios nuo senamiesčio iki Baltijos prospekto, projektus. Į šią miesto dalį numatomos didelės investicijos iš ES fondų", – aiškino direktorius.
S.Budinas taip pat atkreipė dėmesį, kad nuo 2018 m. savivaldybės praras galimybę savarankiškai skolintis. Tai reikės daryti per Finansų ministeriją.
Todėl visų svarbiausių projektų įgyvendinimą buvo stengiamasi suplanuoti kitais metais.
Nori daugiau gyventojų
Uostamiesčio valdžia išsikėlė tris tikslus, kuriuos nori pasiekti per trejus metus. Vystant infrastruktūrą ir sudarant palankias sąlygas verslui, tikimasi padidinti miesto konkurencingumą.
Norima pasiekti, kad po trejų metų tūkstančiui gyventojų tektų ne mažiau kaip 36 smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės, registruotų bedarbių skaičius neviršytų 5 proc., o vidutinis mėnesinis darbo užmokestis, atskaičius mokesčius, siektų 650 eurų.
Taip pat bus stengiamasi sukurti mieste patrauklią, švarią ir saugią gyvenamąją aplinką.
Trečias plano tikslas – užtikrinti gyventojams aukštą švietimo, kultūros, socialinių, sporto ir sveikatos apsaugos paslaugų kokybę ir prieinamumą.
Kitų metų rugsėjį tikimasi jau turėti parengtą miesto Ekonominės plėtros strategiją iki 2030 m.
Savivaldybė ją rengia su partneriais. Šiame dokumente numatyta iki 2030 m. gyventojų skaičių padidinti 30 tūkst.
"Ši strategija siejasi ne tik su ekonomika, bet ir visomis kitomis sritimis. Galime numatyti daug priemonių, bet kas iš jų, jei nebus gyventojų", – tvirtino S.Budinas.
Prie Žvejų rūmų – sakurų parkas
Klaipėda toliau sieks būti ne tik pramoniniu, bet ir turistams bei tarptautiniams renginiams patraukliu miestu. Vienas tokių – didžiųjų burlaivių regata "The Tall Ships Races" vyks kitąmet.
Siekiant pritraukti turistus, toliau bus gražinamas miestas. Tęsti darbus numatyta Poilsio parke, piliavietėje. Bus pradėtas tvarkyti ir Jono kalnelis bei jo prieigos.
Planuojama atnaujinti ir Danės skverą bei krantines, Ąžuolyno giraitę.
Uostamiestyje atsiras ir naujos poilsio erdvės. Kitais metais planuojama tęsti Sąjūdžio parko tvarkymą. Jo dalyje yra suplanuotos riedutininkų ir BMX dviratininkų trasos.
Kita nauja erdvė atsiras Pirmojoje Melnragėje. Manoma, kad sutvarkytas parkas viliotų ne tik gyventojus, bet ir turistus, atvykusius praleisti laiką prie jūros.
Didelio dėmesio turėtų sulaukti ir prie Žvejų rūmų suplanuotas sakurų parkas.
Toliau bus tęsiamas pietinės miesto dalies aikščių tvarkymas pietinėje miesto dalyje.
Kitąmet numatyta atnaujinti viešąsias erdves Vingio ir Žardininkų gyvenamuosiuose rajonuose.
Sutvarkyti ketinama ir vadinamosios Trečiosios poliklinikos teritoriją.
Įrengs naujus takus
Turistus į miestą turėtų vilioti ir tvarkingi paplūdimiai.
Jau kitais metais Smiltynės centriniam pliažui turėtų būti suteiktas kokybės ženklas "Mėlynoji vėliava". Dar po metų jį turėtų gauti ir Antrosios Melnragės paplūdimys.
"Kyla daug diskusijų, ar mums reikalingas šis ženklas, ar negalime paplūdimių tvarkyti ir tiek. Pliažai turi būti tvarkomi visada. Nesvarbu, ar jiems suteikta "Mėlynoji vėliava". Tačiau toks įvertinimas svarbus daliai turistų", – pabrėžė direktorius.
Nemažas dėmesys bus skiriamas ir dviračių takams. Jie ne tik bus remontuojami, bet ir tiesiami nauji.
"Prieš metus atidarėme dviračių taką nuo senamiesčio iki Tauralaukio tilto. Kitąmet tvarkysime dviračių tako ruožą nuo Paryžiaus Komunos gatvės iki Jono kalnelio", – pasakojo direktorius.
Per trejus metus numatoma įrengti ir naują dviračių taką nuo Tauralaukio tilto iki Purmalių piliakalnio palei Danės upę.
Pratęs Statybininkų prospektą
Susisiekimo sistema bus gerinama visame mieste. Vienas svarbiausių centrinės miesto dalies objektų – Bastionų gatvės tiltas ir jo prieigos.
Plane numatyta atnaujinti ir Tilžės gatvę nuo Šilutės plento iki geležinkelio pervažos.
Klaipėdos pietuose suplanuota pratęsti Statybininkų prospektą – nuo Šilutės plento per LEZ-o teritoriją iki kelio Klaipėda–Šilutė.
Pasak S.Budino, tai svarbus miestui projektas – krovininis transportas galėtų tiesiai išvažiuoti į minėtą kelią.
"Pirmas šio projekto etapas – gatvės nutiesimas nuo LEZ-o iki kelio Klaipėda–Šilutė – turėtų būti įgyvendintas iki šių metų pabaigos. Tuo rūpinasi LEZ-as. Statybininkų prospekto pratęsimo nuo Šilutės plento iki Lypkių gatvės projektavimas turėtų būti baigtas kitąmet, o įgyvendinimas prasidėti dar po metų", – tvirtino direktorius.
Finansavimas numatytas ir Jūrininkų prospekto rekonstrukcijai nuo Šilutės plento iki Minijos gatvės.
Kelias iš Debreceno gatvės turėtų būti nutiestas ir iki Bendruomenės namų, esančių Debreceno g. 48. Dabar privažiuoti iki šio pastato sudėtinga.
Suplanuota įrengti ir dvi požemines pėsčiųjų perėjas Šilutės plente.
Mažins transporto spūstis
Šiaurinėje miesto dalyje gerų naujienų yra Tauralaukio gyventojams.
S.Budinas tvirtino, kad per trejus metus numatyta sutvarkyti didžiąją dalį šios gyvenvietės žvyruotų gatvių. Visus darbus planuojama baigti 2020 m.
Pokyčiai laukia P.Lideikio ir Pamario gatvės sankryžos. Ji taps žiedine.
"Rekonstravę sankryžą, išvengtume spūsčių vasarą. Užbaigę šiuos darbus, atnaujintume ir Pamario gatvę", – pasakojo direktorius.
Klaipėdos savivaldybė su kitais uostamiesčiais dalyvauja projekte, kurio metu tikimasi pritraukti ES lėšas iniovatyviam šviesoforinių sankryžų valdymui įrengti.
Sumontuoti davikliai, kurie reaguotų į situaciją. Manoma, kad tai padėtų sumažinti grūstis mieste.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Į Teatro aikštę atkeliavo Kalėdų pranašas – eglutė
Trečiadienio rytą į Teatro aikštę atkeliavo svarbiausias Kalėdų elementas – eglutė, pranešė miesto savivaldybė. ...
-
Klaipėdoje bus atnaujinami pėsčiųjų ir dviračių takai
Ateinančiais metais Klaipėdoje bus pradėti pėsčiųjų ir dviračių takų tinklo atnaujinimo darbai Smiltelės ir Minijos gatvių atkarpose, pranešė savivaldybė. ...
-
Kaip žiemos sezonu tinkamai pasirūpinti vandens skaitikliais?
Prasidėjus šaltajam periodui, „Klaipėdos vanduo“ primena gyventojams apie būtinybę pasirūpinti geriamojo vandens apskaitos mazgų apšiltinimu. Atsakinga vamzdynų ir skaitiklių priežiūra padės išvengti ne tik nepatogum...
-
Žvejybos uosto rajone teko stabdyti darbus: nepagelbėjo net skambutis policijai
Žvejybos uosto rajone rangovai buvo priversti stabdyti darbus dėl gyventojų paliktų automobilių. Paaiškėjo, kad statybininkams nepagelbėjo net skambutis policijai. ...
-
„Mano būsto“ taurės siekia aštuonios komandos
Klaipėdos krepšinio mėgėjai, praeitą sezoną dalyvavę „Bendruomenių“ turnyruose, šiemet kovoja „Mano būsto“ taurės varžybose. ...
-
Senamiestyje pajudėjo viešbučio statybos
Po septynerių metų atkaklios kovos su vietos biurokratais senamiestyje, Tomo gatvėje, viešbutį ketinantys statyti verslininkai pagaliau gavo statybos leidimą. Šioje vietoje, kur dar visai neseniai archeologų kadaise išraustose ir pal...
-
Virš jūros – atominis debesis?
Tarp Klaipėdos ir Palangos sekmadienio popietę užfiksuotas įspūdingos formos debesis. Danguje pasirodė atominės bombos sprogimo metu susiformuojančio grybo formos debesis. ...
-
Klaipėdoje – Kalėdų eglutės įžiebimas: šventę stebėti galės visi
Lapkričio 30-ąją uostamiestyje sužibs šventinio stebuklo laukimo simbolis. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į Teatro aikštę, kur vyks šventinis koncertas ir bus įžiebta pagrindinė uostamiesčio eglė bei atverta ledo ...
-
Siuntų patikra – tik kilus įtarimų
Vienas būdų į mūsų šalį atgabenti draudžiamus dalykus – atsisiųsti juos siuntiniais. Nors pareigūnai neretai randa tokių neteisėtų siuntinių, kiek jų pasiekia adresatus, atsakyti niekas negali. ...
-
Ko Lietuvos švietimo sistema galėtų pasimokyti iš tarptautinio bakalaureato programos?
Kodėl Lietuvoje verta mokytis pagal tarptautinę programą? Kokios jos stipriosios pusės lyginant su lietuviška nacionaline švietimo programa, kokias galimybes ji padidina? Į šiuos klausimus atsakė Lietuvoje apsilankę tarptautinio bak...