- Indrė Kiseliovaitė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Daugelis gyventojų jau pastebi elgetų pagausėjimą mieste. Pasigirdo ir įvairių istorijų apie tai, kad išmaldos prašytojai – apsišaukėliai, būtent vasarą grįžtantys į tam tikras vietas tęsti savo miglotos veiklos.
Baudos – iki 600 eurų
Ar kas nors tikrina, kuo šalia parduotuvių klūpantys žmonės užsiima ir ar elgetavimas apskritai turėtų būti draudžiama veikla?
Remiantis Klaipėdos savivaldybės tarybos patvirtintomis Miesto tvarkymo ir švaros taisyklėmis, elgetauti draudžiama tik senamiestyje. Tai reikštų, kad kitose miesto vietose ši veikla leidžiama ir už ją baudžiama nebus.
Atsižvelgus į Administracinių nusižengimų kodeksą, teigiama, jog elgetavimas nėra draudžiamas. Tad kuria nuostata tikėti?
"Pasak Klaipėdos pareigūnų, išmaldos prašymas Administracinių nusižengimų kodekse nėra įtvirtintas kaip draudžiama veikla, tačiau savivaldybių tarybos savo patvirtintose tvarkos taisyklėse gali uždrausti elgetavimą tam tikrose vietose", – nurodė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Asta Kažukauskienė.
Ji taip pat pabrėžė, kad elgetavimas išties draudžiamas Klaipėdos senamiestyje, o už Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimą asmenys galėtų būti baudžiami pagal Administracinių nusižengimų kodekso 366 straipsnį.
Jame nurodyta, kad toks pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 140 eurų, o nusižengus pakartotinai – nuo 140 iki 600 eurų.
Asta Kažukauskienė. Vytauto Liaudanskio nuotr.
Kitose vietose nedraudžiama?
Miesto tvarkymo ir švaros taisyklės nenurodo, kuriose vietose elgetavimas leidžiamas, bet pažymi, kad tam tikrose vietose duoti išmaldą pinigais taip pat draudžiama.
"Draudimas netaikomas religinėms apeigoms, taip pat specialiuose, tam tikslui skirtuose renginiuose, kuriems išduotas leidimas (pažymėjimas) dėl suderintos renginio (susirinkimo) vietos, laiko ir formos", – rašoma taisyklėse.
Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjo Lino Lapinsko teigimu, pranešimų apie elgetaujančius žmones dažniau pasitaiko per miesto šventes.
Gyventojai, pagrįstai įtariantys, kad išmaldos prašantis asmuo gali sukčiauti, raginami apie tai pranešti policijai.
Nuobaudas jiems skiria Viešosios tvarkos skyrius ir policija.
Tačiau įprastai patikros dėl elgetavimo senamiestyje vyksta tik gyventojams informavus savivaldybės darbuotojus.
"Reaguojant į gyventojų pranešimus, Viešosios tvarkos skyrius atlieka tokius patikrinimus", – sakė L.Lapinskas.
Įtarimai turi būti pagrįsti
Apie kilusius įtarimus dėl pinigus viliojančių apsišaukėlių patariama kreiptis į policiją, bet tuomet reikia svarių įrodymų.
"Gyventojai, pagrįstai įtariantys, kad išmaldos prašantis asmuo gali sukčiauti, raginami apie tai pranešti policijai", – teigė A.Kažukauskienė.
Už tokio pobūdžio pažeidimą gali grėsti atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodekso 108 straipsnį. Jame nurodyta, kad tokie pažeidimai užtraukia baudą nuo 90 iki 400 eurų.
Dar visai neseniai vienas vyras pasidalino savo istorija apie neva prie neįgaliojo vežimėlio prikaustytą moterį, kuriai reikalinga pagalba.
Paaiškėjo, kad ji – apsišaukėlė, iš tiesų galinti vaikščioti, o pinigų prašanti skirtinguose miestuose dėl skirtingų priežasčių – operacijos, reabilitacijos ir panašiai.
Daug komentavusių šią istoriją žmonių tvirtino, kad tą moterį matė ir kituose miestuose.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Rietavo policijos komisariatui vadovaus Donatas Lukas
Konkursą Rietavo policijos komisariato vadovo pareigoms užimti laimėjo Donatas Lukas, paskelbė Klaipėdos rajono Vyriausiasis policijos komisariatas (VPK). ...
-
„Okinaviečiams“ – šūsnis įvertinimų
Klaipėdos sporto klubo „Okinava“ sportininkai, treneriai ir teisėjai metiniame Kyokushin karate federacijos renginyje gavo gausybę apdovanojimų už 2024 metais pasiektus rezultatus. 2024 metų trenere išrinkta Diana Mačiūtė, kurios au...
-
Susitikimas moksleiviams paliko įspūdį
„Aukuro“ gimnazistai viešėjo dienraščio „Klaipėda“ redakcijoje. Vizito metu moksleiviai susipažino su žurnalistų darbo specifika ir profesiniais iššūkiais. Po viešnagės gimnazistai pripažino s...
-
Sportui Palangoje – prioritetas
Palanga – vienas nedaugelio Lietuvos miestų, kuriame vaikai sporto treniruotes lanko nemokamai. Palangos meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs – palangiškiai turi kuo pasidžiaugti, kartu neatmeta realybės ir yra pasiryžęs spręsti ...
-
Apie Atgimimo aikštę – Seimo nariams: tai yra nenormalu
Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus vakar Vilniuje dalyvavo Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje ir kalbėjo apie nenormalią padėtį dėl vis dar neišminuotos uostamiesčio Atgimimo aikštės. ...
-
Skulptūra Klaipėdoje – garsiam krepšininkui
Klaipėdoje ketinama pastatyti skulptūrą, skirtą krepšiniui bei olimpiniam, du kartus pasaulio, keturis kartus Europos čempionui, septynis kartus geriausiam Lietuvos sportininkui, Klaipėdos garbės piliečiui Modestui Paulauskui. Šios inicia...
-
Gyventojus provokuoja terlionėmis ir necenzūriniais žodžiais
Klaipėdiečiai prašo pašalinti provokacinius simbolius – Vingio gatvėje daugiabučių namų fasadai išterlioti necenzūriniais žodžiais, o Vaidaugų gatvėje ant kačių namelio bei akmens baltais dažais nupaišytas draud...
-
Saugokite automobilius: uostamiestyje lūžinėja greičio mažinimo kalneliai
Uostamiestyje vis dažniau pastebima išlūžusių segmentinių greičio mažinimo kalnelių. Per sausio mėnesį vadinamieji gulintys policininkai jau užfiksuoti mažiausiai penkiose vietose. ...
-
Negalią turintiems klaipėdiečiams – daugiau galimybių lankytis kultūros renginiuose
Klaipėdos savivaldybės tarybos nariams pritarus, veikiausiai jau netrukus įsigalios naujas sprendimas – neįgalieji ir juos lydintys asmenys visų savivaldybės kultūros įstaigų renginiuose galės lankytis nemokamai. ...
-
Jono kalnelyje – nesibaigiantys remontai
Jono kalnelyje nesibaigia remonto darbai. Neseniai pastebėtas sulūžęs turėklas. Klaipėdiečiai ne kartą pranešė ir apie sulaužytus suoliukus, apgadintus nutrupėjusius laiptus, suskilusias ir nukritusias plokštes, išbyrėjusius ak...