Klaipėdos uoste pristatomas infrastruktūros paruošimas vėjo jėgainių parkui jūroje

  • Teksto dydis:

Klaipėdos uoste ketvirtadienį bus pristatyti jau pradėti ir planuojami jūriniam vėjo jėgainių parkui skirtos infrastruktūros įrengimo darbai.

Jėgainių komponentams krauti ir surinkti skirta infrastruktūra įrengiama uosto pietinėje dalyje, Smeltės pusiasalyje, buvusios Tarptautinės jūrų perkėlos teritorijoje. Taip pat tikimasi, kad ši teritorija taps ir vėjo parkų priežiūros baze, komponentų gamybos vieta.

Lietuvai ruošiantis statyti pirmąjį vėjo jėgainių parką Baltijos jūroje, jam būtinus įrenginius Klaipėdos uoste kraus, rinks ir sandėliuos „Achemos grupės“ valdoma didžiausia uosto krovos kompanija „Klasco“ – ji vienintelė iš uosto bendrovių pateikė paraišką dalyvauti šiame projekte.

Infrastruktūros įrengimo darbus ir ateities planus ketvirtadienį pristatys uosto direkcijos vadovas Algis Latakas ir „Klasco“ generalinis direktorius Vitalijus Muštukas.

Pagal pernai gegužę pasirašytą uosto direkcijos ir „Klasco“ sutartį buvusioje tarptautinės jūrų perkėlos teritorijoje turėtų būti rekonstruota apie 20 hektarų dydžio krantinių, įsigyta specialios krovos technikos, uosto investicijos į šią infrastruktūrą gali siekti apie 27 mln. eurų.

Vyriausybė planuoja, jog jėgainių krovai šioje vietoje turi būti pasiruošta 2026 metų pirmąjį ketvirtį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Tai kas kad starto tas jėgaines atei na kūrenamos sezonas kaškaip rinkos kaina šoka ,biznis ir yra biznis š jems antis visuėnės jiems svsrbeuse šaibu primušti

fghjklk;

fghjklk; portretas
bus USA vejo jegaines,o prie ko cia kqazkoks simens

Komentaras

Komentaras portretas
Siemens gamina vėjo jėgaines ir jos nuostoliai gali būti susiję su sankcijomis. Neturint resursų iš ko gaminti gali būti patiriamų nuostolių priežastis. Bet tas ruošiamas statyti vėjo jėgainių parkas labiau panašus į eilinę aferą. Panašūs konkursai kitose šalyse vyksta ne iš vieno konkurso dalyvio, o iš keletos. Ir konkurso dalyviai pasirašo susitarimus kad sumokės į biudžetą virš milijardo. Lietuvoje gi tuo tarpu laimėjusi viena dalyvavusi įmonė mokės 20 milijonų. Įmonės neprivalo tirti žalos aplinkai poveikio. Galės daryti ką tik nori. Na ir žinoma iš viso to pelną gaus Skvernelis, Kreivys ir kiti veikėjai kurie jau šiandien turi prisipirkę akcijų. Nebent visas tas reikalas bus sustabdytas naujai į seimą išrinktos partijos. Tik šiai diena spėju, kad iš esamų partijų nėra tokios kuri nedalyvautų vykstančiose aferose.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių