- Asta Dykovienė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Šią vasarą kiekvieną dieną Klaipėdos paplūdimiuose – tiek Smiltynėje, tiek Melnragėje ir Giruliuose – apsilankydavo dešimtys tūkstančių poilsiautojų. Ir nors uostamiesčio pliažus kasmet bandoma priartinti prie europinių standartų, panašu, jog prieigų prie jūros sutvarkymas neribotam laikui pamirštas.
Prieigos – avarinės būklės
Dar pernai pavasarį užsimota atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių taką bei atraminius betoninius sutvirtinimus prie Girulių centrinio paplūdimio.
Tiesa, remonto ir aplinkos tvarkymo darbus planuota pradėti nuo rugsėjo 1-osios, kai baigsis intensyvus poilsio sezonas pajūryje.
Darbai turėjo trukti pusantrų metų, tam miestas buvo suplanavęs skirti beveik pusę milijono eurų.
Tačiau ūmai sutartis su rangovais buvo nutraukta, nes staiga sumanyta, kad reikia bendros visų paplūdimių (taip pat Smiltynės ir Melnragės) sutvarkymo koncepcijos, kurios įgyvendinimo terminai taip ir liko neaiškūs.
„Būtina suprojektuoti ir įrengti visas paplūdimių prieigas, nes jos yra avarinės būklės. Blokai virsta, smėlis byra. Per savaitę po kelis kartus reikia rankomis nukasti smėliu užpustytas prieigas prie jūros“, – pasibaigus dar vienam intensyviam vasaros sezonui Kontrolės komiteto nariams kalbėjo biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ direktorius Žigintas Narmontas.
Žigintas Narmontas / BĮ Klaipėdos paplūdimiai
Milžiniški žmonių srautai
Praėjusią vasarą Girulių ir Melnragės paplūdimiuose per dieną vidutiniškai apsilankydavo apie 25 tūkst. poilsiautojų, Smiltynės pliažuose – po 10 tūkst. žmonių.
Gausiai lankomuose Girulių ir Melnragės pliažuose medicininė pagalba praėjusio vasaros sezono metu suteikta 235 asmenims.
Čia per sezoną išgelbėti 26 poilsiautojai, iš jų 9 vaikai, Smiltynėje medikų pagalbos prireikė 490 žmonių, daugiausia dviratininkams.
Smiltynėje buvo išgelbėti 7 poilsiautojai. Tačiau šį sezoną Klaipėdos pliažuose nuskendo du poilsiautojai.
Dėl milžiniškų poilsiautojų srautų šiukšlės iš paplūdimių buvo vežamos du kartus per dieną – anksti ryte ir vėlai vakare. Atliekų kiekiai, pasak Ž. Narmonto, buvo įspūdingi.
Smėlis būdavo valomas keturis kartus per mėnesį, vandens ir smėlio kokybės tyrimai būdavo atliekami kas dvi savaites.
Būtina suprojektuoti ir įrengti visas paplūdimių prieigas, nes jos yra avarinės būklės.
Anot „Klaipėdos paplūdimių“ vadovo, apmaudu, kad pliažų infrastruktūrą (takus, laiptus, persirengimo kabinas, suolus ir kitą) niokojo ne tik gamta, bet ir žmonės.
„Per praėjusį vasaros sezoną buvo sudegintos dvi persirengimo kabinos, trys suolai, apžvalgos aikštelė, sulaužyti riboženkliai, stendai, šiukšliadėžės. Visa infrastruktūra apipiešta grafičiais. Laužyta tualetų ir dušų įranga. Kopose deginti laužai, sudeginta ir dalis paplūdimio infrastruktūros“, – kasdienius sezono rūpesčius Kontrolės komiteto nariams vardijo Ž. Narmontas.
Prašo imtis veiksmų
Pernai iškelta idėja pervadinti Neįgaliųjų paplūdimį taip ir liko tik pakalbėjimai.
Buvo surengta klaipėdiečių apklausa, kurioje pateiktos kelios dešimtys pavadinimų pasiūlymų, bet sprendimas nepriimtas iki šiol.
Ž. Narmonto manymu, Neįgaliųjų paplūdimį reikėtų pervadinti Šeimų paplūdimiu, tam, anot jo, pritarė daugybė šį pliažą pamėgusių poilsiautojų.
Be to, paplūdimiuose yra numatytos devynios vietos prekybai, tačiau tam būtina įrengti vandentiekį ir nuotekų sistemą, kad kavinės galėtų funkcionuoti. Kol kas viso to nėra.
Melnragės ir Girulių paplūdimiai nuo šiaurinio molo iki miesto ribos už Girulių apima daugiau nei 5 km ruožą, o Smiltynės pliažas driekiasi 6,8 km.
Ž. Narmontui išdėsčius paplūdimių problematiką Kontrolės komiteto nariams, į protokolą buvo įtrauktas pavedimas Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriui pradėti rengti paplūdimių zonavimo planą ir ruošti tarybai svarstyti.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Perspėjo būti budrius: sukčiai už du eurus siūlo autobusų bilietų
Sukčiai sukūrė fiktyvią viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ feisbuko paskyrą ir ėmėsi apgaulės – už du eurus siūlo neva nemokamą važiavimą autobusais šešiems mėnesiams. ...
-
Parduodamas garsusis „Vienkiemis“: su meile ir dėkingumu paleisime
Kretingos rajono Padvarių kaime esanti kavinė „Vienkiemis“ jau seniai virto garsiu pramogų centru prie vandens. Tačiau tris dešimtmečius puoselėtą verslą nuspręsta parduoti. Už pramogų kompleksą prašoma trijų milijonų eu...
-
Klaipėdoje gyventojams pristatyta Stariškių kvartalo galimybių studija
Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda Stariškių pietinio pocentrio urbanistinę plėtrą. Savivaldybės teigimu, apie 100 hektarų ploto teritorijoje ketinama sukurti modernią ir gyventojų poreikius atitinkančią erdvę. ...
-
Puošniam uostamiesčiui – komplimentai iš Orijaus Gasanovo
Prieš pat šventes uostamiesčio Teatro aikštėje miestiečiai turėjo galimybę susitikti su vienu populiariausių kelionių žurnalistų – Orijumi Gasanovu. Klaipėdiečiai, nepabūgę stipraus vėjo ir krušos, ne tik susipa...
-
Šventiniame renginyje – dėmesys ne tik žmogui
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete šurmuliavo šventinis vakaras, kurio metu ne tik skambėjo sveikinimai, koncertas, bet ir įvyko Klaipėdos Rotary įsteigto „Vėtrungės“ apdovanojimo ceremonija. Renginiu tai...
-
Skelbs iškiliausių idėjų sąrašą Klaipėdoje
Šiemet dalyvaujamajam biudžetui buvo pateikta 18 idėjų, tačiau tik septynios įveikė bendruomenių balsavimo barjerą. Iš tų septynių šiandien bus paskelbtos keturios, kurių įgyvendinimui bus skirta savivaldybės biudžeto pinig...
-
Klaipėdiečiai neabejingi – fiksuoja miesto problemas
Šiemet klaipėdiečiai uostamiesčio savivaldybėje jau užregistravo gerokai daugiau nei tūkstantį pastebėtų problemų. Dažniausiai pranešama apie nenugenėtas medžių šakas ir paliktus be priežiūros automobilius. ...
-
Neringa didina rinkliavas už įvažiavimą: vairuotojus kurorto apetitas glumina15
Didėja rinkliava už įvažiavimą į Neringą. Vasarą per patį turistų piką du mėnesius teks mokėti 50 eurų. Buvo 30 eurų. Susimokėti, nors ir perpus pigiau, bet teks ir elektromobiliams. ...
-
KRATC metai: naujovių daug, o pagrindinis klausimas – rinkliava už atliekas
Prabėgę metai Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui (KRATC) buvo kupini ambicingų projektų, įvykių ir iššūkių. Ar viskas pavyko, kaip ir kada gali keistis mokesčiai už atliekas, kalbiname KRATC direktorę Romą Budrienę. ...
-
Tarpušvenčiu lietuviai plūsta į Palangą: kiek čia kainuoja šventės?9
Palangos verslininkai pastebi, kad į kurortą daugiausia svečių atvyksta tarpušvenčiu, o itin daug – sutikti Naujųjų metų. Šią tendenciją rodo viešbučių ir privačių būstų užimtumas. ...