Jūros priekrantėse – pavėlavusios medūzos

Prasidėjus rudeniui, klaipėdiečius stebino ne tik rekordiniai karščiai, ne vienas galėjo pastebėti ir jūros priekrantėse pasirodžiusias medūzas. Jos kasmet dažniausiai čia pasirodo įpusėjus šiltajam sezonui, tačiau šiemet jas srovės atplukdė vėliau.

Lietuvos jūrų muziejaus Akvariumo ir jūrų gamtos skyriaus vedėjas Saulius Karalius patikino, jog šiemet šie vandens gyviai išties pavėlavo.

„Iš tiesų paprastosios medūzos kasmet prie mūsų pakrančių pasirodo maždaug liepos mėnesį, bet šį kartą jos kiek vėluoja ir jų skaičius kol kas nėra didelis“, – aiškino vedėjas.

S. Karaliaus teigimu, medūzoms palankūs pietvakarių, vakarų krypties vėjai, dėl jų jūros gyvūnai atplukdomi srovių iš sūresnės vakarinės Baltijos jūros dalies. Tokios krypties vėjų šią vasarą buvo mažai.

„Jau spalį, atšalus vandeniui, jos užbaigia savo biologinį ciklą ir apmiršta. Kartais jūra mirusias medūzas išmeta į krantus, jų būna nemažas kiekis“, – minėjo S. Karalius.

Pasak specialisto, atplukdomų medūzų skaičius priklauso nuo tam tikrų ekologinių veiksnių, tokių, kaip vandens temperatūra ir druskingumas, planktonų gausa.

Medūzų mūsų pakrantėse dažnai nepastebime dėl kelių priežasčių – nėra kuo misti ir vanduo per gėlas, todėl jos čia ir nesiveisia.

Lietuvos pakrantėse pasirodo jau paaugusios medūzos. Suaugusiam žmogui liesti šios rūšies gyvius nėra pavojinga, nebent jis būtų alergiškas.

Tačiau S. Karalius pabrėžė, kad mažų vaikų jautri oda kartais gali parausti, kadangi šie jūros gyvūnai gali sukelti tokį pat poveikį, kaip dilgėlės.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių