- Indrė Kiseliovaitė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Klaipėdos ugniagesiai gelbėtojai ne kartą atsidūrė netikėtose situacijose, kai dėl įtarto pavojaus artimojo, nepažįstamojo ar augintinio gyvybei buvo kviečiama pagalba, kurios, kaip paaiškėjo, visai neprireikė – medyje įstrigusi katė pati iš jo iššoko, rūkstantys dūmai tebuvo smilkalai ar neva skendęs asmuo pats išlipo į krantą.
Skubėjo į grožio saloną
Komiškų situacijų sunkiame ir pavojingame ugniagesių gelbėtojų darbe apstu bet kuriuo metų laiku. Ir šiemet įvykių būta pačių įvairiausių.
Vienas jų susijęs su moterimi, į konteinerį įmetusia piniginę.
„Pilietė pranešė, kad netyčia su šiukšlėmis į konteinerį įmetė piniginę su dokumentais. Atvykus priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms, ugniagesys gelbėtojas glaustinėmis kopėčiomis nusileido į konteinerį ir piniginę ištraukė“, – pasakojo Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Tadas Rumševičius.
Nerimauta ir dėl vieno grožio salono, pro kurio lubų šviestuvus neva rūko dūmai.
Atvykus pajėgoms, nustatyta, kad šalia esančioje parduotuvėje darbuotojos naudojo smilkalus, jų dūmai ir sklido į gretimas patalpas.
Skenduolis išlipo pats
Dažnai nerimaujama ir dėl artimųjų sveikatos.
T. Rumševičiaus teigimu, viena moteris pranešė, kad iš mamos gavo žinutę, esą ji negali paeiti.
Kadangi mama neatsiliepė į dukros skambučius, ši nutarė iškviesti ugniagesius. Atvykę jie žvalgėsi pro langus, beldėsi į duris, bet niekas jų neatidarė.
Galiausiai kaimynai papasakojo, kad moteris jau išvežta į ligoninę.
Nerimauta ir dėl dešimtmečio berniuko, kurio artimieji pranešė, kad jis įstrigo medyje ir esą negali ištraukti kojos. Atvykę ugniagesiai pakėlė vaiką ir tiesiog ištraukė koją.
„Pranešė ir kad prie molo matė vyrą, kuris nuplaukė tolyn į jūrą, jo nebebuvo matyti. Atvykus priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms, jūroje treniravosi plaukikas, vilkintis hidrokostiumą. Vyras pats saugiai išplaukė link kranto, ugniagesių pagalbos neprireikė“, – tikino T. Rumševičius.
Pasitaiko atvejų, kai gaisrus sukelia iš trečiųjų šalių atsisiųsta elektronika.
Kamine – gandras?
Nemažai pranešimų gauta ir dėl kur nors įstrigusių gyvūnų.
Žiemą neabejingi klaipėdiečiai ugniagesiams skambino dėl esą lede įšalusių gulbių.
„Atvykus pajėgoms, ant ledo buvo gulbė. Ugniagesys gelbėtojas nusileido prie jos, besiartinant ši atsistojo ir nuėjo, nes prišalusi nebuvo. Buvo pastebėta antra gulbė, kuri taip pat atsistojo ir nuplaukė upe“, – komišką situaciją prisiminė T. Rumševičius.
Klaipėdiečiai skambino ir dėl neva į šulinį įkritusio katino. Atvykus gelbėtojams, šulinyje gyvūno nebuvo.
Kaip paaiškėjo, gyvūnas leido garsus ne iš šulinio, o iš trečio aukšto balkono.
Ugniagesiai gelbėjo ir ant namo stogo užtvaro pasikabinusį šunį. Namas – dviejų aukštų su mansarda, tad atvykę ugniagesiai pakilo autokopėčiomis ir nukėlė šunį.
„Buvo pranešta, kad galbūt į kaminą įkrito gandras. Girdėjo krebždesį. Paprastai gyventojai gandrą matydavo ant stogo. Atvykę ugniagesiai užlipę ant stogo apžiūrėjo kaminą, šis buvo tuščias“, – pasakojo pašnekovas.
Klasika: dažnokai ugniagesių gelbėtojų prašoma gelbėti į medį įsikabarojusių gyvūnų. Vytauto Liaudanskio nuotr.
Dega įkraunami prietaisai
Būta, žinoma, ne tik komiškų situacijų, bet ir pavojingų gaisrų, kuriuos sukėlė elektronikos prietaisai. Šiemet tokių gaisrų Klaipėdoje buvo net dešimt.
„Dažniausiai pasitaikė, kad gaisrai kilo dėl netvarkingų ar sugedusių televizorių, elektrinių paspirtukų, momentinių vandens šildytuvų, šaldytuvų, šaldiklių, rečiau – vaistažolių džiovyklų, vandens cirkuliacinių siurblių“, – teigė T. Rumševičius.
Pasak jo, būna, kad prevencinių akcijų ar objektų patikrinimų metu patys gyventojai prisipažįsta, jog ugniagesių tarnybos nekvietė, kai degė smulkioji buitinė įranga ar kraunami telefonai – gaisrus likvidavo patys.
„Pasitaiko atvejų, kai gaisrus sukelia iš trečiųjų šalių atsisiųsta elektronika (akumuliatoriai ir baterijos, elektros prietaisų krovimo įranga, automobiliniai šaldytuvai, elektrinė statybinė įranga ar pan.). Dažnai tokia įranga nėra sertifikuota ar tinkama naudoti, nes jos patikimumas abejotinas, ir niekas negarantuoja dėl jos tinkamo veikimo ir saugumo“, – sakė pašnekovas.
Jis taip pat priminė, kad negalima namuose vienu metu sujungti daug buitinių elektros prietaisų, nes kyla grėsmė perkrauti elektros tinklą.
Dėl perkrovos elektros tinkle pradeda kaisti laidai ir užsidega jų izoliacinės medžiagos.
Apie būsto elektros tinklo perkrovimą signalizuoja dažnas elektros automatinių saugiklių „išmušimas“.
Prioritetas – žmogaus gyvybė
„Gesinant gaisrus ir atliekant gelbėjimo darbus vandenyje, aukštyje, gylyje, eismo įvykių, griūčių metu ar talkinant kitoms tarnyboms, ugniagesių gelbėtojų svarbiausias prioritetas visuomet yra žmogaus gyvybės išgelbėjimas, sveikatos išsaugojimas. Suprantama, kad pasitaiko įvairių, netikėtų, keliančių stresą, paniką situacijų, tačiau gyventojai turėtų įsivertinti, ar tai tikrai verta skubios pagalbos prašymo“, – priminė T. Rumševičius.
Į visus gautus pranešimus reaguojama vienodai, tačiau svarbiausias prioritetas – žmogaus gyvybė.
Skubios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos kviečiamos, kai iškyla grėsmė žmogaus gyvybei ir sveikatai, aplinkinių, įskaitant ir gyvūnus, gyvybei ir sveikatai, turtui.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Virš jūros – atominis debesis?
Tarp Klaipėdos ir Palangos sekmadienio popietę užfiksuotas įspūdingos formos debesis. Danguje pasirodė atominės bombos sprogimo metu susiformuojančio grybo formos debesis. ...
-
Klaipėdoje – Kalėdų eglutės įžiebimas: šventę stebėti galės visi
Lapkričio 30-ąją uostamiestyje sužibs šventinio stebuklo laukimo simbolis. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į Teatro aikštę, kur vyks šventinis koncertas ir bus įžiebta pagrindinė uostamiesčio eglė bei atverta ledo ...
-
Siuntų patikra – tik kilus įtarimų
Vienas būdų į mūsų šalį atgabenti draudžiamus dalykus – atsisiųsti juos siuntiniais. Nors pareigūnai neretai randa tokių neteisėtų siuntinių, kiek jų pasiekia adresatus, atsakyti niekas negali. ...
-
Ko Lietuvos švietimo sistema galėtų pasimokyti iš tarptautinio bakalaureato programos?
Kodėl Lietuvoje verta mokytis pagal tarptautinę programą? Kokios jos stipriosios pusės lyginant su lietuviška nacionaline švietimo programa, kokias galimybes ji padidina? Į šiuos klausimus atsakė Lietuvoje apsilankę tarptautinio bak...
-
„Klaipėdos vanduo“ informuoja: naktį iš ketvirtadienio į penktadienį vyks vandentiekio darbai
„Klaipėdos vanduo“ informuoja, kad naktį iš lapkričio 28 d. į 29 d., t. y. iš ketvirtadienio į penktadienį, nuo 22 val. iki 6 val. bus vykdomi vandentiekio modernizavimo darbai. Dėl jų galimi laikini geriamojo vandens kokybės...
-
Baltijos jūros dugne aptiktas nuskendęs laivas
Tarptautinei žaliosios energetikos bendrovei „Ignitis renewables“ vykdant tyrimus planuojamo vėjo elektrinių parko teritorijoje Baltijos jūroje, aptiktas nuskendęs laivas. ...
-
Palangos gatvėse – naujovės2
Į Palangą atvykstantys poilsiautojai perspėjami dėl naujovių kurorto gatvėse – kai kur jau sumontuoti nauji greičio matuokliai. ...
-
Sniego trasoms – išbandymas šiluma
Klaipėdos rajono Lapių kaimo bendruomenė su nerimu dairosi į artėjančio gruodžio prognozes. Lūkuriuojama šaltuko, kad būtų galima imtis slidinėjimo trasų įrengimo. ...
-
Minint Klaipėdos bažnyčios atgavimo sukaktį – netikėta dovana
Sekmadienį minint Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios atgavimo 36 metų sukaktį, tikinčiųjų laukė staigmena – nežinomu norėjęs išlikti žmogus bažnyčiai padovanojo adoracijai skirtą monstranciją. Ji gali būti didžiausi...
-
Klaipėdos kultūros ir meno projektams finansuoti – 1,2 mln. eurų
Klaipėdos kultūros ir meno projektams finansuoti ateinančiais metais suplanuota skirti daugiau nei 1,2 mln. eurų, pranešė miesto savivaldybė. ...