Virš draustinių dronams ir skraidyklėms – ne vieta

Dronais, oro balionais ir parasparniais skraidyti virš draustinių bei rezervatų be saugomų teritorijų direkcijos leidimo nuo šiol draudžiama pagal naujai patvirtintus saugomų teritorijų nuostatus. Specialistų, išmanančių saugomų rūšių biologiją ir reakciją į skraidančius aparatus, kontrolė įvesta susidūrus su karčia patirtimi.

Būta, kad dažną dieną retų rūšių paukščių lizdus tiesiog aplimpa dronai ir paukščiai lizdus palieka. Net nesaugomoje teritorijoje neretai retesnės rūšys būna trikdomos fotografų.

Trikdyti retas rūšis lizduose draudžiama buvo visada. Bet iki šiol dronai nebuvo aptarti teisės aktuose ir suteikdavo progą trikdyti paukščius pačiam trikdytojui esant už draustinio ribų, o inspektoriams nebūdavo kaip taikyti administracinę atsakomybę.

Todėl dabar norint skraidinti dronus reiks gauti leidimą, kurio išdavimo proceso metu biologai įvertins, ar nebus trikdomos jautrios, saugomos gyvūnų rūšys.

Taip pat susiduriama su varikliniais parasparniais, kurie kai kuriais atvejais dėl keliamo didelio triukšmo labai trikdo paukščius ir žvėris, gadina poilsį gamtos pažinimu užsiėmusiems turistams pažintiniuose takuose, visiškai išbaidydami stebimus gyvūnus tam skirtose vietose.

Teigiama, jog skrajūnams parasparniais prie Olando Kepurės tikrai neketinama neišduoti leidimų, o pagal naujus nuostatus dėl to teks kreiptis į direkciją.

Tai yra net ne draudimas, o ribojimas. Niekas be svarių argumentų uždrausti šių veiklų negalės. Tiesiog gyvenimo praktika reikalauja tokio teisės aktų pakeitimo, kai filmuojantys, fotografuojantys dronai tapo prieinami visiems ir masiniu reiškiniu.

Dėl leidimo pakaks parašyti elektroninį laišką saugomų teritorijų direkcijai. Tais atvejais, kai nėra trikdomų rūšių, leidimas gali būti išduotas ilgesniam laikui.

„Ne Pajūrio regioninis parkas inicijavo pakeitimą, bet pas mus buvo daug gyventojų skundų dėl parasparnių su triukšmingais varikliais skraidymo virš žmonių sodybų, stebėjome skridimą virš jūrinio erelio lizdo, skundėsi Olando Kepurės kraštovaizdžio draustinio lankytojai dėl nepakeliamai didelio triukšmo. Todėl neprieštaravome. Kažkaip mums pavyko sutarti tiesiog pokalbio metu su skraidyklių savininkais be įstatymų pakeitimo, tačiau taip atsitinka ne visur, ne visada.

Labai panašu, kad dėl kintančių geopolitinių realijų dronų naudojimo apribojimų daugės ir nesaugomose teritorijose“, – rašoma parko feisbuke.

Esą kažkas turi užimti ir gyvosios gamtos advokato, ir ramaus poilsio gamtoje entuziastų interesų gynimu.


Šiame straipsnyje: draustiniaidronaigamta

NAUJAUSI KOMENTARAI

tai čia

tai čia portretas
todėl kad kokia Janutienė ar dar kas nenufilmuotu kap turtuoliai namukus gerose vietose renčia ar kap gentviliokas draustinius plikai hujarina:D)

Anonimas

Anonimas portretas
o vat namus statytis kai kam galima...
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių