Valdžia Danės krantinių pavadinimuose pasigedo romantikos

Uostamiesčio valdžios atstovams įtiko ne visi jūrininkų siūlomi Danės krantinių pavadinimai. Juose pasigesta romantikos. Sutarta, jog dalis pavadinimų bus persvarstyta.

Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijai vardai, kuriais siūloma pavadinti Danės krantines buvo pristatyti antradienį.

Pavadinimus pateikė Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos atstovai. Vardai išrinkti, atsižvelgiant į istorikų Dainiaus Elerto ir Romaldo Adomavičiaus siūlymus. Taip pat įvertintos įmonės „Smiltynės perkėla“ pastabos.

Danės krantinėms jūrininkai siūlė suteikti „Keleivių“, „Senosios muitinės“, „Karališkosios“, „Laivadirbių“, „Elektrinės“, „Pietinio Rago“, „Garlaivių“, „Žvejų“, „Bažnyčių“, „Pelenyno“ pavadinimus.

Lietuvos laivų savininkų asociacijos vykdomasis direktorius Gintautas Kutka tvirtino, kad pavadinimai išrinkti, atsižvelgiant į istorinius faktus.

„Taryboje didelių diskusijų nekilo. Buvo siūloma krantines suskirstyti smulkiau, bet tą daryti atsisakėme. Tai gali painioti žmones. Norime, kad klaipėdiečiai priprastų prie krantinių pavadinimų, kad jie būtų naudojami, organizuojant Jūros šventės renginius“, – tvirtino G. Kutka.

Komisijos nariams patiko ne visi jūrininkų pateikti pavadinimai.

Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė nesutiko dėl dviejų krantinių pavadinimų „Elektrinės“ ir „Bažnyčių“. Jos nuomone, pastarasis yra visiškai pritemptas.

Komisijos pirmininkui, vicemerui Vytautui Čepui abejonių kėlė ir „Keleivių“ pavadinimas.

Jis siūlė keisti ir „Senosios muitinės“ pavadinimą. Anot V. Čepo, šią krantinę geriau pavadinti Heinricho Šlymano, kuris garsus visame pasaulyje, vardu. Pirmininko teigimu, netinka ir elektrinės pavadinimas.

Be to siūlomą „Žvejų krantinę“ jis siūlė pavadinti Karlo. Ši variantą buvo svarstę ir jūrininkai.

„Siūlomose krantinių pavadinimuose nėra romantikos. Miestas turi turėti savo aurą“, – pastebėjo pirmininkas.

Jūrininkai sutiko ne su visomis komisijos pastabomis. Jų nuomone reikėtų išlaikyti „Keleivių“ ir „Žvejų“ krantinių pavadinimus. Jie atspinti ir dabartinę situaciją.

Į komisijos narių nuomonę, kad „Bažnyčių“ pavadinimą geriau keisti į „Meridiano“, atsakė, kad toks siūlymas buvo pateiktas anksčiau. Tačiau tuometinė komisija jam nepritarė.

Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos atstovai žadėjo įvertinti pateiktus siūlymus. Komisijai krantinių pavadinimai bus pateikti svarstyti dar kartą.

Pasak Lietuvos jūrininkų sąjungos vadovo Petro Bekėžos, suteikus pavadinimus, krantinėse reikėtų pastatyti informacines lentas ir jose nurodyti, kodėl tokiu vardu pavadintą krantinė. Taip žmonėms būtų aiškiai. V. Čepo teigimu, tai ateities klausimas.

Siūlyti Danės krantinių pavadinimai

Dešiniajame upės krante

Šiaurės Ragas (šis pavadinimas patvirtintas) – ties žiotimis
Keleivių krantinė – nuo Šiaurės Rago iki „Švyturio menų doko“
Senosios muitinės krantinė – nuo „Švyturio menų doko“ iki Pilies tilto
Karališkoji krantinė – nuo Pilies tilto iki Biržos tilto
Laivadirbių krantinė – nuo Biržos tilto iki TEO pastato
Elektrinės krantinė – nuo TEO pastato iki Naujojo tilto

Kairiajame upės krante

Pietinis Ragas – ties upės žiotimis
Garlaivių krantinė – nuo Pietinio Rago iki perkaso į Pilies uostą
Žvejų krantinė – nuo perkaso į Pilies uostą iki tilto
Buriuotojų krantinė (šis pavadinimas jau patvirtintas) nuo Pilies tilto iki Biržos tilto
Bažnyčių krantinė – tarp Biržos tilto ir perkaso į vadinamo Jono kalnelio griovį
Pelenyno krantinė – tarp perkaso į vadinamo Jono kalnelio griovį ir Naujojo tilto


Šiame straipsnyje: Danės krantinėskrantinės

NAUJAUSI KOMENTARAI

vajergau

vajergau portretas
"vadzia" - jouks jam

Klaida

Klaida portretas
Heinrichas Šlymanas arba Heinrich Schliemann turetu buti straipsnio tekste.

Nojus

Nojus portretas
Va kad jūs, valdininkai, būtumėte kokybės pertvarkant krantines pasigedę... Iš jūsų naudos būtų buvę gerokai daugiau. O kaip pavadint ar ne krantines, deja, IQ per žemas tamstelių. Romantikai, mat...
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių