Sužeisto „Žalgirio“ kišenėje - vertinga pergalė Malagoje (komentarai)

Būti ar žūti? Tokią turnyrinę dilemą penktadienio vakarą sprendę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sugebėjo rasti tinkamą atsakymą. LKL čempionai Ispanijoje 83:67 (16:19, 22:12, 21:25, 24:11) laimėjo itin svarbias Eurolygos „Top 16“ etapo rungtynes su Malagos „Unicaja“ ekipa.

Komentaras I. „Po pralaimėjimo „Panathinaikos“ mums tai buvo reikšminga pergalė. Prieš tai pralaimėjome rungtynes nedideliu skirtumu. Didžiuojuosi savo žaidėjais. Jie buvo susikoncentravę, nepaisant visų klubą slegiančių problemų. Žaidėjai  yra labai atsidavę. Šiandien net penki krepšininkai pelnė bent po 8 taškus. Mūsų grupėje toliau vyksta atvira kova. Tikiuosi, kad tiek „Žalgiris“, tiek „Unicaja“ pateks į ketvirtfinalį“, – sakė „Žalgirio“ strategas Joanas Plaza.

Komentaras II. „Apmaudu, tačiau turėjome dar vieną mačą, kurį žaidėme labai banguotai. Mes gerai sužaidėme pirmąjį kėlinį, bet apie jį greitai reikėjo pamiršti antrajame. Paskutinėmis dvikovos minutėmis metėme labai daug desperatiškų metimų, kurie leido „Žalgiriui“ susikrauti solidų pranašumą„,  –  teigė “Unicaja" vyriausiasis treneris Jasminas Repeša.

Lyderiai. Permainingose rungtynėse Malagoje „Žalgiriui“ kelius į pergalę atvėrė patikima gynyba ir laiku iš šešėlio išlindęs rezervas - Mindaugas Kuzminskas bei Oliveris Lafayette'as. Lietuvis, vien per antrąjį kėlinį pelnęs 10 taškų, timpteldavo ekipą lemiamais momentais, o amerikiečio metimai varžovus į neviltį ėmė varyti svarbiausiu metu - 3-ajame ir 4-ajame kėliniuose.

Situacija. Kauniečiai, po 9 turų E grupėje turintys 4 pergales ir 5 nesėkmes, pakilo į 5-ąją poziciją. „Unicaja“, surinkusi tuos pačius rodiklius, smuko į 6-ąją vietą. Tiesa, nuo išsvajotos 4-osios vietos, garantuojančios kelialapį į ketvirtfinalį, Kauno ekipą skiria vos du laimėjimai. Būtent tiek pergalių LKL čempionus lenkia Atėnų „Panathinaikos“ komanda, tiesa, turinti ir geresnį tarpusavio mačų balansą. Ypač skaudžiai kauniečius sužeidė praėjusiame turnyre patirta nesėkmė 73:78 dvikovoje su „Panathinaikos“ namuose.

Perspektyvos. Bet kuriuo atveju, mūsų šalies ekipai, norint išsaugoti nors nedidelius šansus, būtina pergalė ir artimiausiame Eurolygos mače kovo 7 dieną Kaune su Madrido „Real“ klubu, kuriam nepadės dėl traumos ilgam iškritęs Martynas Pocius, užtat gelbės „Žalgirio“ aistruolių nemalonę užsitraukęs Rudy Fernandezas.

Rezultatyviausi. „Žalgiris“: M. Kuzminskas (8 atkov. kam., 21 naud. bal.) 15, O. Lafayette‘as 14, T. Dardenas (3/4 dvitaškiai) 9, M. Popovičius ir K. Lavrinovičius po 8, D. Lavrinovičius (3/3 dvitaškiai) ir M. Delašas po 7, D. McGrathas (2/3 tritaškiai) 6, R. Kaukėnas 5, R. Javtokas 4.

„Unicaja“: K. Simonas 13, L. Žoričius 12, S. Vidalis 10, F. Vazquezas 8, M. Williamsas 7, A. Lima 6, E. Calloway‘us 3.

Statistika. Penktadienio ULEB Eurolygos „Top 16“ turnyro E grupės rungtynių Malagoje statistika (BNS):

Malagos "Unicaja"               -     Kauno "Žalgiris"   67:83
(19:16, 12:22, 25:21, 11:24), 4200 žiūrovų.
dvitaškiai          19/35 (54 proc.)  18/35 (51 proc.)
tritaškiai           7/27 (25 proc.)  11/23 (47 proc.)
baudos               8/13 (61 proc.)  14/18 (77 proc.)
atkovoti kamuoliai    36                33
perimti kamuoliai      8                 5
klaidos               15                11
rezult. perdavimai    14                14
blokuoti metimai       4                 1

Varžovai.
Kitose E grupės rungtynėse penktadienį ketvirtąją vietą užimantis Graikijos vicečempionas
Atėnų "Panathinaikos" (6 pergalės ir 3 pralaimėjimai) klubas su Jonu Mačiuliu namuose 75:62
(19:21, 19:17, 18:13, 19:11) nugalėjo antrąją poziciją išsaugojusius Stambulo „Anadolu Efes“ (7/2)
krepšininkus iš Turkijos, skelbia BNS. Lietuvio indėlis į pergalę - 8 taškai, 6 po krepšiais atkovoti ir
1 perimtas kamuolys, klaida bei 3 pražangos. Per nepilnas 24 žaidimo minutes (23:51) J. Mačiulis
pataikė 1 tritaškį iš 5, vienintelį dvitaškį ir realizavo 3 baudų metimus iš 4.

Po 13 taškų nugalėtojams pelnė Dimitris Diamantidis bei Roko Ukičius, po 11 - Michaelas Bramosas

ir Sofoklis Schortsanitis.

Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Duško Savanovičius (21 tšk.), Jordanas Farmaras (10 tšk.)
bei Semihas Erdenas (7 taškai).

***

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Madrido "Real" (Ispanija) 8 1 675:619 2. Stambulo "Anadolu Efes" (Turkija) 7 2 647:624 3. Maskvos CSKA (Rusija) 6 3 727:661 4. Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) 6 3 640:642 5. Kauno "Žalgiris" 4 5 676:636 6. Malagos "Unicaja" (Ispanija) 4 5 654:679 7. Berlyno "Alba" (Vokietija) 1 8 595:681 8. Bambergo "Brose Basket" (Vokietija) 0 9 669:741

***

Rungtynių eiga

Pirmasis kėlinys

„Žalgiris“ rungtynes Malagoje pradėjo tokios sudėties: O. Lafayette, M. Popovičius, T. Dardenas, K. Lavrinovičius, R. Javtokas.

Rungtynes rezultatyviu metimu atidarė šeimininkai, tačiau K. Lavrinovičius tuoj pat smeigė tritaškį - 2:3. Kauniečiai pažėrė tris klaidas iš eilės. „Unicaja“ krepšininkai „atsidėkojo“ pelnydami 6 taškus iš eilės - 11:5.

Malagos klubas didina apsukas - po K. Simono metimo iš po krepšio komandas skiria jau 10 taškų - 17:7 (7 min.).

Šeimininkų spurtą pristabdė M. Delašo metimas iš vidutinio nuotolio bei D. Lavrinovičiaus baudos metimas - 17:10.

Kėliniui baigiantis žalgiriečiai dar prikirpo skirtumą. R. Kaukėnas pataikė tritaškį ir liko vos trys taškai 19:16.

Antrasis kėlinys

Antrasis kėlinukas vėl prasidėjo kauniečių klaidomis. S. Vidalis  liko dėkingas - 24:16 (12 min.). Laimei, M. Kuzminskas pačiu laiku pataikė tolimą bombą. Aikštėje pasirodžiusį „Žalgirio“ naujoką Donaldą McGrathą M. Delašas pasveikino dvitaškiu - 24:21.

„Žalgirio“ gynyba taip šio to verta. D. McGrathas padėjo apsiginti ir smeigė tritaškį - 24:26.  „Unicaja“ tuoj pat klysta puldama. M. Kuzminskas, palindęs po krepšiu, įrodė vikrumo pranašumą 27:28. Netrukus puolėjas prideda du baudos metimus - 27:30. O tuoj pat ir tritaškį - 29:33.

Įsisiūbavę žalgiriečiai kėlinio pabaigai įkalė dar vieną vinį į „Unicaja“ karstą - po T. Dardeno tolimo šūvio 31:38 - priekyje Kaunas.

„Žalgiris“: Mindaugas Kuzminskas 11, Darjušas Lavrinovičius ir Tremmellas Dardenas po 7.

Trečiasis kėlinys

Po ilgosios pertraukos pirmieji prabilo šeimininkai - K. Simono tritaškis leido jiems priartėti 34:38.

„Unicaja“ kroatas pamažu įsisiautėjo - 45:47 po jo dar vieno tritaškio. Tačiau kauniečių legionieriai taip pat ne iš kelmo spirti - po O. Lafayette ir T. Dardeno reidų - 45:49.

L. Zoričius taiklus iš arti. Bet O. Lafayette ir vėl tikslus. Jau 6-asis amerikiečio taškas šį kėlinį - 47:51.

O. Lafayette tęsė šou. Kai „Unicaja“ amerikietis M. Williamsas pataikė  tritaškį, „Žalgirio“ juodaodis atsakė tuo pačiu 50:56 (28 min.).

M. Delašui rankos taip pat nedrebėjo - ir šis „Žalgirio“ kroatas pataikė tritaškį, tačiau varžovai paskutinę kėlinio sekundę įdėjo iš viršaus - 56:59.

Ketvirtasis kėlinys

A. Lima, pelnęs paskutinius taškus 3 kėl., pataikė rezultatyviai pradėjo ir 4-ąjį - 58:59.

R. Javtokas pelnė pirmuosius taškus šį vakarą - pačiu laiku. Aukštaūgis atsikovojo kamuolį puolime ir pelnė dvitaškį 58:63. Kitoje atakoje D. McGrathas smeigė tritaškį - 58:66. (34 min.).

„Unicaja“ aiškiai sutriko. Ispanai vėl prarado kamuolį ir prasižengė prieš K. Lavrinovičių. M. Kuzminskas atkeršijo už draugą dėjimu - 58:69 (35 min.). O. Lafayette keršyti neturėjo už ką, bet pažėrė dar vieną tritaškį - 60:72 (36 min.).

M.Popovičius pataikė tris baudos metimus iš eilės - 60:75 (likus 2,40 min.). O. Lafayette pranėrė po „Unicaja“ krepšiu - 60:77.

„Žalgiris“: Mindaugas Kuzminskas 11, Tremmellas Dardenas 7, Darjušas Lavrinovičius 7 - See more at: http://www.basketnews.lt/news-59687-unicaja-zalgiris-3138-po-ii-kel.html#sthash.kyklD5ZL.dpuf

R. Javtokas nesiliovė stebinti - pataikė abi baudas. Abi nuo lentos - 63:81. Dar viena pergalė prie „Unicaja“ - „Žalgirio“ kišenėje.