- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Esmė: japandžio stilius pasižymi minimalizmu. Baldų – tik tiek, kiek reikia, ir kiekvienas turi aiškią funkciją, yra praktiškas, o interjeras – neapkrautas daiktais.
-
Kaip susikurti japandžio stiliaus interjerą?
-
Kaip susikurti japandžio stiliaus interjerą?
-
Kaip susikurti japandžio stiliaus interjerą?
-
Kaip susikurti japandžio stiliaus interjerą?
Japandžio stiliaus pavadinimas sufleruoja, kad čia skandinaviško dizaino paprastumas susipina su japoniška estetika. Iš šių dviejų išskirtinių stilių sintezės gimsta minimalistinis, jaukus ir elegantiškas japandis, jau kelerius metus nesitraukiantis iš ryškiausių interjero tendencijų.
Spinduliuoja harmoniją
„Japandis sujungia tai, ką skandinaviškas ir japoniškas stiliai turi geriausio. Skandinaviškiems interjerams būdingas funkcionalumas ir paprastumas, o japoniškiems – minimalizmas, švara ir natūralių medžiagų naudojimas. Tad šiuo stiliumi įrengti namai pasižymi ypatinga harmonija ir ramybe“, – apibendrina interjero dizainerė Toma Laucienė.
Pasak jos, japandžio stilius – gana naujas, tačiau jo užuomazgų atsiradojo jau daugiau nei prieš 150 metų, kai danų dizaineriai vyko į Japoniją semtis įkvėpimo ir patirties.
Dabar vyraujanti japandžio estetika atgimė maždaug prieš šešerius metus ir nuo tada jo populiarumas vis auga. Nenuostabu, kad šio stiliaus estetika populiarėja ir Lietuvoje.
Racionalu: itin svarbią vietą užima uždari daiktų laikymo sprendimai, kai daiktai paslepiami ir kuriama tvarkinga minimalistinė estetika. / „Ikea“ nuotr.
Pasižymi minimalizmu
Norintiems patiems šiuo interjero dizaino stiliumi įsirengti erdvę interjero specialistė įvardija pagrindinius jo bruožus.
„Pirmiausia japandis pasižymi minimalizmu. Baldų jame tik tiek, kiek reikia, ir kiekvienas turi aiškią funkciją, yra praktiškas, o interjeras – neapkrautas daiktais. Čia itin svarbią vietą užima uždari daiktų laikymo sprendimai, kai daiktai paslepiami ir kuriama tvarkinga minimalistinė estetika“, – sako T. Laucienė.
Baldai tokiame interjere – švarių, horizontalių linijų, neaukšti. Pavyzdžiui, sofos ir foteliai – žemomis atkaltėmis, kavos ar TV staliukai – taip pat neaukšti. Tai primena japonišką tradiciją sėdėti ant grindų.
Jaukumui: tekstilė šio stiliaus interjere apskritai svarbi, dėl jos bendras vaizdas – minkštesnis, lengvesnis. Spalvų paletėje vyrauja šviesūs pasteliniai tonai. / „Ikea“ nuotr.
Gamtos artumo įsdpūdis
Švarių ir taisyklingų formų baldus papildo apvalūs, lenkti elementai ir dekoracijos, primenančios gamtos motyvus. Jos – autentiškos, rankų darbo.
Gamtos artumo jausmą kuria ir žali augalai, ypač tinka bonsai, bambukai ar žali medeliai. Gana dažnas motyvas – širmos iš natūralių medžiagų arba sienelės iš medinių stulpelių, kurios teikia privatumo, kartu išlaikydamos erdvės pojūtį ir dekoruodamos kambarį.
Japandžio stiliaus interjeruose derinamos skirtingos medžiagų ir audinių tekstūros, tačiau harmonija išlaikoma pasirenkant panašių spalvų paletę.
Spalvų paletė japandžio interjere – žemiška. Vyrauja šviesūs pasteliniai tonai: balkšva, pilka, smėlinė, rusva, alyvinė, gelsva ir pan.
Japandis sujungia tai, ką skandinaviškas ir japoniškas stiliai turi geriausio.
Jauki nuotaika
Medžiagos – natūralios, pavyzdžiui, medis, rotangas, bambukas, keramika. Tekstilės elementai – taip pat dažniausiai iš natūralios medvilnės, lino, vilnos. Tekstilės šio stiliaus interjere apskritai svarbi, dėl jos bendras vaizdas – minkštesnis, lengvesnis.
Ramią, jaukią nuotaiką kuria ir apšvietimas. Dažniausiai tai švelnią šviesą skleidžiantys grindiniai ir staliniai šviestuvai keliose kambario vietose.
Išskirtinis ir tokiame interjere itin tinkantis akcentas – popierinis ar medinis šviestuvas.
freepik.com nuotr.
Kaip atnaujinti interjerą japandžio stiliumi
• Išsigryninkite pagrindines įrengiamos erdvės funkcijas. Tuomet pasirinkite norimą spalvų paletę.
• Atsižvelgdami į šiuos du dalykus, rinkitės baldus. Jie turėtų būti žemesni, su aiškiai matoma medienos tekstūra.
• Rinkitės natūralias medžiagas: medį, akmenį, liną, bambuką, stiklą.
• Atminkite, kad svarbiausi japandžio stiliaus bruožai yra funkcionalumas ir minimalizmas, tad išlaikykite erdvę švarią ir neperkrautą, daiktus paslėpkite pasitelkdami uždarus jų laikymo sprendimus.
• Norėdami šio stiliaus elementų jau esamoje erdvėje, lengviausiai tai padarysite kambaryje pakeitę tekstilę: užuolaidas, kilimą, pagalvėlių užvalkalus, patalynę. Rinkitės neutralias, žemiškas spalvas.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
M. Vitulskis: nereikia vaikų saugoti nuo darbo9
Nors dar – ne pabaiga, po ilgų statybose praleistų mėnesių, tenoras Merūnas Vitulskis jau gali džiaugtis svarbiausiais užbaigtais etapais. ...
-
Naujausios technologijos virtuvėje – ruoškite maistą sveikiau ir tvariau naudokite išteklius
Naujausios technologijos virtuvėje suteikia galimybę ne tik lengviau pagaminti maistą ir skaniau valgyti. Inovatyvios funkcijos įvairiuose buities prietaisuose taip pat leidžia ruošti maistą tvariau, taupant energijos išteklius. ...
-
J. Beliak: mane traukia seni namai, į kurių sienas įsigėrusi istorija2
Vis dažniau renkamasi pirkti ne naujos statybos namą, o seną, net ir sukiužusį, ir jį atnaujinti. Tai – tvarus būdas išsaugoti statinius. Tiesa, tam pasiryžusi vilnietė Jovita Beliak gerokai nustebino aplinkinius: daugelis nesuprato jos a...
-
Maža erdvė: gali būti ir funkcionalu, ir jauku1
Kokybiškai ir jaukiai įrengti mažą namų erdvę gali būti nemenkas iššūkis – ypač tuomet, kai ir turimas biudžetas ribotas. Interjero dizainerė Irena Kalabuckaitė sako, kad mažų būstų savininkams atnaujinant erdvę svarb...
-
Interjerui – skaitmeninis menas
Moksliškai įrodyta, kad tinkamai sukurtas namų interjeras gali sužadinti vaizduotę ir net pakeisti žmonių mąstymą, požiūrį į darbą ar poilsį. Interjero dizainerė Jovita Bingelytė teigia, kad harmoniją namuose padeda sukurti ir bendros i...
-
Vidinės harmonijos ir geros savijautos sprendimai
Paryžiuje vykusioje prestižinėje parodoje „Maison&Objet“ apsilankiusi nišinės parfumerijos ekspertė Kristina Strolienė domėjosi naujovėmis, kurias siūlo garsiausi pasaulio interjero dizaineriai, parfumeriai, žvakių meistrai, n...
-
Namas, kuris kainuoja ne vieną milijoną eurų: kaip atrodo gyvenimas jame?13
Rubrika „Arčiau namų“ patiks visiems, kuriems smalsu, koks gi gyvenimas name, kuris kainuoja ne vieną milijoną. ...
-
Kilimų nėrėjos filosofija: tikras grožis slypi paprastume3
Reginą Ivanauskienę galima vadinti kilimų kilimėlių karaliene – kiek jų yra nunėrusi vąšeliu, nė pati nebesuskaičiuoja. 65-erių vilnietei šis užsiėmimas – tarsi terapija, ką jau kalbėti apie spalvų derinimą. „Ka...
-
Vonios kambario tendencijos: karaliauja minimalizmas1
Vonios kambario interjere šiemet vyrauja su funkcionalumu ir tvarumu deranti estetika – minimalizmas, natūralios medžiagos, tvarūs ir technologijas integruojantys sprendimai. Tačiau ne kiekvienuose namuose pavyksta sukurti lyg iš katalo...
-
Sendaikčių medžiotojos namuose beveik viskas – iš antrųjų rankų1
Deimantė Mačiulskaitė-Narvydienė nuo vaikystės su tėvais lankydavosi sendaikčių turguose, parduotuvėse. Šį pomėgį išsaugojo iki šiol. Socialiniuose tinkluose Sendaikčių medžiotoja pasivadinusi jauna moteris dalijasi savo s...