- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Inspiracija: S. Burbaitė pasidalijo ikoniškais dešimtojo dešimtmečio įvaizdžiais, kuriems įkvėpimo sėmėsi garsiausiuose epochos filmuose.
-
Rudens spintose karaliaus minimalizmas
-
Rudens spintose karaliaus minimalizmas
-
Rudens spintose karaliaus minimalizmas
-
Rudens spintose karaliaus minimalizmas
-
Rudens spintose karaliaus minimalizmas
-
Rudens spintose karaliaus minimalizmas
-
Rudens spintose karaliaus minimalizmas
Prasidėjus pasiruošimo rudens sezonui karštinei, nepamirškite į savo garderobą įtraukti šio sezono madingiausią tendenciją, atkeliaujančią tiesiai iš dešimtojo dešimtmečio. Tai – minimalizmas. Kaip priešprieša rožinėms barbių, undinėlių ir „bjaurios“ mados tendencijoms, minimalizmas skatina atsigręžti į tvarią, kokybišką ir laikui nepavaldžią madą.
Mada – cikliškas procesas
Šio stiliaus savo aprangoje nevengianti turinio kūrėja, tinklaraštininkė ir didžėjė Simona Burbaitė pasidalijo trimis ikoniškais dešimtojo dešimtmečio įvaizdžiais, kuriems įkvėpimo sėmėsi garsiausiuose epochos filmuose.
„Ne paslaptis, kad mada – tai cikliškas procesas, kuris periodiškai kartojasi. Panašu, kad šį rudenį eilė atėjo dešimtojo dešimtmečio minimalizmui, kuris įsivyravo kaip priešprieša iki šiol dominavusiam madų margumynui. Neslėpsiu, dėl to labai džiaugiuosi – dešimtajame dešimtmetyje įžvelgiu labai daug grožio ir šis laikotarpis mane be galo įkvepia, ypač kai kalbame apie estetiką ir madą. Esu įsimylėjusi puikiai pasiūtus „oversized“ kostiumus, padidintų pečių paltus, švarkus ir marškinius. Dievinu gyvūnų raštus, spindinčius audinius ir odą. Todėl man labai smagu pasižvalgyti po garsiausius dešimtojo dešimtmečio filmus ir serialus, raudonojo kilimo ar gatvės stiliaus archyvus ir ten rasti idėjų savo kasdieniams įvaizdžiams“, – priduria turinio kūrėja.
S. Burbaitės asmeninio archyvo nuotr.
Tyli prabanga
Anot aprangos stilistės Robertos Čyžiūtės, šiemet minimalistinio stiliaus tendencija panaši į tai, ką buvome įpratę matyti dešimtojo dešimtmečio modelių aprangoje – ji užkoduota po „quiet luxury“ (liet. tylios prabangos) terminu, kurį šį sezoną išpopuliarino garsiausi pasaulio modeliai Kendall Jenner ir Hailey Bieber.
Turėdami kokybiškų bazinių dešimtojo dešimtmečio minimalistinio stiliau elementų savo spintoje, rytais žymiai sumažinsite klausimo „ką šiandien rengtis?“ tikimybę.
„Vadinamoji „tyli prabanga“ dominavo ne tik dešimtojo dešimtmečio gatvės aprangoje, bet ir ant garsiausių mados namų – „Prada“, „Gucci“ ir „Calvin Klein“ – podiumų. Vieni savo kolekcijomis kalbėjo apie praktiškumą, kiti – apie seksualumą, tačiau visi jie turėjo bendrą vardiklį – paprastumą. Jis išsiskiria paprasta struktūra, švariomis linijomis, santūriais audiniais ir spalvomis. Tai rudeniškos aprangos sinonimai, kurie pamažu atkeliauja ir į Lietuvą. „Tylios prabangos“ dominavimas – akivaizdus. Šio stiliaus aprangos elementų galima rasti kone visose madingiausiose šio sezono kolekcijose“, – pasakoja aprangos stilistė.
Anot jos, „tyli prabanga“ yra mūsų eros minimalizmas, kai daugiau dėmesio skiriama apgalvotiems ir kokybiškiems pirkiniams, tarnaujantiems ilgiau nei vieną sezoną.
„Mano prioritetas renkantis drabužius yra kokybė ir patogumas. Todėl visada renkuosi laikui nepavaldžius siluetus, kokybiškus audinius. Mano spintoje esantys daiktai yra gerai apgalvoti ir puikiai dera tarpusavyje. Vengiu pirkti drabužių, kuriuos žinau, kad vilkėsiu tik vieną kartą. Todėl dešimtojo dešimtmečio minimalistinis stilius yra itin dažnas mano spintoje“, – sako tinklaraštininkė S. Burbaitė.
S. Burbaitės asmeninio archyvo nuotr.
Rudens mados etalonas
Anot mados stilistės, ši tendencija tiesiog sukurta rudens sezonui, nes puikiai tinka oficialiems įvaizdžiams kurti.
„Galima prognozuoti, kad dešimtojo dešimtmečio minimalistiniai įvaizdžiais šį rudenį nusidažys visi mūsų socialiniai tinklai – tai jau vyksta kurį laiką. Ir tam yra galybė priežasčių, pavyzdžiui, šio stiliaus praktiškumas ir galimybės sluoksniuoti skirtingus drabužius orams šaltėjant. Žiūrint šio stiliaus pavyzdžius, aprangoje dažnai matome klasikinius, odinius švarkus, paltus, megztinius ir palaidines aukštu kaklu. Kitaip tariant, šioje tendencijoje telpa visi svarbiausi rudens elementai“, – sako R. Čyžiūtė.
Gera žinia tiems, kurie ruošia savo spintą darbų ir mokslų sezonui – dešimtojo dešimtmečio minimalistinis stilius čia tiks idealiai: jis puikiai pritaikomas mokyklos, universiteto ar biuro aprangai, nes yra itin tvarkingas ir lengvai derinamas.
„Turėdami kokybiškų bazinių dešimtojo dešimtmečio minimalistinio stiliau elementų savo spintoje, rytais žymiai sumažinsite klausimo „ką šiandien rengtis?“ tikimybę. Šio stiliaus aprangoje vyrauja švara, aiškios linijos, ramios spalvos, mažai detalių, todėl drabužius derinti tarpusavyje – itin paprasta“, – pasakoja stilistė.
Jeigu nusprendėte, kad šios tendencijos drabužiai tiesiog privalo atsidurti jūsų spintoje, tačiau nežinote, kur ieškoti įkvėpimo – pradėkite nuo populiariausių dešimtojo dešimtmečio filmų. Būtent garsiausi tos epochos serialai ir kino juostos šį sezoną tapo įkvėpimu daugeliui nuomonės formuotojų.
„Mane šiandienos įvaizdžiams įkvepia tokie filmai kaip amerikiečių dokumentinis filmas „Catwalk“, taip pat kultiniais tapę „Matrica“, „Graži moteris“, „Esminis instinktas“. Na, ir, žinoma, dešimtojo dešimtmečio „Met Gala“ mados renginių įvaizdžiai, kurie – tikras saldainis akims“, – sako tinklaraštininkė.
S. Burbaitės asmeninio archyvo nuotr.
Kaip pritaikyti kasdienybėje
Odiniai drabužiai. Oda ar jos imitacija – vienais svarbiausių dešimtojo dešimtmečio minimalizmo mados elementų, kurie tapo kultiniais po filmo „Matrica“. „Prie odinių kelnių galima rinktis ilgą juodą odinį paltą, puspaltį ar švarką, derinti juodus sportinio stiliaus akinius nuo saulės. Odinį švarką galima pritaikyti ir derinyje su balta palaidine, kaip tai daro Julia Roberts filme „Noting Hilas“. Dar vienas ikoniškas įvaizdis, kuriuo išgarsėjo Gwyneth Paltrow – juodas plonas megztinis aukštu kaklu, derinamas su tiesaus kirpimo odinėmis kelnėmis ir odiniais aulinukais aukštesne stambia pakulne“, – pasakoja R. Čyžiūtė.
Laisvas kostiumas. Dešimtajame dešimtmetyje klasikinis kostiumas buvo neatsiejama mados dalis. Jį galima derinti įvairiai – nuo kasdienių, oficialių įvaizdžių, iki puošnių derinių. „Švarios linijos, minimalus kiekis detalių, komfortas, klasika – tai žodžiai, kurie geriausiai apibūdina šį įvaizdį. Švarkas, balti marškiniai ir laisvos kelnės su kantu, derinami su odiniais mokasinais ir kokybiška rankine – klasika, kuri niekada nepabos. Akcentu gali tapti diržas su metaline sagtimi, žiedai ir smulkus kaklo papuošalas. Taip pat galima rinktis vienspalvį švarko ir kelnių derinį, kur pagrindiniu dėmesio akcentu tampa ryškūs bateliai. Panašių įvaizdžių galime pamatyti tokiuose filmuose kaip „Bulvarinis skaitalas“ ar „Gatavi drabužiai”, – priduria stilistė.
Minimalistinė suknelė. „Minimalistinė suknelė, vadinamoji „slip dress“ – vienas universaliausių rudens garderobo elementų, kuris gali būti derinamas tiek kasdieniuose įvaizdžiuose, kaip filme „Prieš saulėtekį“, tiek ir puošniuose deriniuose, kuriuos puikiai įvaldė kino juostos „Esminis instinktas“ pagrindinė herojė. Puikus derinys – vienspalvė midi ar maksi ilgio suknelė bei balti marškinėliai. Itin patogu, praktiška, kasdieniška. Orui atvėsus, šalia derės plonas megztinis su sagomis iki pat kaklo, „oversized“ švarkas, o akcentu taps baleto stiliaus bateliai. O jeigu pasirinksite žvilgius audinius ir prigludusį siluetą, tokia suknelė taps puikiu puošnios aprangos elementu“, – sako stilistė.
Taip pat nepamirškite savo drabužių spintos papildyti tokiais dešimtojo dešimtmečio mados elementais kaip balti marškiniai ir marškinėliai, kostiuminė liemenė, tiesaus kirpimo mėlyni džinsai, klasikinės tiesaus kirpimo laisvos kelnės su kantu, „slip dress“, storapadžiai sandalai ir „baguette“ stiliaus rankinė, į kurią tilps būtiniausi daiktai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Įvaizdžio konsultantė: ne viskas, kas madinga, tinka jums3
Atšalus orams – amžina bėda: desperatiškai lendame į spintą, drabužiai virste virsta per duris, o apsirengti nėra ką. Pažįstamas jausmas? Ką daryti, klausiame kaunietės Giedrės Šimelienės. „Kviesti į pagalbą įva...
-
Kavos aparatų įvairovė
Kavos aparatų įvairovė šiuo metu yra stulbinanti. Nuo itin modernių ir futuristinių, leidžiančių bet kokio skonio ir stiprumo kavą pasigaminti vos vienu prisilietimu iki elegantiškų, romantišką praeitį primenančių kavos apara...
-
„Lietuvos balse“ – dvikovų etapas: netikėti įvaizdžiai3
Šį sekmadienį „Lietuvos balso“ projekte prasidės kovingasis dvikovų etapas. Projekto studijoje atsiras ir penktoji kultinė kėdė – ją užims iki šiol savo komandą atskirame kambaryje paslapčiomis rinkęs Free Finga. ...
-
Jaunoji dizainerių karta ir jos siūlomos patirtys
Pastaraisiais metais dešimtmečiais dizaino sąvoka labai išsiplėtė ir apima jau ne tik madą, plakatus ar mus supančius produktus. Jaunosios kartos dizaino kūrėjai dar studijų metais leidžiasi į įvairius temų, ne tik medžiagų ir form...
-
Mados dizainerė: tvarumas išliks, nes tiesiog neturėsime kito pasirinkimo6
Nors gyvena ir dirba sostinėje, mados dizainerė Justina Semčenkaitė gatvės madą stebi visur, kur tik nuvyksta. Kadangi dažnai lankosi Kaune ir Klaipėdoje, pastebėjo, kad šių miestų statistinis mados vartotojas labai skiriasi. ...
-
Makramė pynėja: kiekviename mazgelyje – geros emocijos3
Su Agniete Vaitulioniene sutariame kalbėtis, kol dukrelė miega pietų. Nuo jos, sako, viskas ir prasidėjo. „Gimus Amelijai, norėjosi širdžiai mielos veiklos. Viena pažįstama parodė makramė technika pintus kalėdinius žaisliukus. Užsiman...
-
Miegančiosios gražuolės sindromas: ką pagalvė žino apie tavo odą
Ar kada pagalvojote, kad ištikimiausia nakties draugė pagalvė – gali būti ne tik draugė, bet ir didžiausia odos priešė. O gal geriausia sąjungininkė? Kol ramiai miegame, mūsų oda išgyvena tikrą nuotykį, apie kurį dažnai...
-
Sapnų baidyklių kūrėja: magija slepiasi mažuose dalykuose1
Vėjyje besiplaikstančios močiučių servetėlės, pavirtusios ramaus miego sergėtojomis, levandų kvapo maišeliai norintiems giliai panirti į sapnų karalystę, sojų vaško žvakės – magiški nakties žibintai… Atrodo, vi...
-
Parfumerė J. Cinaitienė: kvapas mus paveikia žaibišku greičiu3
„Uoslė yra be galo svarbi, tačiau ją dažniausiai įvertiname tik netekę“, – šypsosi parfumerė Jolanta Cinaitienė. Natūralių kvepalų kūrėja atskleidžia, kaip mus veikia skirtingi kvapai ir kodėl tas pats aromatas vienam ga...
-
Antro šanso metamorfozės: siūlų likučiai tampa mielais žaislais1
Feisbuko paskyros „SiulasVirbalaiVaselis“ kūrėja Vilija Krasauskienė dienomis dirba rimtą darbą aplinkosaugos srityje, vakarais atsipalaiduoja megzdama žaislus iš siūlų likučių – tokių, anot jos, kur nei vienai kojinei, nei ...