- Darius Sėlenis
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Aušra Prasauskaitė
-
Europos didmiesčiai išmokė drąsos ir pasitikėjimo
-
Europos didmiesčiai išmokė drąsos ir pasitikėjimo
-
Europos didmiesčiai išmokė drąsos ir pasitikėjimo
-
Europos didmiesčiai išmokė drąsos ir pasitikėjimo
-
Europos didmiesčiai išmokė drąsos ir pasitikėjimo
-
Europos didmiesčiai išmokė drąsos ir pasitikėjimo
Vieni geriausių gyvenimo metų Paryžiuje, treji metai darbų ir mokslai viename geriausių pasaulyje mados koledžų Londone. "Važiuok kuo greičiau. Patirk, pamatyk kitą pasaulį, įgyk patirties. Ir pats priimk sprendimą – likti ar ne", – jaunimą ragina į Lietuvą grįžusi mados ir gyvenimo būdo komunikacijos agentūros vadovė bei knygos "Moterys. 12 įkvepiančių istorijų" autorė Aušra Prasauskaitė.
Į Paryžių – nuotykių
Ne, iš Lietuvos ji emigravo ne dėl sunkaus gyvenimo.
Kaunietė dirbo jau nuo 15 metų, baigusi mokyklą išvyko studijuoti į Vilnių, nuo 19 metų dar dirbo ir visu etatu viešųjų ryšių agentūroje. Pagal savo amžių Aušra uždirbo solidų atlyginimą. Ji rašydavo ir dienraščiui "Kauno diena", kuriam ir dabar jaučia didelių sentimentų.
"Prancūzijoje ieškojau nuotykių", – plačiai šyptelėjo 29 metų moteris. Ji į Paryžių išvyko vos apsigynusi teisės bakalaurą.
Derindama studijas su darbu ji visą laiką svajojo apie Paryžių, norą pasimokyti prancūzų kalbos.
"Tačiau vis laukiau, kol man paskambins Paryžius, – ironiškai iš savęs pasijuokė Aušra. – Labai norėjau išvažiuoti, kalbėjau apie tai, bet nieko nedariau. Ir vieną dieną staiga smogė. Tai buvo tarsi nušvitimas. Nusipirkau bilietą, su kuriuo turėjau išvykti po trijų mėnesių į vieną pusę. Ir iškart palengvėjo", – tęsė A. Prasauskaitė.
Su pramoginiu projektu Lietuvoje dirbusi Aušra į Prancūziją specialiai išvyko prieš mados savaitę, kurioje, prieš susirasdama kokių nors darbų, tikėjosi savanoriauti.
"Taip ir įvyko. Užmezgiau kontaktų, pažiūrėjau, koks ten gyvenimas, pramokau kalbos, nors iš pradžių prancūziškai beveik nemokėjau nė žodelio", – pasakojo Aušra.
Išskirtinės kompanijos
Sprendimą vykti į Paryžių ji vadina geriausia dovana sau, nes tai suteikė drąsos, pasitikėjimo priimti ir kitus sprendimus, galimybių sutikti pasakiškai įdomių žmonių. Pavyzdžiui, amerikietiškojo avangardo kino krikštatėviu vadinamą, dabar Niujorke gyvenantį garsų Lietuvos menininką Joną Meką ir jo kompaniją. Arba – padirbėti su dizainere Vivienne Westwood, pabendrauti su skandalinguoju rašytoju Fredericu Beigbederiu.
"Gera bendrauti, mokytis iš išmintingų, įdomių žmonių, neįsisukusių į voverės ratą, – prisimindama Prancūziją švytėjo A. Prasauskaitė. – Labai vertinu smalsius, ieškančius, humoro jausmo nestokojančius žmones. Gal man labai sekėsi, bet per savo keliones vis patekdavau būtent į tokias kompanijas."
Voverės ratu ji vadina kasdienę rutiną, kai žmogus renkasi 20, 30 ar 40 metų nieko nekeisti: darbas, namai, parduotuvė, darbas, namai...
Ji pamena, kai dalyvavo viename gimtadienyje, kur susirinko jai nepažįstami intelektualūs filosofai, menininkai. Neregėta, išskirtinė aplinka, vien tualetas – daug didesnis ir prabangesnis už jos butą, 40–66 metų išskirtiniai žmonės – menininkai, intelektualai.
"Ką aš čia veikiu?" – Aušra prisiminė sekundei šmėkštelėjusią mintį, kurią nustelbė įdomūs pokalbiai su inteligentiškais žmonėmis.
Po trijų savaičių tą gimtadienį ji prisiminė skrisdama į Niujorką. "Paėmiau "The New York Times", o ten ant viršelio – italų menininkas. Tai jo gimtadienyje, pasirodo, buvau", – šyptelėjo Aušra.
Lietuvoje yra labai daug neišnaudotų galimybių ir savo patirtį galiu pritaikyti gimtojoje šalyje.
Darbdavė išlydėjo su ašaromis
Paryžiuje ne viskas buvo rožėmis klota ir užsienis – ne aukso kasyklos, kur lengvai žarstai tauriuosius metalus ar pinigus trapiais pirštais.
"Jei esi nekvalifikuota darbo jėga, iš pradžių ilgai turi dirbti nuo atlyginimo iki atlyginimo ir tik po to gali kopti aukštyn", – pastebėjo A.Prasauskaitė.
Tuomet, dar būdama 22 metų, Aušra įsidarbino vienoje prabangių prancūziškų drabužių parduotuvėje.
Ji melavo. Kelias frazes mokėjusi prancūziškai savo CV įrašė, kad Lietuvoje dirbo itin garsių dizainerių prekių parduotuvėje, nors į tokias prabangias parduotuves nebuvo net įkėlusi kojos.
Pirmasis paryžietiškas jos atlyginimas nebuvo kvepiantis prancūzišku šampanu su austrėmis – tik 1 500 eurų. Maža to, šalies kalbą minimaliai mokėjusi Aušra pateko į nosis užrietusią prancūzišką bendruomenę, nežinojo elgesio normų.
"Fu, tu per greitai vaikštai, neelegantiškai judi, pernelyg garsiai kalbi, esi per daug susivėlusi", – nuolat ją pašiepdavo ir kritikavo darbdaviai bei kolegės. O parduotuvės vadovė, kai nebūdavo klientų, vienu piršteliu lentynoje išvartydavo marškinius ir liepdavo juos sutvarkyti. "Tuo metu visi stebėdavo ir juokdavosi iš manęs. Tarp tų besijuokiančiųjų buvo ir naujai į darbą priimta prancūzaitė", – prisiminė Aušra.
Kodėl ją priėmė, o po to – tyčiojosi?
To prabangaus ženklo stilius buvo savo komandoje turėti kokią nors keistenybę kiekvienoje savo parduotuvėje – prieš A. Prasauskaitę tokią naštą kentė rusė.
Vis dėlto kantriai dirbdama besišypsanti kaunietė nuoširdžiai stengėsi įsilieti į prancūzų bendruomenę, priimti tos šalies kultūrą.
Ir po kelių mėnesių ji tapo geriausia ir labiausiai klientų pamilta darbuotoja, parduodavo daug prekių, sulaukė paskatinimo, o atsisveikinant parduotuvės vadovė ją apsikabino verkdama: "Gali grįžti bet kada. Tau visada rasime darbo."
Megapolis – ne jai
Kodėl ji paliko pamiltąjį Paryžių? Į Lietuvą Aušra grįžo dėl šeiminių aplinkybių.
Kodėl po to išskrido į pradžioje jos visiškai neviliojusį Londoną? Aušra pasirinko studijuoti viename geriausių pasaulio mados koledžų, kur po trejų metų baigė mados medijos magistrantūrą.
"Kiekviena paskaita buvo kaip testas, – prisiminė sausus teisės mokslus Lietuvoje baigusi A. Prasauskaitė. – Londone neturėjau draugų, giminių, pažįstamų. Buvau vienui viena, ir pirmasis pusmetis buvo itin sunkus."
Dabar ją kartais užplūsta Londono trauka, to miesto, kuriame paliko daug naujų draugų, ilgesys.
Kodėl vis dėlto Aušra paliko jai vėliau labai patikusią Didžiosios Britanijos sostinę?
"Visą laiką svajojau išvažiuoti į didmiestį, bet jame pagyvenusi suvokiau, kad megapolis – ne man, – atviravo Aušra. – Milžiniški atstumai. Nenoriu iš taško A į tašką B keliauti pusdienį, su draugais pasimatyti kas tris mėnesius, nes jie, kaip ir tu, neranda tam laiko. Ten žmonės nekuria santykių. Jų vienintelis prioritetas – karjera, darbas, nes ten milžiniška konkurencija. Nenorėjau suktis tame rate. Mačiau, kad Lietuvoje yra labai daug neišnaudotų galimybių ir savo patirtį galiu pritaikyti gimtojoje šalyje."
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
L. Adomaičio žmona: per visus santuokos metus atskirai buvome vos savaitę
Dainininkas Linas Adomaitis pristatė ilgai lauktą naująjį albumą „Stebuklas“, jis ypatingas ne tik kaip artėjančių švenčių simbolis, bet ir Lino 30 metų scenoje įamžinimas. ...
-
Vandens bijanti V. Siegel priėmė iššūkį: noriu sau įrodyti, kad viskas įmanoma6
„Kaip spėsiu? Nežinau, kažkaip. Bet labai noriu“, – plačiai šypsojosi Viktorija Siegel. Ji – naujausia karšto ir ekstremalaus „LNK iššūkio. Pagauk bangą!“ dalyvė, pakeitusi dėl kojos traum...
-
Jau nuo rytojaus – keturi L. Vaikules koncertai visoje Lietuvoje2
Jau rytoj į Lietuvą sugrįžta viena garsiausių Latvijos atlikėjų Laima Vaikule. Aksominio balso savininkė, pelnytai tituluojama stiliaus ikona, šį sykį dainininkė surengs net keturis koncertus su Latvijos bigbendu, kviestiniais solistais ir ba...
-
Kauno sporto halėje po 20 metų pertraukos ir vėl skambėjo „G&G Sindikatas“7
Lapkričio 23-iąją Kauno sporto halėje įvyko ilgai lauktas „G&G Sindikato“ koncertas, kuris subūrė pilnutėlę salę lietuviško repo gerbėjų. Šis koncertas buvo ypatingas dėl dviejų sentimentalių progų: grupė sugr...
-
Gimtadienį švenčiantis A. Užkalnis užsiminė apie naujus santykius16
Per savo gimtadienį, lapkričio 26-ąją, žurnalistas Andrius Užkalnis prasitarė – jo širdis nebe vieniša. ...
-
Europinė premjera: Toto Cutugno ir grupės „L’italiano“ šou Palangoje ir Vilniuje!1
Pirmą kartą Lietuvoje įvyks europinė muzikinio šou iš Italijos premjera: oficialus Toto Cutugno pagerbimo reginys, lydimas italų muzikinės grupės „L’italiano“. ...
-
Šalia aviakatastrofos vietos gyvenanti Mia: tikėkimės, jog tai – žmogiška klaida, o ne siųsta žinutė24
Ankstų pirmadienio rytą sostinėje įvyko tragedija – DHL krovininis lėktuvas nukrito šalia gyvenamojo namo. Įvykio metu žuvo ispanų kilmės pilotas, o kiti įgulos nariai patyrė sužalojimų. Katastrofos liudininkai neslėpė sumiši...
-
J. Statkevičiaus mama Vanda: Prancūzijoje jis būtų milijonierius!29
„Paryžiuje jo visi laukia, o čia niekas nenori, niekas nesidomi ta mada. Žmonės gaili pinigų, nepalaiko, tai kaip jam gyventi? Prancūzijoje jis seniai būtų milijonierius“, – jau šį pirmadienio vakarą LNK gyvenimo būdo laidoj...
-
V. Radzevičius: turiu diktatoriškų polinkių – jei ką sugalvoju, tai ir darau
Žurnalistas, keliautojas, gastronomas Vytaras Radzevičius naujame TV3 sezone ir toliau vaidina pagrindinį realybės šou „Vytaro ferma“ herojų – miestietį, bandantį atrasti savo vietą kaime, plėsti šeimos ūkį ir netgi m...
-
Kalėdinė magija jau gaubia pasaulio miestus
Nepaisant visos komercijos, Kalėdų magija jau gaubia įvairiausius pasaulio miestus – nuo Kopenhagos ir Vienos iki tolimojo Honkongo ir net Tokijo. Nors iki tikrųjų Kalėdų dar visas mėnuo, jų gerbėjai jau švenčia. ...