Režisierė I. Kurklietytė: aktoriui paprašyti dublerio – ne lygis

  • Teksto dydis:

„Tai buvo lyg pasiūlymas išplaukti į jūrą pusmečiui. Išties, gavusi pirmąsias „Juodų kačių" serijas, negalėjau atsitraukti nuo scenarijaus skaitymo. Buvo įdomu, kas toliau. Smalsumas nugalėjo. Visuomet įdomu ir atsakinga imtis ilgametražio darbo – ilgos distancijos“, – pasakoja naujojo LNK serialo „Juodos katės“ viena iš režisierių Inesa Kurklietytė. Kūrėjos dokumentiniai filmai vis pildo  apdovanojimų kraitį tarptautiniuose festivaliuose. O pati Inesa sakosi esanti iš tų režisierių, kuriems nėra blogų žanrų. Filmuojant serialą yra daug vietos profesionalumui, intuicijai, meninėms paieškoms augti. Serialas rodomas pirmadieniais-ketvirtadieniais

– Kokia yra darbo seriale specifika? Kuo ji patraukli ar sudėtinga?

– Po poros mėnesių darbo arba viskas ima erzinti, arba komanda sutvirtėja, suauga, supranta vieni kitus iš žvilgsnio. Štai tuomet ir atsiranda tikrasis filmavimo aikštelės skonis. „Juodų kačių" komanda yra kūrybinga, linksma, ištverminga. Tikiuosi, jog ir žiūrovai pajus tą kūrybišką energiją, kurioje dirbame filmavimo metu.

– Kaip sutariate su aktoriais?  Ar jie mėgsta paimprovizuoti?

– Labiausiai intriguoja kaskart pasinerti į iššūkius, kuriuos tenka patirti filmavimo aikštelėje. Patinka ieškoti kino kalbos drauge su operatoriais, aktoriais. Žinoma, tenka susidurti ir su nelengvomis psichologinėmis scenomis, ir su kaskadiniais triukais. Labiausiai mane džiugina, kai aktoriai neskirsto vaidmenų į kino, teatro ar serialo. Jie dirba visa širdimi, visa jėga.

Na, kad ir vieno pagrindinių vaidmenų atlikėjas Martynas Vaidotas atlieka sudėtingiausius uždavinius  tiek  meilės, tiek muštynių, tiek kaskadinių triukų automobiliuose scenose. Jis būtų visai teisus, jei priimtų dublerio pagalbą, tačiau pačiam aktoriui tai būtų ne lygis. Filmavimo aikštelėje nė karto iš jo neišgirdome „negaliu“. Puikus aktorių merginų kolektyvas, kiekviena iš jų man  yra įdomi asmenybė. Ieškome charakterių niuansų kartu, daug kalbamės. Esu reikli režisierė, tačiau gabūs aktoriai mėgsta, kai jiems keliami aukštesni reikalavimai.

– E. Kalėdos scenarijus – vyriškas: daug veiksmo, ginklų. Ar tai, kad režisierės – moterys, sušvelnina siužetą, prideda istorijai daugiau moteriškumo?

– Prodiuserių pasirinkimas – vyriškas scenarijus plius moterų režisūra - puiki galimybė atskleisti abi mėnulio puses. Pasakojant  aštrų,  intriguojantį siužetą, atskleisti ir įžvelgti psichologinius niuansus, detales, esmę. Pasaulį gi sukūrė vyras ir moteris...

– Pagrindinės herojės, kaip sako scenarijaus autorius: nuožmios, plėšrios, švelnios, jaukios - kaip katės. Kokios jos moterys Jūsų akimis?

– Moteris gali būti visokia. O trys išradingos moterys vienoje draugijoje - tai jau dinamitas. Aktorės kuria labai skirtingus charakterius. Stengiamės, kad tai būtų gyvi charakteriai, o ne vaikščiojantys stereotipai. Man visos „Juodų kačių" herojės labai brangios. Kartais mielesnė viena, kartais – kita. Neskirstau jų į teigiamas ir neigiamas. Kiekviena gali nustebinti. Gerai, kad aktoriams yra vietos kurti gyvus, realius personažus, todėl ir pamilstame juos filmuodami. Tikimės, jog juos pamils ir žiūrovai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių