G. Nausėda ragina Vyriausybę užtikrinti finansavimą moksliniams tyrimams

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia abejojantis, ar pavyks pasiekti partijų susitarime įtvirtintą mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) finansavimo lygį jau 2024-aisiais, bei ragina Vyriausybę tolygiau skirstyti biudžetą šiai sričiai.

Tai šalies vadovas aptarė pirmadienį susitikime su valstybės kontrolieriumi Mindaugu Macijausku, informavo Prezidentūra.

„Pernai rugsėjį pasirašytas Politinių partijų susitarimas dėl švietimo yra didelis laimėjimas, į jį daug vilčių ir lūkesčių dėjo švietimo ir mokslo bendruomenės. Prezidentas pažymėjo, kad šiuo metu kyla abejonių, ar švietimo susitarimas bus pilnai vykdomas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje“, – teigiama Prezidentūros pranešime.

Parlamentinių partijų susitarime numatyta, kad asignavimai mokslinės technologinės eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklai aukštajame moksle ir valdžios sektoriuje bus didinami tolygiai ir iki 2024-ųjų turėtų siekti ne mažiau nei 0,75 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

2018-aisiais šis rodiklis buvo 0,3 procento, o 2030-aisiais užsibrėžtas tikslas – 1 proc. BVP.

Prezidento teigimu, užtikrinti tolygų MTEP finansavimo augimą būtina jau šių metų biudžete, tačiau tiksli siekiamybė neįvardijama.

„Žvelgiant toliaregiškai, Prezidento nuomone, švietimo finansavimas yra tarp svarbiausių šalies išlaidų po gynybos finansavimo. Šalies vadovas tikisi, kad partijų susitarimas dėl švietimo bus pilnai vykdomas šiemet rengiant biudžeto projektą“, – teigia Prezidentūra.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
PASTABA:žalieji uždraudė LIETUVOJE tyrimus atlikinėt ant gyvūnų---- net medicinos akademijoje gyvūnai neoperojami .ŽMOGUS yra nurašytas .Pradėti reikėtu nuo mokyklinių valstybinių mokinių rašymo/ranka,/,gerų mokslo žinių pagrindų,loginio mąstimo ir lavinimo...Kokie tyrimai pas ŽMOGAI?

TYRIMAI JAU SENIAI PRADĖTI...

TYRIMAI JAU SENIAI PRADĖTI... portretas
Šiaip, tyrimai paprastai daromi ant beždžionių, pelyčių. Lietuvoje tai atliekama ant savo piliečių. Landsberginė šutvė analizuos kiek piliečių išgyvens po 2022 metų žiemos...

Nustebusi

Nustebusi portretas
27 metus atgal mokslo tyrimams ir eksperimentiniai plėtrai buvo skiriama apie 6 proc. Lietuvos BVP. Ir aktyviai buvo deramasi dėl didesnių sumų šiam sektoriui, nes tuomet puikiai buvo suvokiama, kokią pridėtinę vertę gali duoti išradimų ir mokslo plėtros vystymas. Kas įvyko? Visą biudžetą suvalgė medikai su jurisdikcijos atstovais, ar kaip?
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių