- „Kauno diena“, Jūratė Skėrytė (BNS)
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Pristatydamas 19-osios Vyriausybės programą paskirtasis premjeras socialdemokratas Gintautas Paluckas ją vadino didelės valstybės programa. „Iš tikrųjų ši Vyriausybės programa yra didelės valstybės programa, o didelė valstybė turi didelę širdį, į kurią telpa visas rūpestis ir empatija, kuri reikalinga mūsų žmonėms“, – Seime ketvirtadienį sakė jis.
„Ačiū dėl programos pristatymo, mes turime galimybę pagyventi nerealių, gražių svajonių šalyje“, – Vyriausybės programą įvertino konservatorius Jurgis Razma.
Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Artūras Zuokas ironizavo, kad klausant paskirtojo premjero nuo žodžių „sieksime ir gerinsime“ apsvaigo galva „kaip geros žolės parūkius“, nors jos nerūko, ir abejojo būtinybe steigti Regionų ministeriją.
„Manyčiau, kad moderni valstybė šiandien turėtų kalbėti, pavyzdžiui, apie Dirbtinio intelekto taikymo viešajame sektoriuje ministeriją, paskirti ministru virtualų DI ir duoti jam gerus viceministrus. Nereikėtų ginčytis ir tarp koalicijos partnerių, kas tą postą užimtų ir suformuluoti tris uždavinius – švietimo, sveikatos ir regionų problemos sprendimas. Neabejoju, kad tai būtų efektyvesnis kelias nei Regionų ministerijos steigimas“, – kalbėjo parlamentaras.
I. Šimonytė: naujos Vyriausybės programoje didelių krypties pokyčių nematyti
Naujos Vyriausybės programoje didelių krypties pokyčių nematyti, sako kadenciją baigianti premjerė konservatorė Ingrida Šimonytė.
„Paskaičiau programą ir supratau, kad niekas nesugriuvo. (...) Krypties kokių nors didelių pokyčių aš nematau“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė ji.
I. Šimonytė teigė atidžiai nenagrinėjusi 19-osios Vyriausybės programos, tačiau kiek spėjo paskaityti, akivaizdu, kad greitų sprendimų, kurių opozicijoje buvę socialdemokratai ir demokratai reikalavo iš centro dešinės valdančiųjų, nėra ir jų programoje.
„Tie dalykai, kurie būdavo pateikiami kaip spręstini čia pat ir dabar, pavyzdžiui, dalyvavimas antrojoje pakopoje, kur reikėjo prieš rinkimus tuoj pat ir registruoti projektus, ir leisti visiems išeiti iš antros pakopos, ir kitus dalykus padaryti, dabar jau matome iš programos ir jos pristatymo, kad bus tik plati diskusija kitais metais, tada kažkas ieškos sprendimų“, – sakė I. Šimonytė.
„Visada politikoje taip būna. Pasibaigė rinkimai, reikės dirbti, akivaizdu, kad paprastų sprendimų sudėtingoms problemoms nei jų yra, nei aš jų galiu sugalvoti iš kepurės, nei būsima Vyriausybė juos sugalvos iš kepurės“, – tvirtino konservatorė.
Laikinos Vyriausybės vadovė, lygindama savo darbo pradžią su 19-ojo Ministrų kabineto darbo pradžia, pažymėjo, kad situacija skiriasi iš esmės.
„Žiūrėdama į 2020 metų gruodžio vidurį, kai Vyriausybė pradėjo dirbti, kai ligoninių užimtumas buvo 95 proc. (dėl COVID-19 pandemijos – BNS), reanimacijos – irgi 95 proc., kiekvieną dieną mirdavo daugybė žmonių, tiesiog degė visa mūsų sveikatos sistema, ta situacija, kurią perduodame būsimai Vyriausybei, yra tiesiog nesulyginama“, – sakė I. Šimonytė.
„Tai reiškia, kad Vyriausybė galės galvoti ne apie gaisrų gesinimus, kas ir matyti iš jos programos, o galvoti apie tai, kas bus daroma toliau“, – pabrėžė ji.
Daug opozicijos kritikos sulaukusi dėl nepriimtos mokesčių reformos konservatorė sakė, kad ir iš naujos Vyriausybės programos neaišku, kaip jie bus keičiami.
Laikinoji premjerė atkreipė dėmesį, kad socialdemokratams, demokratams ir „Nemuno aušrai“ reikės suderinti skirtingus požiūrius bei duotus pažadus rinkėjams.
„Kiek pavyks suvienodinti programines nuostatas dėl įstatymų pakeitimų, dėl konkrečių mokestinių nuostatų pakeitimų, ypač lengvatų ir išimčių naikinimų, kur visada interesų grupės būna labai stiprus žaidėjas diskusijoje, pamatysime“, – sakė ji.
Paskirtasis premjeras socialdemokratas G. Paluckas ketvirtadienį Seimui pateikė 19-osios Vyriausybės programą.
Joje numatomi progresyvesni mokesčiai, biurokratizmo mažinimas, atlyginimų kėlimas viešojo sektoriaus darbuotojams, spartesnis pensijų didinimas, tinkamas krašto apsaugos ir kelių finansavimas, visokeriopas Ukrainos rėmimas.
Vyriausybės programos tvirtinimas suplanuotas gruodžio 12 dieną. Tai padarius prisieks ir pareigas pradės eiti G. Palucko vadovaujamas Ministrų kabinetas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Po Žemaitaičio kritikos – Skvernelio atsakas
Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis siūlo koalicijos partneriui, „Nemuno aušros“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui ir kitiems gynybos finansavimo didinimo skeptikams nuvykti į Ukrainą ir įsitikinti, kodėl reikia tai daryti. ...
-
Lietuvos ekspertė Dalia Leinartė išrinkta į Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetą
Lietuvos ekspertė Dalia Leinartė Niujorke išrinkta į Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetą, trečiadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM). ...
-
Čmilytė-Nielsen ragina valdančiuosius nustoti gudrauti
Lietuvai ketinant iki 2030-ųjų gynybai skirti ženkliai didesnį finansavimą gynybai, opozicinių liberalų lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad diskusijos dėl lėšų paieškos šiam tikslui įgyvendinti atrodo chaotiškos...
-
Šakalienė: turime skubiai gauti pinigų
Lietuvai per artimiausią penkmetį gynybai planuojant skirti 5–6 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) bei dalį lėšų tikintis padengti europiniais pinigais, krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė sako, kad reikės spausti Eu...
-
Žemaitaitis apie gynybos finansavimą: galim sutaupyti – yra vienas variantas1
Valdančiosios „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis teigia, kad diskusijos dėl šaltinių didesniam gynybos finansavimui koalicijoje nėra prasidėjusios. ...
-
Skvernelis ir Vaičiūnas aptars energetikos aktualijas
Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis ir energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas trečiadienį ketina aptarti Lietuvos pasirengimą sinchronizavimui su kontinentinės Europos tinklais, būsimus pokyčius atsinaujinančios energetikos sektoriuje, energetik...
-
Nausėda: tokio laiko ar tokios prabangos mes neturime (interviu)4
Lietuvai ketinant iki 2030-ųjų gynybai skirti ženkliai didesnį finansavimą, prezidentas Gitanas Nausėda siūlo tai daryti naudojant Lietuvos valiutos atsargas. ...
-
Vyriausybė teiks išvadą dėl siūlymo mokyklose įteisinti anonimines apklausas apie smurtą ir patyčias
Trečiadienį Vyriausybė pateiks išvadą dėl Seimo narių siūlymo mokyklose įteisinti anonimines apklausas apie smurto ir patyčių plitimą. ...
-
Seimo komitetas: Baltarusijos opozicijos pasai su raiteliu Lietuvoje neturės teisinės galios2
Baltarusijos opozicijos ketinami spausdinti „pasai“ su lietuvišką Vytį primenančiu simboliu Lietuvoje neturės teisinės galios. ...
-
Prezidentas įteikė valstybinį apdovanojimą Vokietijos gynybos ministrui
Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį Vokietijos gynybos ministrą Borisą Pistoriusą (Borisą Pistorijusą) apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiuoju kryžiumi. ...