- Milena Andrukaitytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis privilegijų grąžinimu pavadino Seimo valdybos sprendimą dėl automobilių nuomos.
Klausimą svarstant Etikos ir procedūrų komisijoje (EPK) tam neprieštaravo ir „valstiečių“ frakcijos atstovai, o Virgilijus Poderys buvo vienas projekto rengėjų.
Spalio 23 dieną Seimo valdyba balsavo dėl parlamentinei veiklai skiriamų lėšų naudojimo tvarkos pakeitimų, tarp jų – grąžinti automobilių nuomą, tam leidžiant panaudoti iki 30 proc. šių lėšų, leisti pirkti kompiuterinę techniką, apmokėti kvalifikacijos kėlimo, svečių priėmimo išlaidas.
Už sprendimą balsavo šeši Seimo valdybos nariai, tarp jų „valstietis“ Arvydas Nekrošius, o vienintelė Seimo pirmoji vicepirmininkė „valstietė“ Rima Baškienė, susilaikė.
Parlamento vadovas Viktoras Pranckietis šio Seimo valdybos sprendimo nepasirašė, nors pats už jį balsavo, ir teikia jį valdybai persvarstyti „dėl posėdžio metu iškilusių abejonių“.
LVŽS vadovas R. Karbauskis antradienį išplatino pareiškimą, jog Seimo Etikos ir procedūrų komisijos siūlymu minimus pakeitimus priėmusi valdyba „pamažu grąžina privilegijas“.
Tarp rengėjų – „valstietis“
Seimo Etikos ir procedūrų komisija spalio viduryje bendru sutarimu priėmė sprendimą siūlyti valdybai keisti su parlamentine veikla susijusių išlaidų naudojimo tvarką. Išvadų rengėjai šiuo klausimu buvo V. Poderys ir opozicijos atstovė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
V. Poderys komentuodamas situaciją BNS sakė nemanantis, jog automobilių nuomos grąžinimas būtų privilegija.
„Mes siūlėm, kad būtų galima panaudoti iki 30 proc. lėšų, kad nebūtų piktnaudžiavimo. Dabar, jei žmogus nusipirko automobilį ir tapo Seimo nariu, per laiką patiria amortizacijos arba nusidėvėjimo sąnaudas. Jei būtų nuomos santykiai, tai būtų padengiama, o dabar visos Seimo nario išlaidos nėra padengiamos, nors naudojama parlamentinei veiklai“, – sakė V. Poderys.
„Ar čia privilegija – aš niekur nematau, kad čia būtų privilegija. Paprastai darbovietėse, jei darbuotojai naudoja (automobilius – BNS) darbo reikalams, dengiamos ir nusidėvėjimo sąnaudos“, – tvirtino „valstietis“.
Neįžvelgiu privilegijų, yra limitas, jei tu gali iš kanceliarinių skirti 30 proc. nuomai, tai važiuok.
LVŽS frakcijos seniūno pavaduotoja, EPK vicepirmininkė Aušrinė Norkienė BNS irgi teigė nematanti privilegijų grąžinimo.
„Mes numatėm, kad tai nėra išperkamoji nuoma, negrąžinom į buvusią tvarką, tai nebus išperkamoji nuoma. Neįžvelgiu privilegijų, yra limitas, jei tu gali iš kanceliarinių skirti 30 proc. nuomai, tai važiuok“, – sakė Seimo narė.
Liberalų atstovė V. Čmilytė-Nielsen sakė besilaikanti pozicijos, kad siekiantys piktnaudžiauti vis viena suras landas, kokios bebus taisyklės.
„Mano požiūris toks: tie, kas nori piktnaudžiauti, piktnaudžiauti randa kur. Tie, kas veikia skaidriai ir tvarkingai, taip ir elgiasi, nepriklausomai nuo to, ar yra draudimai, ar ne“, – BNS sakė V. Čmilytė-Nielsen.
V. Pranckietis teikia persvarstyti
Seimo valdyba dėl lėšų naudojimo tvarkos pakeitimo balsavo prieš porą savaičių, tačiau parlamento vadovas Viktoras Pranckietis, nors pats balsavo „už“, jo nepasirašė ir dokumentas iki šiol neįkeltas į teisės aktų bazę.
„Seimo pirmininkas jo nepasirašė ir praėjusią savaitę, spalio 30 dieną, parašė raštą, kuriuo prašo klausimą persvarstyti valdyboje dėl posėdžio metu iškilusių abejonių“, – BNS sakė V. Pranckiečio atstovė spaudai Karolina Frolovienė.
Pasak atstovės, viešojoje erdvėje kilus diskusijoms dėl priimto sprendimo Seimo pirmininkas „iš dviejų blogybių pasirinko mažesnę“ ir siūlo valdybos nariams dar kartą apsvarstyti siūlymus.
Klausimas įtrauktas į trečiadienio Seimo valdybos darbotvarkę.
Seimo pirmoji vicepirmininkė „valstietė“ Rima Baškienė sako, kad parlamento vadovas turi teisę grąžinti valdybai persvarstyti sprendimą. Ji pati vienintelė valdyboje susilaikė balsuodama dėl parlamentinei veiklai skiriamų lėšų naudojimo tvarkos.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
L. Kasčiūnas su ES ministrais Briuselyje aptars paramą Ukrainai, Bendrijos pajėgumus
Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas antradienį dalyvaus Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime Briuselyje. ...
-
Seime prisieks keturi nauji parlamentarai
Seime antradienį prisieks keturi nauji parlamentarai – Rimas Jankūnas, Vytautas Juozapaitis, Rūta Miliūtė ir Paulius Visockas. ...
-
Prezidentas Seimui teiks G. Palucko kandidatūrą į Vyriausybės vadovus2
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Seime pristatys socialdemokrato Gintauto Palucko kandidatūrą į premjero pareigas. ...
-
G. Landsbergis susitikime: tapome Rusijos kišimosi į Moldovos rinkimus liudininkais3
Lietuvos ir Rumunijos iniciatyva, Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai pirmadienį susitiko su Moldovos vicepremjeru ir užsienio reikalų ministru Mihajumi Popšojumi bei aptarė veiksmus, kurie galėtų sustiprinti paramą šalies ...
-
G. Nausėda kalbėjosi su D. Trumpu4
Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį telefonu kalbėjosi su išrinktuoju JAV prezidentu Donaldu Trumpu. ...
-
Kandidatu užimti užsienio reikalų ministro postą įvardijamas K. Budrys6
Vienas iš kandidatų į užsienio reikalų ministrus – prezidento Gitano Nausėdos patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys, pirmadienį skelbia portalas „15min“. ...
-
D. Trumpo komanda – kaip pasikeis Amerika?
Kai Amerika prezidentu vėl išrinko Donaldą Trumpą, kilo nerimas, ypač Europoje. Siūlyta palaukti, ką D. Trumpas kvies į savo komandą. Pradėjus rinkti komandą ir pristačius kandidatus į svarbiausius Amerikos postus kilo daug diskusijų, kas i...
-
G. Paluckas: į Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkus siūlomas A. Sysas5
Į Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkus siūlomas socialdemokratas Algirdas Sysas. Tai BNS patvirtino naujosios valdančiosios daugumos kandidatas į premjerus Gintautas Pluckas. ...
-
Valdantieji atsisako opozicijai atiduoti vadovavimą Seimo Audito komitetui8
Socialdemokratų, demokratų ir „Nemuno aušros“ valdančioji dauguma nesutinka opozicijai atiduoti Seimo Audito komiteto vadovo pareigų. ...
-
Buvusių darbų atsisakę Seimo nariai: dabar belieka nemokamai savo išmintį žarstyti3
Seimo nariai negali vadovauti įmonėms, skaityti už pinigus paskaitų, dainuoti ar dirbti kito darbo. Į naują Seimą pateko nemažai naujokų, turinčių verslus, kai kurie vadovauja net kelioms įmonėms. Vieni įmonių vadovais sako paskyrę pavaduotojus...