G. Paluckas mato galimybę demokratams ir „valstiečiams“ dirbti kartu

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas į premjero postą Gintautas Paluckas sako matantis galimybę potencialiems koalicijos partneriams – demokratams ir „valstiečiams“ – dirbti kartu.

„Tai yra mūsų pareiga pamėginti. Jeigu pavyks – pavyks, jeigu nepavyks, nepavyks“, – žurnalistams antradienį Seime sakė G. Paluckas.

„Mes, aišku, žiūrime pozityviai. Pirmiausia dėl programinių nuostatų persidengiamumo, o asmeniškumus patyrę politikai turėtų įveikti arba bent jau laikinai padėti į stalčių“, – kalbėjo politikas.

Po skilimo 2021 metais nesutaria „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ir demokratų lyderis Saulius Skvernelis.

S. Skvernelis tiesiai neatsako į klausimą, ar dirbs vienoje valdančiojoje koalicijoje su „valstiečiais“.

Tuo metu R. Karbauskis yra sakęs, jog apsižodžiavimai su Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vedliu netrukdo kartu būti koalicijoje.

Antradienį demokratų ir „valstiečių“ derybininkai su potencialiais koalicijos partneriais įvertins partijų programų suderinamumą.

Trečiadienį numatytos dvišalės konsultacijos su Liberalų sąjūdžiu ir „Nemuno aušra“.

Konsultacijoms kviečiamų partijų sąrašą socialdemokratai išplėtė po praėjusį trečiadienį vykusio LSDP partijos prezidiumo.

„Pokalbiai visa apimantys. Pirmiausia, dėl programinių nuostatų, po to bus aptarinėjamas ir tam tikras politinis apetitas pozicijoms, kas galėtų kokius darbus geriausiai atlikti“, – kalbėjo G. Paluckas.

Pasak G. Palucko, LSDP koalicijos sutartis parengta socialdemokratų rinkimų programos pagrindu.

„Ten mes kalbame apie bendruosius principus, kurių, be abejo, turėtų laikytis bet kokie ruošiantys bendradarbiauti partneriai“, – teigė jis.

„Bet svarbiausia tai yra mūsų viešojo politinio gyvenimo sritis – viešųjų paslaugų teikimas, finansavimo tvarumas, gynybos finansavimas, parama Ukrainai“, – sakė politikas.

G. Palucko teigimu, šeštadienį vyksiančiame tarybos posėdyje ketinama apsispręsti dėl koalicijos sudarymo.

Šią savaitę taip pat paaiškės ministerijų ir pozicijų Seime tarp partnerių pasidalijimas. Vis dėlto konkrečios pavardės nebus aiškios.

Socialdemokratų kandidatas į premjerus neatskleidė, kokias sritis partneriams siūlo LSDP.

V. Čmilytė-Nielsen: liberalai nėra susitaikę su darbu opozicijoje

Seimo pirmininkė ir Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia kol kas negalinti tvirtinti, kad jos vadovaujama politinė jėga yra susitaikiusi su darbu opozicijoje būsimajame parlamente.

Vis tik ji pakartojo, kad socialdemokratams kalbantis su „valstiečiais“ ir „Nemuno aušra“, liberalai su rinkimus laimėjusia partija derybų neves.

„Ne, negaliu pasakyti kol kas šito“, – antradienį Seime sakė politikė, paklausta, ar liberalai susitaikę su darbu opozicijoje.

Taip ji kalbėjo po to, kai partijos vicepirmininkas Eugenijus Gentvilas pirmadienį LRT laidoje „Forumas“ teigė, kad liberalai jau yra susitaikę su opozicijos vaidmeniu būsimoje kadencijoje.

„Situacija šiuo metu yra tokia, kad socialdemokratai ieško sprendimų, matome, kad ta paieška nėra lengva, suskaičiavau, kad bent penki variantai pas juos yra“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

V. Čmilytė-Nielsen pakartojo, kad liberalai dėl galimos koalicijos su socialdemokratais nesikalbės, kol LSDP prioritetą teikia „valstiečiams“ ir „Nemuno aušrai“.

„Pokalbių įvairių mes esame turėję, ir tarp turų, ir po antrojo turo, bet tokio konkretaus derybinio pokalbio nebuvo ir jo negali būti, kol socialdemokratai savo prioritetu viešai įvardiję darbą su valstiečiais-žaliaisiais ir „Nemuno aušra“, – dėstė liberalų lyderė.

„Šiuo metu tokio pokalbio (su socialdemokratais – BNS) neplanuoju“, – pridūrė ji.

„Nemuno aušros“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis pirmadienį kalbėjosi su socdemų kandidatu į premjerus G. Palucku ir sutarė, kad vėliau susitiks šių politinių jėgų derybinės grupės.

Liberalai teigia iki šiol tokio kvietimo nesulaukę.

LSDP naujame Seime užsitikrino 52 mandatus. Antra liko Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 28 mandatais, trečia – partija „Nemuno aušra“ su 20 mandatų.

Dar 14 mandatų gavo Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, 12 mandatų – Liberalų sąjūdis, aštuonis mandatus užsitikrino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tris – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, po vieną mandatą – Nacionalinis susivienijimas ir partija „Laisvė ir teisingumas“. Į Seimą pateko ir du save išsikėlę politikai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Socbebrai prieš rinkimus sakė, kad raudona linija į koalicijas po rinkimų konservatoriams ir žemaitaitininkams. Dabar jau kviečia antisemitus Nemuno dešrą susitikimui dėl koalicijos. Tuo daro didelę žalą Lietuvai propaguodami antisemitizmą.

Anonimas

Anonimas portretas
cia mano nupmone ,,,valstieciai,,, yra viena is kulturingiausiu partiju nepalyginti su Skverneliu ispucia savo akis ir visada nori listi ten kur nereikia ypac nori uzimti dideli posta vaidina virsininka

34 metų \\\\\.../////

34 metų  \\\\\...///// portretas
"darbo" tęsinys.___Nieko naujo "mūsų" tvartelyje.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių