Prezidentūra dėl privalomosios karo tarnybos pasisakė kategoriškai

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkui Giedrimui Jeglinskui užsiminus apie galimybę ilginti privalomosios karo tarnybos laikotarpį, Prezidentūra pabrėžia – tokiems planams reikėtų didelių investicijų į karinę infrastruktūrą ir karių aprūpinimą. Be to, šalies vadovo vertinimu, sprendimai dėl tarnybos laiko turėtų būti paremti kariuomenės ir Krašto apsaugos ministerijos (KAM) bendru vertinimu.

„Privalomosios pradinės karo tarnybos laiko prailginimas be papildomų investicijų yra neįmanomas. Investuoti reikėtų ne tik į papildomą infrastruktūrą kariams, bet ir į jų aprūpinimą“, – komentare Eltai teigė prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis.

„Tokio pobūdžio sprendimas turi būti gerai paruoštas, o tai yra tiesioginė Lietuvos kariuomenės ir Krašto apsaugos ministerijos vadovybės atsakomybė. Būtent čia turėtų būti suformuluotas karinis ir karinis-politinis patarimas su konkrečiais paskaičiavimais, įgyvendinimo planais“, – pabrėžė jis.

Be to, Prezidentūra pabrėžia ir visuotinės gynybos principo svarbą.

„Prezidentas pabrėžia, kad šiuo metu stiprinant valstybės gynybą ypač svarbus yra visuotinės gynybos principas, kuris reiškia, kad kilus grėsmei valstybę ginti turi būti pasirengę ne tik valstybės ginkluotosios pajėgos, bet ir jos piliečiai, kad valstybė turi būti ginama tiek karinėmis, tiek nekarinėmis priemonėmis“, – teigiama komentare.

Privalomosios pradinės karo tarnybos laiko prailginimas be papildomų investicijų yra neįmanomas.

ELTA primena, kad Seimo NSGK pirmininkas Giedrimas Jeglinskas praėjusią savaitę LRT televizijai užsiminė, jog ketina inicijuoti diskusijas dėl privalomosios karo tarnybos terminų ilginimo bei moterų šaukimo.

„Tarnyba turi būti metai, gal ir dviejų metų“, – teigė jis, pažymėdamas, jog taip tarnyba taptų efektyvesnė.

Savo ruožtu Lietuvos kariuomenės vadas Raimundas Vaikšnoras tokią idėją sutiko pozityviai. Anot generolo, būtų galima pradėti diskusijas šiuo klausimu ir įsivertinti galimybes ilginti šauktinių tarnybą.

Teigiamai idėją vertina ir krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė, tačiau akcentuoja, kad iš pradžių reikia išspręsti esmines kariuomenės infrastruktūros problemas.

Tuo metu premjeras Gintautas Paluckas mano, kad artimiausiu metu jo vadovaujama Vyriausybė apie tai nediskutuos. Socialdemokrato teigimu, šiuo metu krašto apsaugos srityje yra svarbesnių temų.

Tiesa, liepos mėnesį Seimas pritarė siūlymui didinti privalomajai karo tarnybai šaukiamų jaunuolių skaičių.

Šįmet į privalomąją tarnybą ketinama pašaukti per 3,8 tūkst. jaunuolių. Kasmet šis skaičius palaipsniui augs ir nuo 2027 m. tarnauti bus kviečiama daugiau kaip 6 tūkst. prievolininkų – ribiniai skaičiai sieks nuo 4240 iki 7040 vaikinų. KAM vertinimu, ilgainiui tai sudarys sąlygas pereiti prie visuotinio šaukimo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Nematau ką čia būtų verta ginti. Gabrielius jau Graikijoj, senuolį irgi ten išskraidins, kai reikės, o visi kiti neverti mano gynybos.

Manyčiau

Manyčiau portretas
Reįkėtų prezidentui dukras atsivežti iš užsienio.Kilus karui , pirmas išskris lėktuvu, palikęs mus miriop.Jei žinočiau, niekad nebalsuočiau už Nausėdą: nieko jis ir nepadarė, tik bijodavo kitų, tylėdamas.Mūsų politikai tik sėdi tam, kad apsįrūpintų finansiškai...

O

O portretas
Ar atsilaikys mūsų armija prieš Rusijos 1.5 milijono karių?
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių