Seimas atmetė E. Dambrauskienės kandidatūrą į generalines prokurores

  • Teksto dydis:

Parlamentarai antradienį per slaptą balsavimą nepritarė, kad Kaišiadorių apylinkės teismo pirmininkė 46 metų Edita Dambrauskienė būtų paskirta generaline prokurore.

Už jos kandidatūrą buvo 50 Seimo narių, prieš buvo 49, susilaikė 19.

Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė skelbdama balsavimo rezultatus pareiškė, kad frakcijų seniūnai nevaldo situacijos, nes trys frakcijos - konservatoriai, socialdemokratai bei Liberalų sąjūdis - žadėjo savo balsus „už“, o balsadėžėje jų rasta tik pusšimtis.

„Norėčiau atkreipti dėmesį, frakcijų vadovai, kurie sakėte, kad balsuosite už, nevaldote situacijos“, - sakė L.Graužinienė.

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Petras Gražulis po balsavimo replikavo, kad Seimas taip parodė nepasitikėjimą ne kandidate į prokuratūros vadoves, o prezidente.

„Manau, ne kandidato problema, bet problema yra pačios prezidentės, jos vadovavimo būdo. Matome, kad šiandien išreikštas nepasitikėjimas ne kandidatei į prokurorus, bet išreikštas nepasitikėjimas prezidente“, - pareiškė jis.

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Gylys tvirtino, kad kitą kartą valstybės vadovė turėtų pateikti du ar tris kandidatus vadovauti Generalinei prokuratūrai.

„Noriu tik pranešti viena - kad Kaišiadoryse resursas išsemtas“, - replikavo socialdemokratas Bronius Bradauskas, kurio rinkimų apygardoje prezidentė rado kandidatę.

Pagal Konstituciją, generalinį prokurorą penkerių metų kadencijai skiria prezidentas Seimo pritarimu.

„Kaip matematikoj rašome „du“, o mintyse sakome „penki“, - slapto balsavimo rezultatus įvertino parlamento vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas.

Jis pranešė, kad rugsėjo pradžioje per susitikimą su Seimo valdyba prezidentė Dalia Grybauskaitė informavo parlamentarus, kad atmetus antrą kandidatą į generalinius prokurorus naujos kandidatūros šiam Seimui ji nebeteiks.

„Prezidentė, atėjusi į valdybą, pasakė, kad ji teiks paskutinį kartą bent šioje kadencijoje. Sakė, kad daugiau neteiks, gyvensime su laikinuoju“, - žurnalistams sakė A.Sysas.

Opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius tvirtino, kad dalis parlamentarų savo balsavimu už kažką keršijo D.Grybauskaitei.

„Prezidentė siūlė kandidatę, kuri nepriklausė prokuratūros sistemai, gana kvalifikuotą kandidatę, niekas neturėjo priekaištų jos kvalifikacijai, bet sistema nuo pat pradžių labai aiškiai demonstravo rezistenciją, kad nenori tokios kandidatės. Matome valdančiųjų koalicijos, bent jau nemažos dalies, norą už kažką keršyti prezidentei, todėl kenčia ir prokuratūra, ir visa Lietuva“, - teigė jis.

Anot jo, „valdantieji nesugeba perlipti per save ir objektyviai vertinti prezidentės siūlomo kandidato“.

Opozicinio Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis tvirtino, kad per slaptą balsavimą veidmainiavo didžiosios frakcijos.

„Matant visą aritmetiką turbūt reikia labai aiškiai pasakyti - jeigu Liberalų sąjūdžio frakciją sudaro tik 11 narių, iš jų dar du šiandien nebuvo posėdyje ir tik devyni dalyvavo balsavime, kaip bedėliosime, iš esmės viskas krypsta į didžiąsias dvi frakcijas, tai yra Socialdemokratų ir Tėvynės sąjungos. Vien tik jų sudėjus balsus turėtume apie 70 Seimo narių. Akivaizdu, kad vyko kažkokie užkulisiniai žaidimai“, - skaičiavo E.Masiulis.

Pasak jo, didžiausia atsakomybė dėl balsavimo rezultatų tenka valdančiajai daugumai, „pirmiausia socialdemokratams, kurie labai tvirtai ir prezidentei žadėjo, ir čia, Seimo salėje, sakė, kad palaikymas bus“.

„Situacija tampa iš tikrųjų tragikomiška, aš sunkiai įsivaizduoju, kas galėtų būti teikiamas trečią kartą kandidatu į generalinius prokurorus po tokių dviejų balsavimų. (...) Dabar jeigu Barackas Obama būtų teikiamas į Lietuvos generalinius prokurorus, jis nepraeitų Seime“, - kalbėjo liberalas.

Jo teigimu, dėl politikų žaidimų kenčia prokuratūra, ji priversta dirbti su laikinuoju vadovu, taip pat kenčia „valstybės stabilumas ir valstybės institucijų tarpusavio supratimas“.

Generalinė prokuratūra be nuolatinio vadovo liko birželio viduryje, kai baigėsi Dariaus Valio kadencija. Šalies vadovė į generalinius prokurorus anksčiau siūlė Kauno apygardos teismo pirmininką Nerijų Meilutį, bet Seimas šiai kandidatūrai nepritarė. Prokuratūrai dabar laikinai vadovauja generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

monica

monica portretas
Vis tiktai šį kartą LR Seimas pasielgė teisingai, patinka kam tas ar nepatinka. Nieko neturiu nei prieš kandidatę, nei prieš moteris aplamai, bet reikia užbaigti vieną kartą praktiką siūlyti kandidatūras iš bažnytkaimių, į tokias svarbias ir atsakingas pareigas respublikoje. Tai siūloma iš N.Akmenės, tai iš Kaišiadorių, ir vis su patosu norima pabrėžti, kad tai neeilinė asmenybė. Jei neeilinė, kodėl jinai dirba bažnytkaimyje? Jei neeilinė asmenybė, toks neeilinis protas ir sugebėjimai seniai turėjo būti pastebėti, ir turėjo būti seniai sostinėje, ar bent Kaune....

Renė

Renė portretas
Viskas aišku.Kaip visada,Prezidentė stengiasi pasiūlyti tokį kandidatą,kuris būtų toli nuo bet kokių klanų,o klanus remia daugiausia nusikaltėlių turinčios partijos,todėl ir stengiamasi atsisakyti Prezidentės siūlytų.Ir tol nebus išrinktas generalinis prokuroras,kol nebus pasiūlytas tinkamas nusikaltėliams.

NA NA

NA   NA portretas
seimas atmetė ,nes seimą sudaro, seni sukčiai ir bijo naujovių _______jei būtu išrinktas naujas generalinis prokuroras ,kuris būtu nepriklausomas nuo konservatorių ir iškeltu visas užmigdytas bylas ,kuriose pagrinde yra seimo sukčiai ,tai žmonės galėtu išsirinkti naują seimą ,bet tai tik mūsų rinkėjų viziją ,kuriai sunku bus realizuotis kol seime " sėdi "sukčiai ,kurie renkasi sau parankų prokurorą ______lietuva ir toliai grimzda į korupcijos liūną ,,,,sėkmės , gyvenk čia ir dabar ,nes tai praeis ,,,,,,,
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių