Rastas J. V. Prigožino bikinis

Atlikęs bausmę Sibire, Vladimiras Iljičius Uljanovas (1870–1924) patraukė į Vakarus. Nuo 1900-ųjų iki 1905 m. jis gyveno Šveicarijoje, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Per šį bastymosi laiką jis spėjo išleisti žymiąją brošiūrą „Ką daryti?“ (pavadinimas pasiskolintas iš Nikolajaus Gavrilovičiaus (1828–1889) romano), prisidėti prie Rusijos socialdemokratų darbo partijos įkūrimo ir suskaldymo, susipažinti su Levu Davidovičiumi Bronšteinu (1879–1940) bei nusivilti savo jaunystės dievaičiu Georgijumi Valentinovičiumi (1856–1918), miestui ir pasauliui labiau žinomam Plechanovo pavarde.

Kartu su bičiuliais Vovočka taip pat pradėjo leisti periodinį leidinį „Kibirkštis“ (rus. Iskra), kuris buvo nelegaliai gabenamas į Romanovų valdomą Rusiją.

Vėliau, siekdami paaiškinti bolševikų ir menševikų skirtumus, kažkokie linksmuoliai sukūrė anekdotą. Esą bolševikai ir jų valdymas reiškia, kad bus prasti metai. Derlius bus menkas, todėl teks į duoną dėti daugiau pašarui naudojamų vikių (lot. vicia). Menševikų valdymas reiškia, kad metai bus pakenčiami – vikių dėti teks, bet ne tiek daug.

Tais laikais Vladimiras Iljičius, padedamas Nadeždos Konstantinovos (1869–1939) dirbo gana intensyvų intelektualinį darbą, nemažai pramogavo ir kartu su daugybe kitų Europoje įsikūrusių bei Rusijoje likusių bendraminčių laukė patogios progos, padėsiančios nuversti Romanovų dinastiją.

Silpstant Qing dinastijos (1644–1912) valdomai Kinijos imperijai, įvairių šios valstybės žemių pradėjo gvieštis kitos geopolitinės jėgos. Rusijos valdovai domėjosi Tibetu ir konkuravo su Didžiąja Britanija dėl įtakos šiame regione, tačiau dar labiau juos domino gausus gamtinių išteklių  Mandžiūrijos regionas (Qing dinastijos tėviškė) ir geopolitinę reikšmę turėjęs Korėjos pusiasalis, kurio didžiūnai laikyti Kinijos monarchų vasalais.

1900 m. vasarą Rusijos pajėgos įsiveržė į Mandžiūriją iš dalies tam, kad padėtų Didžiajai Britanijai, Prancūzijai ir kitoms valstybėms numalšinti vadinamąjį Boksininkų maištą (1899–1901).

Beveik tuo pat metu Mandžiūrijoje ir Korėjoje savo įtaką siekė įtvirtinti ir kita, smulkesnė už Rusiją, bet ne mažiau ambicinga valstybė – Japonija. 1904 m. vasarį Japonijos valdžia nutraukė su Rusija diplomatinius santykius, o po poros dienų (vasario 8 d.) Tekančios Saulės imperijos pajėgos netikėtai (nepaskelbus karo) užpuolė Rusijos Ramiojo vandenyno eskadrą Port Artūre (dabartinio Daliano miesto Liaoningo provincijoje dalis).

Tų pačių metų rugpjūčio 10 d. Rusijos pajėgos bandė prasiveržti iš apsiausties ir pabėgti į Vladivostoką. Nors kautynėse nė viena pusė neprarado nė vieno laivo, tuo metu beprecedentis atstumas, per kurį vyko kautynės (maždaug 8–9 tūkst. m), sulaukė pasaulinio susidomėjimo. Per kelis mėnesius japonai Port Artūre paskandino keturis eskadrinius šarvuočius ir du kreiserius, tad 1905 m. sausį bazė pasidavė (prieš tai rusai nuskandino savo penktąjį eskadrinį šarvuotį tam, kad jo neužgrobtų priešai).

Siekdama padėti Ramiojo vandenyno pajėgoms, caro valdžia nusprendė atsiųsti Baltijos jūros laivyną. 1904 m. spalio 15–16 d. Zinovijaus Petrovičiaus (1848–1909), plačiuosiuose visuomenės sluoksniuose labiau žinomo Roždestvenskio pavarde, vadovaujama eskadra patraukė per pasaulinius vandenis Tolimųjų Rytų link.

Šiose Zinovijaus vedamų laivų gretose, turėjusiose nutraukti japonų apsiaustį, buvo ir žymusis kreiseris „Aurora“. Populiari homo sovietus atstovų legenda teigia, kad būtent „Aurora“ 1917 m. spalį savo šūviais paskelbė žmonijai apie prasidedantį Žiemos rūmų šturmą ir artėjančią šviesaus socialistinio rytojaus aušrą.

Praėjus vos kelioms dienoms nuo kelionės pradžios (spalio 21–22 d.), Zinovijaus Petrovičiaus vedami žmonės Dodžerio Banko seklumoje (Šiaurės jūra) sutiktus britų Šiaurės jūros žvejybos laivus palaikė japonų minininkais. Pasakojama, kad vėliau dėl vieno nuskandinto laivo (ir dar penkių apgadintų) kilo diplomatinis skandalas, kurį pavyko numalšinti tik atkakliomis Prancūzijos politikų pastangomis.

Ties Ispanijos krantais admirolas laivyną padalijo – vieni laivai turėjo plaukti per Viduržemio jūrą ir Sueco kanalą į Indijos vandenyną, o kiti – aplink Gerosios Vilties kyšulį. Po kelių mėnesių laivai vėl susijungė į vieną darinį ties Madagaskaru. Rusų kolonai artėjant prie karo zonos, japonų vadas Togo Heihachiro (1848–1934) nusprendė suduoti lemiamą smūgį jiems plaukiant pro Cušimos salą (Korėjos sąsiauris).

1905 m. gegužės 27 d. 13.40 val. japonai stojo į mūšį, maždaug 40 km į rytus nuo Cušimos pradėdami lenkti rusų T formos rikiuotę.

Po 15 min. japonų laivyno vadas kreipėsi į savo žmones.

„Nuo šio mūšio priklauso imperijos likimas; tegu kiekvienas vyras daro, kas įmanoma“, – skelbė admirolo pasiųstas signalas.

Tą pačią dieną 14.08 val. rusai iš 7 tūkst. m atstumo paleido pirmuosius pabūklų šūvius į japonų flagmaną, tačiau po valandos ir dviejų minučių japonai nuskandino pirmąjį rusų laivą „Osliabia“. Iš viso šiose kautynėse rusai neteko šešių eskadrinių šarvuočių, vieno šarvuotojo kreiserio, vieno pagalbinio kreiserio ir šešiolikos mažesnių laivų (užgrobti arba nuskandinti).

Japonai taip pat užgrobė keturis eskadrinius šarvuočius ir paėmė į nelaisvę sunkiai sužeistą Zinovijų Petrovičių.

Vieną eskadrinį šarvuotį, du šarvuotuosius kreiserius ir vieną pagalbinį kreiserį nuskandino patys rusai, o dar trys pagalbiniai kreiseriai nusigavo į amerikiečių valdytą Manilą (Filipinuose), kur buvo JAV valdžios internuoti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

matomai bikini su stringais pamete

matomai bikini su stringais pamete  portretas
Dykas Levonas sios rasliavos autorius , o kalte vercia ant Prigozino.

idomu

idomu portretas
Kokio dydžio šios mielos mergaitės bikinis?

tipo surastas paponešis

tipo surastas paponešis portretas
kelnaičių nerado. todėl kad liūtas nuslėpė. Uosto pusryčiam.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

  • Skęstančiųjų gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas
    Skęstančiųjų gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas

    Lietuvą aplankęs Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos Lietuvoje vadovas Borja Gracia pateikė išvadas, kad iki 2050 m. dirbančių gyventojų skaičius Lietuvoje sumažės nuo dabartinių 1,8 mln. iki 1,3 mln. Taigi likusiems Lietuvoje darbingiem...

  • Lietuvos specialistai
    Lietuvos specialistai

    Visi žino, kad konservatoriai Lietuvoje turi savo kariuomenę – drausmingai balsuojančius rinkėjus. Bet turi ir baimę, kurią jiems kelia konservatoriškai savitas aplinkos suvokimas. ...

  • Kiaulių maras Varšuvoje
    Kiaulių maras Varšuvoje

    Józefas Klemensas Piłsudskis (1867–1935) ir Vladimiras Iljičius Uljanovas (1870–1924) gana neblogai pažinojo vienas kitą, mat dar 1887 m. pavasarį Józefas Klemensas kartu su savo broliu Bronisławu Piotru (1866–1918) bei Vo...

    1
  • Šamašui teks paplušėti
    Šamašui teks paplušėti

    Žurnalistu save vadinantis dabar 52-ejų australietis J. Assange’as, kuris buvo kaltinamas nuo 2010-ųjų paviešinęs apie 700 tūkst. įslaptintų karinių ir diplomatinių dokumentų, pagaliau paleistas iš kalėjimo Jungtinėje Karalyst...

    1
  • Pažadėtas orumas
    Pažadėtas orumas

    Vakar paskutiniu metiniu pranešimu atsisveikino senasis naujasis Prezidentas, jau po poros savaičių pradėsiantis antrąją kadenciją. Ar Jo Ekscelencija pasakė tai, ką tikėjosi išgirsti piliečiai; ar piliečiai išgirdo tai, ką Jo ...

    1
  • Į frontą – ant piliečių nugarų
    Į frontą – ant piliečių nugarų

    Net vardan 3 proc. BVP gynybai Seimas veltėdžių nevaikys – jokių viešojo sektoriaus reformų nebus. Riebiai pavalgę ponuliai toliau galės vėdinti vidurius savo tuščiuose postuose, už valdiškus pinigus važinėti į egzistenc...

    6
  • Perspėjimas lietuviams
    Perspėjimas lietuviams

    Šis birželis itin dosnus sporto įvykių. Daugelis dar nespėjome pamiršti krepšinio arenų stogus Lietuvoje kilnojusios LKL finalų serijos, pasibaigusios sensacingu Kauno „Žalgirio“ nuopuoliu. Šiandien įsisuka jau a...

    31
  • Rakštis Vovos pasturgalyje
    Rakštis Vovos pasturgalyje

    Atslinkus 1918-ųjų spaliui, Vladimiras Iljičius Uljanovas (1870–1924) nusprendė esąs atsigavęs po tų pačių metų rugpjūtį vykusio pasikėsinimo sukeltų psichinės ir fizinės sveikatos komplikacijų bei ignoruodamas kūno skleidžiamus signal...

    10
  • Motiejuko ugdymas
    Motiejuko ugdymas

    Daugelis ieškome asmeninio ryšio su dirbtiniu intelektu, nes aišku, kad šis dirbtinis Molio Motiejukas auga ne dienomis, o valandomis ir taps milžinu, su kuriuo draugauti apsimoka. ...

    4
  • Pasirinkimo laisvė
    Pasirinkimo laisvė

    Kai paaiškėjo, kad Europos Parlamento (EP) rinkimuose sėkmingai spurtavusį „valstietį“ A. Verygą Seime pakeis ekonomistė J. Rojaka, kuri išsyk pareiškė siekį jungtis prie Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos&ldqu...

    1
Daugiau straipsnių