- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Į Seimą padiskutuoti apie kino politiką ir finansavimą atvykę kino prodiuseriai, kino organizacijų, institucijų atstovai iš Lietuvos bei užsienio mintimis dalijosi tarpusavyje. Pasveikinti konferencijos atėję trys parlamentarai netrukus paliko posėdžių salę.
„Jaučiuosi šiek tiek keistai, nes sumanymas šitos diskusijos buvo, kad politikai įsiklausytų į mūsų žodžius, bet kaip matote, kurie buvo ir tie išėjo, ir diskutuojame tarpusavyje. Viliuosi, kad protokoluojama, ir politikai sužinos apie mūsų problemas kada nors“, - sakė tarptautinio kino festivalio organizatorė Vida Ramaškienė.
Trečiadienį parlamento rūmuose Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas su Vilniaus tarptautiniu kino festivaliu „Kino pavasaris“ surengė apskritojo stalo diskusiją „Kino politika ir finansavimas“. Joje su kino industrija susiję specialistai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Didžiosios Britanijos, Serbijos, Makedonijos, kitų šalių kalbėjo apie mokesčių politiką, filmų platinimo ir rodymo reguliavimą, skaitmenizaciją.
Pasak V. Ramaškienės, tai, kad į diskusiją atvyko tik trys Seimo nariai ir netrukus išėjo, rodo politikų požiūrį į pačią kultūrą.
„Tai, kad kultūroje ir kine mūsų politikai nemato prasmės, - čia senas reikalas. Tik mes dar neprarandame vilties, kad tai kada nors pasikeis, kad požiūris keisis, ypač kino reikšmė bus suprantama ir politiniame gyvenime, ne tik tarp mūsų kino bendruomenės“, - tvirtino V. Ramaškienė.
Kaip šiuo metu Lietuvai svarbiausių kino industrijai klausimų daugelis prodiuserių ir organizacijų atstovų kėlė mokesčių lengvatų įvedimą.
„Mokesčių lengvatos - labai svarbus dalykas, kurių visi laukiame. Mes krentame iš bendro konteksto, daug darbų iškeliauja iš šalies (...) Šiandien drįsčiau sakyti, kad tai svarbiausias dalykas, kurio reikia, kad visa industrija pajudėtų į priekį“, - tvirtino Lietuvos kino studijos direktorius Ramūnas Škikas.
V. Ramaškienė teigė, kad „Kino pavasaris“ per metus valstybei sumoka daugiau mokesčių negu iš jos gauna finansinės paramos.
Mokesčių lengvatų būtinybę pabrėžė ir Lietuvos kino centro vadovas Rolandas Kvietkauskas. Pasak jo, šiuo metu Lietuvoje kino kūrėjai, skirtingai nuo kitų šalių, neturi jokių lengvatų.
„Šiandien mes esame nekonkurencingi. Turime aukštos kvalifikacijos specialistų, įvairių kokybiškas paslaugas teikiančių kompanijų, bet galimybė susigrąžinti 10-20 proc. išlaidų kitose šalyje nukreipia dalį investicijų į jas“, - tvirtino R. Kvietkauskas.
Jo teigimu, Seimas po pateikimo yra pritaręs Pelno mokesčio pataisai, pagal kurią filmų kūrėjai galėtų susigrąžinti iki 20 proc. išleistų Lietuvoje pinigų gaminant filmą.
„Nustatyta minimali riba, kokie projektai galėtų pretenduoti. Šiuo metu siūlomas mažiausias biudžetas būtų 150 tūkst. litų. Matome, kad šita schema galėtų sėkmingai veikti ne tik skatinant užsienio filmų gamybą Lietuvoje, bet ir nacionalinio kino plėtrą bei finansavimą. Tokia suma yra pakankama ir kuriant dokumentinius filmus, ir mažo biudžeto filmus“, - dėstė Kino centro direktorius.
Jis akcentavo, kad mokesčiai būtų sumokami vienais metais, o lengvata pritaikoma, tai yra dalis išlaidų susigrąžinama, kitąmet.
Lietuvos kino centras šiemet filmams kurti planuoja paskirstyti per 7,3 mln. litų valstybės lėšų. Jo duomenimis, pernai kino teatruose surinkta beveik 40 mln. litų, juose lankėsi per trys milijonai žiūrovų.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Ministerija parengė standartą ligoninėms: kaip pasiruošti galimoms grėsmėms?
Kilus ekstremaliai situacijai ar krizei šalies ligoninių skubios pagalbos, intensyviosios priežiūros, sterilizavimo, rentgeno ar kiti diagnostikos skyriai, operacinės, vaistinės bei laboratorijos turėtų būti aprūpintos elektros tiekimu mažiaus...
-
Lapkričio 24-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Lapkričio 24-oji, sekmadienis, 47 savaitė. ...
-
Nuo kitų metų startuos nauja Lituanistikos prioriteto įgyvendinimo programa
Nuo sausio mėnesio startuos penkmetį truksianti naujoji Lituanistikos prioriteto įgyvendinimo programa, praneša Lietuvos mokslo taryba (LMT). Programos, kuria siekiama vystyti lituanistinius tyrimus, finansavimui numatyta maždaug 22 mln. eurų. ...
-
Švedija prisijungė prie danų, po kabelių pažeidimo stebinčių kinų laivą Baltijos jūroje4
Švedijos pakrančių apsauga šeštadienį pranešė prisijungusi prie Danijos, stebinčios sąsiauryje tarp Danijos ir pietvakarinių Švedijos krantų sustojusį Kinijos krovininį laivą, kelioms šalims pradėjus tyrimu...
-
Kuri Kauno eglutė gražesnė: šių ar praėjusių metų?14
Nauja puošimo komanda Kaune šiandien paskleidė meduolių kvapą – Vienybės aikštėje įžiebta miesto eglė. Praeitais metais Kalėdos Kaune susitelkė ties lengvumo tema. Tada eglę puošė menininkė Jolanta Šmi...
-
Lietuvoje įžiebta pirmoji Kalėdų eglė: Kaunas pakvipo meduoliais, Kalėdų Senelis leidosi stogu65
Kauno Vienybės aikštėje įžiebta eglė – smaližių širdis tirpdančiomis dekoracijomis papuoštas kalėdinis medis ėmė skaičiuoti iki didžiųjų metų švenčių likusį laiką. ...
-
Restauruoti Prienų ir Kauno rajono miškuose rasti partizanų dokumentai16
Po metus trukusių darbų restauruota dalis Lietuvos partizanų Tauro apygardos Geležinio Vilko ir Žalgirio rinktinių dokumentų. Dalies dokumentų, daugiau kaip 70 metų išbuvusių po žeme, nepavyko atkurti. ...
-
Naktį – žemiausia šaltojo sezono temperatūra: kur taip šalo?
Šią naktį išmatuota kol kas pati žemiausia 2024–2025 m. šaltojo sezono oro temperatūra, pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. ...
-
Po incidento progimnazijoje prabilo apie mokyklų saugumą: reikia daryti du dalykus
Klaipėdoje vyrui patekus į progimnaziją ir pavogus moksleivių telefonus, švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ignas Gaižiūnas teigia, kad stiprinant ugdymo įstaigų saugumą, svarbiausia užtikrinti aplinkos stebėjimą ir patekimo į pastat...
-
Siūloma griežčiau bausti narkotikų lindynių savininkus3
Būstų, kuriose platinami ir vartojami narkotikai ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, savininkus nuo kitų metų siūloma bausti griežčiau. ...