Balsuojant dėl neliečiamybės prezidentė linki galvoti apie savigarbą

Ketvirtadienį dėl trijų „darbiečių“ neliečiamybės balsuoti ketinančiam Seimui prezidentė Dalia Grybauskaitė linki galvoti apie savigarbą, valstybės orumą ir apie tai, „kaip atrodome išorėje“.

„Linkiu Seimui pirmiausi galvoti ne tik apie savigarbą ir valstybės orumą, bet ir kaip mes atrodome išorėje. Mes kalbame apie tai, kad politinė sistema neturi tapti vieno ar kito politiko arba tam tikrų jo interesų įkaitu“, - LRT televizijos laidoje „Teisė žinoti“ trečiadienio vakarą sakė D.Grybauskaitė.

Jos teigimu, „jeigu žmogus jaučiasi teisus, jį turi apginti teismas, o ne politinės intrigos“.

„Manyčiau, kad visiems politikams kaip ir bet kuriam žmogui, ypač politikams, būtų geriau, jeigu jie įsitikinę, kad jie teisūs, kad taip parodytų savo teisumą, išeiti ir patiems atsisakyti neliečiamybės ir leisti teismui spręsti. Esame teisinė valstybė, tai turi daryti teismai, o ne politinės manipuliacijos ir versti Seimą ginti garbę ir orumą, ne tik savo, bet ir visos valstybės“, - kalbėjo valstybės vadovė.

Pagal Seimo statutą, pats parlamentaras negali atsisakyti imuniteto, būtinas viso parlamento sprendimas. Šiame dokumente sakoma, kad „Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė, išskyrus atvejus, kai jis užtinkamas bedarantis nusikaltimą (in flagranti)“.

„Jeigu yra koks nors šešėlis, jį pirmiausia reikia išsklaidyti. Ir tai turėtų daryti pirmiausia tie politikai, ant kurių krinta tas šešėlis, o ne versti visą Seimą ir visą valstybę šitos tokios dramos įkaitais. Griežčiau, manau, neverta kalbėti, patys politikai supranta, apie ką aš kalbu, žmonės taip pat mato viską, žmonėms aiškinti to tikrai nereikia“, - teigė prezidentė.

Paklausta, kiek laiko gali dirbti naujoji koalicija, D.Grybauskaitė tvirtino to neprognozuosianti.

„Tikrai nenorėčiau tuo užsiimti, nesu nei prognozuotoja, nei kas nors kitas. Linkiu mums visiems, kad vyriausybės, kokios jos bebūtų, Lietuvos vyriausybės išliktų kuo stabilesnės, nes per dvidešimt dvejus, beveik trejus metus tai šešioliktoji mūsų Vyriausybė, tikrai nelabai geras fenomenas, kai mes taip dažnai keičiame vyriausybes. Tai reiškia, kad Lietuva negali stabiliai vystytis į priekį. Ir dažniausiai po kiekvienos kaitos turime vieną žingsnį į priekį ir du atgal“, - teigė ji.

Socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus vadovaujamai Vyriausybei valstybės vadovė linkėjo „atsakingo darbo, ir galvoti ne apie savo asmeninius reikalus ar grupinius interesus, bet apie žmones“.

Antradienį Darbo partijos iniciatyva Seime mažiausiai iki ketvirtadienio buvo atidėtas balsavimas dėl Darbo partijos vadovo Viktoro Uspaskicho ir dar dviejų „darbiečių“ neliečiamybės panaikinimo.

Antradienį pradėjus svarstyti klausimą dėl V.Uspaskicho imuniteto, iš pradžių „darbiečių“ atstovas Valentinas Bukauskas frakcijos vardu paprašė atidėti klausimą iki kito posėdžio, tai yra iki vakarinio posėdžio. O prasidėjus jam, tą patį padarė jo frakcijos kolega Kęstutis Daukšys.

Padarius pertrauką dėl V.Uspaskicho imuniteto, netrukus pertraukų paprašyta ir pateikiant rezoliucijų projektus dėl kitų „darbiečių“ - Vitalijos Vonžutaitės bei Vytauto Gapšio imuniteto panaikinimo.

Už klausimų atidėjimą balsavo Darbo partijos, „Tvarkos ir teisingumo“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijų nariai.

Panaikinti po Seimo rinkimų V.Uspaskicho įgytą imunitetą prašo Generalinė prokuratūra Vilniaus apygardos teismo prašymu.

V.Uspaskichas kartu su „darbiečiais“ V.Gapšiu ir V.Vonžutaite teisiami, kad eidami vadovaujančias pareigas Darbo partijoje nuo 2004 iki 2006 metų Vilniuje organizavo apgaulingą partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą.

Sukčiavimu šioje byloje be minėtų trijų parlamentarų kaltinama pati Darbo partija ir buvusi jos finansininkė Marina Liutkevičienė.

Bylos duomenimis, Darbo partijos apskaitoje 2004-2006 metais nebuvo apskaityta 25 mln. 116 tūkst. litų pajamų ir 23 mln. 724 tūkst. litų išlaidų, ir taip apgaule išvengė prievolės sumokėti į valstybės biudžetą 3 mln. 864 tūkst. privalomų mokesčių ir įmokų.

V.Uspaskichas savo kaltę neigia ir tvirtina, kad tai esanti politinė byla.



NAUJAUSI KOMENTARAI

draugai

draugai portretas
kadangi 'uab.darbieciai ir partneriai' elgiasi kaip laukiniai plesrus zverys,jiems vieta cirke ,o ne seime.ten yra geru dresuotuoju.pavargo tauta nuo parsiduodanciu ir perkanciu.

skorpionas

skorpionas portretas
Šlykštu, kai moralizuoja mafijos motinėlė-tautos genocido rėmėja, Snoro plėšikų vadė, gegužės 17-osios pogromo Garliavoje organizatorė, oligarchų statytinė ir jų globėja.

o

o portretas
jam jkj savigarbos dar toli
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių