Žolės degintojai negaus tiesioginių išmokų

Žemės ūkio ir aplinkos ministrai skelbia karą žolės degintojams ir žada bausti juos be pasigailėjimo. Abiejų ministerijų vadovai padegėjus žada bausti be pasigailėjimo ir pažeidėjams nemokėti tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenas ir pasėlių plotus.

„Pernykštės žolės deginimas Lietuvoje įgavo nerimą keliantį mastą. Jau užfiksuotos kelios žmonių žūtys liepsnose, daugėja pranešimų apie sunaikintą turtą, didelę žalą aplinkai. Tikėjomės, kad pavyks to išvengti. Tikėjome žmonių sąmoningumu. Ir vylėmės, kad ankstesniais metais rengtos akcijos, pranešimai apie žolės deginimus, virtusius tragiškomis nelaimėmis, apie didžiulius nuostolius gyventojams ir aplinkai atnešusius gaisrus bus pati geriausia prevencinė priemonė. Deja, šiandien tenka konstatuoti, kad dalis gyventojų taip nieko ir neišgirdo, nesuprato, nepasimokė“, - teigia ministrai.

„Negalime leisti, kad lengvabūdiškas, neapgalvotas ar piktybinis padegėjų elgesys vėl sėtų nelaimes ir nuostolius. Todėl esame priversti griebtis griežtų, bet būtinų priemonių“, - savo apsisprendimą argumentuoja žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius ir aplinkos ministerijos vadovas Gediminas Kazlauskas.

Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijos žolės degintojams skelbia negailestingą kovą. Niekam nebus daromos išimtys ar išlygos, nė vienas žolės degintojas nesulauks pasigailėjimo. Visų laukia pačios griežčiausios bausmės.

Aplinkosaugininkai jau pradėjo specialią akciją, nukreiptą prieš pažeidėjus. Jos metu sustiprintos pareigūnų pajėgos vykdo aktyvią stebėseną, kontrolę ir nustatinėja žolės degintojus. Jiems skiriamos maksimalios administracinės baudos.

Aplinkosaugininkai taip pat fiksuoja išdegintus žemės ūkio paskirties plotus. Informacija apie juos teikiama Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos. Nes žemdirbiai, savo plotuose deginantys pernykštę žolę, pažeidžia Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimus.

Žemės ūkio ministerija įspėja, kad visi be išimties pažeidėjai nuo balandžio 15 d. deklaravę pasėlius, negaus tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenas ir pasėlių plotus – bei paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos vadinamąsias plotines priemones. Parama nebus mokama einamaisiais metais, o įvertinus pažeidimo mastą kyla grėsmė jos netekti ir ateinantiems trejiems metams.

Dar kartą prašome gyventojų savo pačių labui nedeginti pernykštės žolės - ir nesitaikstyti su šiuo žalingu įpročiu.

Kardinaliomis priemonėmis drausminti žolės degintojus trečiadienį siūlė ir vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.


Šiame straipsnyje: žolės deginimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių