R.Rumšas neketina skirtis su sportu

Dopingo vartojimu apkaltintas dviratininkas po diskvalifikacijos vėl grįš į profesionalų lenktynes

Dopingo vartojimu apkaltintas dviratininkas po diskvalifikacijos vėl grįš į profesionalų lenktynes

18 metų sportuojantis dviratininkas Raimondas Rumšas, kurio organizme per daugiadienes “Giro d’Italia” lenktynes buvo aptiktas draudžiamas preparatas eritropoetinas (EPO), ryžtingai neigia vartojęs dopingą bei teigia esąs nekaltas.

Geriausias 2002 metų Lietuvos sportininkas patvirtino, jog Italijos komanda “Lampre” su juo jau nutraukė kontraktą, o vienintelis daiktas, dar siejantis lietuvį su buvusia ekipa, - 6000 eurų vertės dviratis, kurį R.Rumšas rengiasi grąžinti.

Vaistų injekcija be liudytojų

- Tikrai esu nekaltas. Nei prieš “Giro d’Italia lenktynes, nei joms vykstant jokių draudžiamų vaistų nevartojau. Man pačiam labai keista, kad buvo aptiktas eritropoetinas, - vakar susitikęs su sporto žurnalistais sakė R.Rumšas. - Komandos gydytojas atlikdavo injekcijas, duodavo įvairių tablečių, tačiau, jo teigimu, tai buvo atstatomosios priemonės, kurios skiriamos visiems ekipos dviratininkams.

- Įtariate gydytoją?

- Jei tikrai žinau, kad nevartojau nieko, ko negalima, vadinasi, reikia ieškoti kitokios versijos ir kitokio atsakymo. Komandoje nei aš, nei kiti sportininkai neturi asmeninių gydytojų. Yra vienas, lydintis mus visose lenktynėse. Jei juo pasitiki, nesigilini, ką tau leidžia į veną. Per varžybas tam nėra laiko, viskas atrodo įprasta, šimtus kartų patirta. Kaltinti nieko negaliu, nes neturiu liudytojų, įrodymų. Kai gydytojas man leido vaistus, kambaryje buvome tik dviese - jis ir aš.

- Ar Jūs galėjote atsisakyti tų preparatų?

- Taip.

- Galbūt suklydo laboratorija, tyrusi Jūsų mėginius?

- Ji negali klysti. Pažeidimų gali būti paimant mėginį, jį transportuojant.

- Teigiama, kad dopingą vartoja dauguma dviratininkų, tačiau ne visi įkliūva.

- Viskas priklauso nuo žmogaus, jo principų, atsakomybės. Jei labai nori - gali vartoti. Yra įvairiausių medikamentų. Antra vertus, pažįstu sportininkų, kuriems draudžiami preparatai - kasdienis dalykas, nes jie turi pažymas, kad serga, pavyzdžiui, astma ir todėl jiems išrašomi leidimai vienokios ar kitokios rūšies dopingo turinčiam vaistui. Aš niekada nevartojau preparatų, kurie galėtų mane sukompromituoti.

- Kiek kartų Jus šiemet tikrino dopingo kontrolės pareigūnai?

- Šešis.

“Lampre” bosai pamiršo premiją

- Jei “Lampre” sumanė atsikratyti Jumis, kodėl pasirinko būtent “Giro d’Italia” lenktynes?

- Į šį klausimą kol kas negaliu atsakyti. Beje, aš neplanavau dalyvauti šiose varžybose. Tai, kad reikės startuoti, sužinojau tik likus penkioms dienoms iki lenktynių pradžios.

- Ar, pratęsdamas kontraktą su komanda šių metų pradžioje, jautėte kokį nors spaudimą? Ar buvo pretenzijų, dviprasmiškų užuominų?

- Man vis primindavo pernykštes problemas, kai žmona buvo sulaikyta Prancūzijoje. Tai turėjo įtakos derantis dėl atlyginimo. Vis dėlto tuo pat metu “Lampre” mano trečiąją vietą “Tour de France” lenktynėse pateikdavo kaip vieną svariausių sportinių rezultatų komandos istorijoje. Toks nuostatų svyravimas stebino.

- Kaip vertinate faktą, kad apie B mėginio tyrimo rezultatus Jus pirmiausiai informavo Lietuvos dviračių sporto federacija, o ne klubas, kuriam atstovaujate?

- Pirmiausiai buvo labai apmaudu, kad, paaiškėjus A mėginio tyrimams, “Lampre” paskubėjo šią informaciją perduoti žiniasklaidai. Juk galutinis atsakymas tapo aiškus, tik ištyrus B mėginį. Tai irgi liudija tam tikrą klubo poziciją.

- Ar kas nors iš “Lampre” pastarosiomis dienomis domėjosi, kur Jūs ir ką dabar veikiate?

- Ne. Kontrakte yra punktas, kuriame numatoma: paaiškėjus, kad sportininkas vartojo dopingą, sutartis su juo iš karto nutraukiama. Vienintelis daiktas, dar siejantis mane su buvusia ekipa - sportinis dviratis, kurį turėsiu grąžinti. Bet “Lampre” man liko skolinga už praėjusį sezoną. Negavau ir premijos, kurios nusipelniau už trečiąją vietą “Tour de France” lenktynėse.

- Vienu metu Jūs turėjote galimybę išvykti į JAV ir atstovauti “U.S. Postal” ekipai kartu su Lensu Armstrongu. Ar nesigailite, kad tada atsisakėte?

- Yra dvi medalio pusės. Kaip sportininkas - gal ir suklydau atsisakęs šio pasiūlymo. Antra vertus, Italija - dviračių sporto šalis. Aš ir mano šeima jaukiai įsikūrėme joje, suradome daug artimų draugų, sirgalių.

Darbo ieškos Italijoje

- Ką planuojate veikti toliau?

- Lauksiu Lietuvos dviračių sporto federacijos nuosprendžio. Kai paaiškės, kiek truks diskvalifikacija, imsiuos kitų reikalų. Liepos pabaigoje vyksiu į Italiją.

- Treniruositės?

- Organizmas pripratęs prie krūvių, nori ar nenori teks minti dviratį - kasdien mažiausiai po 2-3 valandas. Jei staiga visai mesčiau sportą, labai pakenkčiau savo sveikatai.

- Iš ko gyvensite?

- Mėginsiu įsidarbinti Italijoje. Turiu didelę šeimą, ją reikia išlaikyti. Gyvenimas dar ilgas. Būtų malonu likti dviračių sporte. Jei nepavyktų, galvosiu apie kitokį užsiėmimą.

- Ar, pasibaigus diskvalifikacijai, ieškositės komandos kitoje šalyje, ne Italijoje?

- Jei susikurtų klubas Lietuvoje, nedvejodamas pasirinkčiau jį. Juk pavyko suburti pajėgią moterų komandą. Kodėl negalėtų atsirasti stipri vyrų ekipa? Nesvarbu, kur tęsiu sportinę karjerą. Galima gyventi ir treniruotis Italijoje, o atstovauti Lietuvai. Amerikietis Lensas Armstrongas įsikūręs Ispanijoje, čekas Janas Svorada gyvena Čekijoje ir yra “Lampre” narys. Svarbiausios varžybos vyksta Europoje. Jei klubas sudaro sąlygas į jas nuvykti, nėra jokio skirtumo, kur tavo namai.

Italijoje aš ir mano šeima jaučiamės saugiai. Ten aš galiu gerai pasirengti aukščiausio lygio varžyboms.



NAUJAUSI KOMENTARAI

bla

bla portretas
blala
VISI KOMENTARAI 1

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių